Ale z czym to się je?

Obserwuj wątek

Odp: Ale z czym to się je?

Barbara Malafouris
Musztarde w proszku mozemy uzyc do wszystkich dan i sosow na cieplo lub zimno w celu uzyskania smaku musztardowego, do obtoczenia miesa rowniez ale z polaczeniem innego produktu, gdyz sama w sobie ma bardzo intensywny smak.
Balsamico dodajemy do sosow salatkowych na zimno lub poprostu laczymy z oliwa, swietnie pasuje do sosow makaronowych na zimno typu pesto.
Coriander jest lagodna przyprawa o specyficznym smaku lekko cytrynowym mozna uzyc (sproszkowany) do dan miesnych zwlaszcza jako panierke do tych "nieciekawych" (piers kurczaka, indyka itp.), rybnych, warzywnych, salatek. Mozesz wsypac kilka ziaren do mlynka z pieprzem.
Fennel jest roslina b. podobna do kopru i troszke przypominajaca ja w smaku, nasiona mozna dodac do jakiegokolwiek dania lub sosu w malej ilosci aby wzbogacic smak lub w wiekszej do nadania glownego smaku potrawy.
Sumak natomiast jest bardzo intensywna przyprawa o smaku cierpko-kwasnym, wiec ostroznie z miarka, mozna przyprawiac nia prawie wszystko, rowniez ryz.

Odp: Odp: Ale z czym to się je?

Netka
  • Netka

  • Posty: 1327
  • Przepisy: 408
  • Artykuły: 0
Fenel to sa chyba ziarenka kopru

Odp: Ale z czym to się je?

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
sumak znam - ma kwaśno słony smak i w kuchni arabskiej posypuje się nim do smaku dania już na talerzu, często zamiast soli. Ja czasami posypuję nim np.zupy warzywne, doprawiane curry i chili, ale nadaje się też do doprawienia mięsa czy sałatek

Ale z czym to się je?

thegrooba
  • thegrooba

  • Posty: 590
  • Przepisy: 199
  • Artykuły: 0
Macie czasem dylemat, jak wykorzystać jakiś produkt i wykorzystać go dobrze? Gdy macie jakieś gadżety, prezenty z podróży zagranicznych, a nie wiecie jak je wykorzystać w kuchni? Wklejajcie zdjęcia, czekajcie na porady, propozycje, pomocne wskazówki ekspertów i forumowiczów. ja mam zagadkę. Trzy przyprawy:coriander, fennel i sumac( taki w bordowym kolorze), musztarda w proszku i krem balsamiczny o smaku białych trufli.Ale z czym to się je? ten krem to może jako sos do sałatki..., w proszku musztardowym obtoczyć kotlety- zamiast w mące. Ale te przyprawy..?
obrazek obrazek

Odpowiedz na/ edytuj Ale z czym to się je?