Bloger Tygodnia - Czerwony Fartuszek

  • 1

Dzisiaj w cyklu Bloger Tygodnia gościmy Marzenę Chudzicką, autorkę bloga Czerwony Fartuszek. Jeśli korzysta z czyjegoś przepisu, zawsze stara się dodać do niego coś "od siebie", a pomysły, które przychodzą jej do głowy zawsze dopracowuje do perfekcji! Zachęcamy do przeczytania wywiadu!

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Bloger Tygodnia - Czerwony Fartuszek

W cyklu Bloger Tygodnia doceniamy blogerów kulinarnych - mniej i bardziej znanych. Jeżeli chcielibyście znaleźć się w rubryce, piszcie na redakcyjną skrzynkę - redakcja.ludzie.gotujmy.pl. Czekamy również na sugestie, kogo chcielibyście zobaczyć wśród Gwiazd w Kuchni.

Co więcej - każda blogerka (lub bloger) wyróżniona kiedykolwiek w tej rubryce dostanie też 500 wirtuali nagrody!

Dzisiaj na nasze pytania odpowiada Marzena Chudzicka, autorka bloga Czerwony Fartuszek, który możecie odwiedzić pod adresem http://czerwonyfartuszek.pl.


Tarta cieciorkowa z truskawkami

Gotuję i bloguję bo...

po prostu sprawia mi to przyjemność. a najwięcej pieczenie ciast i przygotowywanie deserów. Od zawsze lubiłam kręcić się po kuchni. Już w szkole podstawowej piekłam pierwsze zakalce. Dzięki blogowaniu cały czas się rozwijam, wypróbowuję nowe przepisy i po prostu dużo się uczę. Założyłam sobie, że blog będę prowadzić systematycznie i jestem z siebie dumna kiedy mi się to udaje.

Najbardziej niedoceniony kuchenny gadżet

Makutra, w której przygotowuję najlepszy krem maślany. Robot nie daje rady!

Batoniki musli  Lody truskawkowo-kokosowe

Skąd czerpiesz kulinarne pomysły?

Czasami kiedy jadę autobusem do pracy, pojawia się pomysł na ciasto. Później przez cały dzień dopracowuję szczegóły i robię szkic. Potem zastanawiam się nad składnikami i proporcjami. Często  inspirują mnie zdjęcia z zagranicznych blogów. Kiedy korzystam w cudzych przepisów, zawsze staram się zrobić coś po swojemu, gdyż  nie lubię kopiować. Skutki eksperymentów bywają różne…
 
Określ w jednym zdaniu swój styl gotowania

Dużo improwizowania z prostymi składnikami.

Wiosenny tort wielkanocny

Wymień swoje największe kulinarne sukcesy i porażki

Pamiętam jak, będąc w szkole średniej, moja klasa przygotowywała wigilię dla dzieci z domu dziecka. Ja zobowiązałam się do przyniesienia domowego ciasta. Zrobiłam WZ-tkę, ciasto, które u mnie w domu pojawiało się na każdej imprezie. Osobiście upiekłam je wówczas pierwszy raz. Wyszło niskie i nie wyglądało za dobrze, ale kilka dni później usłyszałam, że choć niepozorne, było to najsmaczniejsze ciasto. Chyba nie muszę pisać jak się poczułam.

Natomiast największa porażka? Sernik wiedeński, który piekłam kilkanaście razy. Raz zdarzyło się, że chciałam komuś zaimponować i stało się coś bardzo dziwnego. W trakcie pieczenia ciasto urosło tak bardzo, że dosłownie wyszło z foremki i spora część spadła na dno piekarnika. Do dziś nie wiem dlaczego tak się stało…

Wiosenne ciastka kruche  Ciastka migdałowe

Kulinarny idol

Niezapomniana Julia Child. Po pierwsze to kobieta, która swoją pasję odkryła dopiero po czterdziestce – co zawsze przypomina mi, że nigdy nie jest za późno, aby znaleźć swoje szczęście.

Poza tym ogromnie imponuje mi jej upór w dążeniu do stworzenia przepisu idealnego. Ona nigdy nie pozwoliłaby sobie na to aby opublikować przepis, którego nie była na 100% pewna. Bardzo żałuję, że sama nie mam na to czasu.

Czego nigdy nie weźmiesz do ust?

Owoców morza.

Gdybym była potrawą byłabym…

Jajkiem na miękko.

Co lubisz robić, jak już nie gotujesz?

Może to straszne, ale lubię czytać o gotowaniu, oglądać filmiki kulinarne i ogólnie szukać inspiracji w Internecie czy książkach. Poza tym uwielbiam czytać książki (powieści) i chodzić do kina.

             Muffiny orkiszowo-truskawkowe

Muffiny orkiszowo-truskawkowe

Jest to przepis jak najbardziej na czasie i jeden z najpopularniejszych na moim blogu. Poza tym to w 100% mój autorski przepis, bardzo prosty, więc nie może się nie udać.

Składniki: (na 12 muffinów)
- 130 g miękkiego masła
- 3/4 szklanki cukru drobnego
- 2 jajka
- 1 szklanka mąki orkiszowej typ 630
- 1 szklanka mąki pszennej tortowej
- 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
- łyżka ekstraktu z wanilii
- 4 łyżki musu z truskawek (ok. pół szklanki truskawek zmiksowanych)
- 12 truskawek bez szypułek
- płatki migdałów

Sposób przygotowania:
Piekarnik rozgrzać do temperatury 185 st. C. Miękkie masło utrzeć mikserem do puszystości. Dodać cukier i miksować do całkowitego rozpuszczenia. Dodawać kolejno jajka nadal miksując. Na koniec dodać ekstrakt i mus truskawkowy.

Do miski z masą maślano-jajeczną przesiać obie mąki i proszek do pieczenia. Wymieszać szpatułką. Foremkę wyłożyć papilotkami. Nałożyć do nich ciasto. W środek każdej babeczki wcisnąć po jednej truskawce. Posypać płatkami migdałów.

Foremkę wstawić do nagrzanego piekarnika i piec przez 25 minut. Studzić na kratce.

Redakcja poleca: Co zrobić, aby muffinki były puszyste? >>>