Strona główna Ciekawe nazwy restauracji

Ciekawe nazwy restauracji

Smaczki « poprzedni | następny »
cherry - Porady kulinarne: Ciekawe nazwy restauracji

Złoty Ekspert
Artykuły: 664
zdjęcia: 1 z 1
Ciekawe nazwy restauracji
oceń:  
ocena: 5/5
głosów: 1

Przedstawiamy ciekawe nazwy restauracji, barów i pubów - jedne w zabawny sposób zachęcają do zjedzenia obiadu w lokalu, inne - wydaje się że wręcz odwrotnie.


Czy nazwa baru w którym serwuje się kebab "Pod psem" przyciąga klientów? Idąc tym tropem nie trzeba wstydzić się porównania, że działa na nich jak lep na muchy, skoro funkcjonuje i ma się dobrze.

Czy Cwaniak Warszawski uprzejmie obsługiwał gości, a w przycmentarnym Barze Pod Trupkiem jedzenie jest zawsze smaczne i zdrowe? Pączki z wrocławskiej cukierni Pod Trumienką rozchodzą się jak świeże bułeczki, co wskazuje na to, że klientów nazwa nie odstrasza.

W Świnoujściu kac po całonocnej imprezie nikomu niestraszny - bar Kacyk zawsze poratuje gościa zimnym piwkiem.

Gorzej będzie, jeśli delikwent taki trafi do Restauracji Wrocław w Gdańsku albo po drodze napotka Restaurację Szczecin na Śląsku - może już nie być tak do końca pewny, czy wie gdzie następnego dnia wylądował.
Pół biedy, jeśli to nazwa polskiego miasta - London albo Praha mogłyby zaniepokoić bardziej.

Można zjeść obiad w zajeździe Pod Krzywym Ryjem, albo w barze mlecznym o nazwie Karaluch. Najlepszą renomą lokalu jest chyba to, że wbrew krzykliwemu szyldowi sanepid nie kazał go zamknąć - czyli możemy byc pewni, że jest smacznie i czysto.

W Rzeszowie knajpa Graciarnia ma już z kolei związek z wystrojem wnętrza - krzesła wykonane ze sklepowych wózków, blat stolika z... wieka od trumny.

Pędzący Królik, Głodny Królik wydają się przy tym zupełnie zwyczajne. W Łodzi studenci bez przerwy się uczą, jak nie w czytelni to w Bibliotece - studenckim pubie. Bez obaw więc mogą mówić głośno, że w sobotni wieczór idą do Biblioteki.

Swoją drogą założyciele tych oryginalnie nazwanych lokali muszą mieć duże poczucie humoru i spory dystans do wielu spraw - kto inny zawiesiłby nad drzwiami swojego baru szyld z napisem Pod Zdechłym Kangurem?


Dodaj:
Śledzik Wykop
Komentarze do Ciekawe nazwy restauracji  
Gość

Pit360
gość

2012-03-22 21:03
dodajcie coś lepszego...
Skomentuj
Oceń:
0
Gość

Pit360
gość

2012-03-22 21:05
To jest na 80 % pomocne ###
Skomentuj
Oceń:
0
Gość

nier
gość

2012-03-22 21:06
Pit360 napisał(a):

To jest na 80 % pomocne ###
ko
Skomentuj
Oceń:
0
Gość

Arek
gość

2012-07-09 17:15
Dziwna restauracja indonezyjska o nazwie "Cis z grilla."
Skomentuj
Oceń:
0

Redakcja Gotuje

Konkursy Kulinarne

  • Konkurs - Podróż kulinarna z Hortex Konkurs - Podróż kulinarna z Hortex

    Zapraszamy do udziału w konkursie Hortex! Przygotuj potrawę inspirowaną kuchnią polską (mazowiecką, kaszubską, wielkopolską lub śląską). Do wygrania jest robot Kitchen Aid w wybranym przez Ciebie kolorze oraz 5 nagród dodatkowych - nóż uniwersalny 20cm Fiskars Functional Form.

 

Dziś moderatorami są

zbysiowa
zbysiowa

Platynowy Ekspert

 

Akademia Smaku Bosch

Sonda

Jaki dodatek do dania głównego lubisz najbardziej?

 
 Jaki dodatek do dania głównego lubisz najbardziej?

 

Ostatnio komentowane