Automat do pieczenia chleba

Obserwuj wątek

Odp: Automat do pieczenia chleba

Izunia2007
Nie pamiętam czy tu wcześniej pisałam, ale muszę powiedzieć że dziwię się że większość osób narzeka na automaty.Ja mam i chwalę sobie.Ciasto samo wyrabia się doskonale, wyrasta 3 razy i po upieczeniu na górze ma zawsze pięknie wypieczoną skórkę.
Oto jeden z moich wypieków
obrazek obrazek

Odp: Automat do pieczenia chleba

Lunatika
  • Lunatika

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
odświeżę wątek...
kurcze, a mi ostatnio chleb nie wyrósł...
jakie mogą być tego przyczyny
drożdże świeże, ciasto przykryte do wyrośnięcia...

--------------------
http://www.maszynypiekarnicze.eu/

zmieniono 1 raz (ostatnio 28 mar 2012 08:37 przez Lunatika)

Odp: Automat do pieczenia chleba

andzia67
  • andzia67

  • Posty: 158
  • Przepisy: 58
  • Artykuły: 0
Nie ma jak chlebek upieczony w domu! Zaraz odpalam maszynę ,po wczorajszych 2 chlebach to nawet okruszka nie zostało

Odp: Automat do pieczenia chleba

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Długo zastanawiałam się nad zakupem automatu do chleba. Jednak porównując efekt pieczenia,mój chlebek z piekarnika nie różni się od tego z automatu,więc dałam sobie spokój z kupnem. A w ogóle narobiłyście mi takiego smaka na domowy chlebek
obrazek obrazek


zmieniono 4 razy (ostatnio 27 sty 2011 10:22 przez Henia)

Odp: Odp: Odp: Automat do pieczenia chleba

andzia67
  • andzia67

  • Posty: 158
  • Przepisy: 58
  • Artykuły: 0
luna napisał(a):

andzia67 napisał(a):



Mieszanka nazywa sie bauernbrot ,mieszanka do wypieku chleba pszenno żytniego.

Andziu, Bauernbrot tez juz pieklam tylko nie wiem w jakim sklepie kupilam. Gdy zaczelam piec chleby to w kazdym sklepie ogladalam sie za roznymi gotowymi mieszankami. Teraz kupuje rozne maki, a jutro biore sie za robienie zakwasu zytniego

Ja kupiłam ta mieszankę w Lidlu.Lunko ty to juz jestes ekspertka w wypiekaniu chleba ,twoje chlebki wygladaja super apetycznie ja dopiero zaczynam i łatwiej mi z gotowych mieszanek upiec . Mam nadzieje ze i ja niedługo bede piec takie chlebki jak ty na zakwasie bo narazie dla mnie to wyzsza szkoła jazdy

Odp: Odp: Automat do pieczenia chleba

luna
  • luna

  • Posty: 1356
  • Przepisy: 359
  • Artykuły: 0
andzia67 napisał(a):



Mieszanka nazywa sie bauernbrot ,mieszanka do wypieku chleba pszenno żytniego.

Andziu, Bauernbrot tez juz pieklam tylko nie wiem w jakim sklepie kupilam. Gdy zaczelam piec chleby to w kazdym sklepie ogladalam sie za roznymi gotowymi mieszankami. Teraz kupuje rozne maki, a jutro biore sie za robienie zakwasu zytniego

Odp: Automat do pieczenia chleba

andzia67
  • andzia67

  • Posty: 158
  • Przepisy: 58
  • Artykuły: 0


Mieszanka nazywa sie bauernbrot ,mieszanka do wypieku chleba pszenno żytniego.

Odp: Automat do pieczenia chleba

luna
  • luna

  • Posty: 1356
  • Przepisy: 359
  • Artykuły: 0
Andziu w czasie zagniatania ciasta, mozesz na krotko wylaczyc automat, otworzyc go i zajrzec czy ciasto potrzebuje wiecej plynu lub maki. A jak nazywa sie Twoja mieszanka chlebowa?

Odp: Automat do pieczenia chleba

andzia67
  • andzia67

  • Posty: 158
  • Przepisy: 58
  • Artykuły: 0
Dzisiaj upiekłam 2 chlebki z gotowej mieszanki z Lidla ,ciasto wyrabiał automat ,a dalej prace wykonał piekarnik.W smaku chlebek jest przepyszny ,tylko cos za mało mi wyrósł, i skórka b.mocno przypieczona. A jak wyjmowałam go z formy od automatu to ciasto bardzo kleiło sie do rąk, może za dużo wody dałam ,a dałam tak jak było w przepisie 350ml.
obrazek obrazek

Odp: Automat do pieczenia chleba

andzia67
  • andzia67

  • Posty: 158
  • Przepisy: 58
  • Artykuły: 0
Dzieki Luna za porady ,napewno skorzystam. A jak wyjdzie to spróbuje upiec chlebek własnoręcznie .Zuzi dzięki za link dodałam do ulubionych!

Odpowiedz na/ edytuj Automat do pieczenia chleba