Szybkowar

Obserwuj wątek

Odp: Szybkowar

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
Dodam, że jak chcesz :coś jeszcze wiedzieć w tym temacie to pytaj śmiało. W miarę możliwości postaram się pomóc.

Odp: Szybkowar

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
Tak naprawdę musisz poznać swój szybkowar i metodą prób i błędów wypracować optymalne czasy gotowania. Ja np. gotuję golonkę 15 minut, zupę grochową z połówek grochu na krem (groch całkowicie rozgotowany) - 15 minut. Ziemniaki 6-9 minut w zależności od wielkości. Różyczki brokuła lekko twardawe - 2-3 minuty. Czasy te nie mają wiele wspólnego z tymi podanymi w instrukcji. Dodam, że czas jest liczony od momentu pozbycia się powietrza z wnętrza, a nie od momentu syczenia. Jak widać większość rzeczy daje się zrobić w przeciągu 15 minut także w obrębie tego czasu się poruszam. Najdłużej gotowałem fasolę wcześniej nie moczoną - z przerwami 20 czy 25 minut (jakoś tak). Mam kilka przepisów w swojej księdze właśnie z wykorzystaniem szybkowaru także zapraszam do wypróbowania

Odp: Szybkowar

Polpal
  • Polpal

  • Posty: 175
  • Przepisy: 153
  • Artykuły: 40
Zewa, w wyszukiwarce, np. Google, wpisz słowo albo całe zdanie - ja wpisałem "gotowanie na parze" i wyszło 175 000 rezultatów

Znalazłem też to: Uwaga przy gotowaniu krupniku (kasza), zapchał się zawór z powodu piany, którą tworzy kasza. Musiałam wstrzymać gotowanie i oczyścić zapchany zawór.

Czas gotowania: Tabela gotowania w szybkowarze w minutach w ilości 500 g.

1/MIĘSO WOŁOWE
1.1 Pieczeń duszona 25
1.2 Gulasz 20
1.3 Pieczeń 15
1.4 Klops 10
1.5 Rolada 20
1.6 Pieczeń z dzika 30
1.7 Ozór 40
1.8 Bitki 30
2/MIĘSO WIEPRZOWE
2.1 Pieczeń 20
2.2 Gulasz 20
2.3 Golonka 30
2.4 Żeberka 20
2.5 Wieprzowina gotowana 15
2.6 Flaki 15-20

Więcej tu http://www.jestempaniadomu.pl/index.php/2009/08/tabela-gotowania-w-szybkowarze-w-minutach-w-ilosci-500-g/

Szybkowar

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Kupiłam sobie szybkowar. Niestety nie ma żadnej informacji odnośnie przybliżonego czasu gotowania w nim. Proszę pomóżcie jeśli macie szybkowar. Ile czasu potrzeba na przyrządzenie w nim różnych mięs czy kasz itp. Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedz na/ edytuj Szybkowar