Automat do pieczenia chleba

Obserwuj wątek

Odp: Automat do pieczenia chleba

zuzi
  • zuzi

  • Posty: 2077
  • Przepisy: 174
  • Artykuły: 13
A ja nie mam automatu do pieczenia chleba tylko własnoręcznie wyrabiam ciasto i chlebek wychodzi rewelacyjny.
A tu link do mojego przepisu na chlebek:
https://gotujmy.pl/chleb-pszenno-zytni,przepisy,77722.html

A na forum możecie zobaczyć więcej zdjęć.

zmieniono 1 raz (ostatnio 23 sty 2011 10:27 przez zuzi)

Odp: Automat do pieczenia chleba

luna
  • luna

  • Posty: 1356
  • Przepisy: 359
  • Artykuły: 0
Andziu, na kazdej gotowej mieszance jest przepis jak przygotowac chlebek. Do automatu dodaje sie najpierw wszystkie mokre skladniki (np. letnia woda czy mleko, jajka, stopione maslo lub olej) a nastepnie suche skladniki ( maka i zawsze na koncu suche drozdze). Nastawiam program na wyrabianie ciasta, po kilku minutach mozna dosypac np.ziarenka slonecznika, z dyni , rodzynki, orzechy lub inne. Wyrosniete ciasto przekladam do keksowki wylozonej papierem do pieczenia, nacinam ostrym nozem i albo posypuje maka albo smaruje woda. Odstawiam na ok.30-40 min. w cieple miejsce. Piekarnik nagrzewam do temp. 220 stopni, nagrzany spryskuje wode lub wkladam na dno piekarnika kilka kostek lodu. Chleb pieke 10 min. w temp. 220 stopni a nastepne 30-40 min. w temp. 180 stopni. Upieczony chlebek uwalniam z papieru do pieczenia i odkladam na podstawke do ostudzenia

Odp: Automat do pieczenia chleba

andzia67
  • andzia67

  • Posty: 158
  • Przepisy: 58
  • Artykuły: 0
Jestem pod wrażeniem twoich wypieków Lunka. Prawdę mówiac mam taki automat od 2 lat ,pare razy upiekłam chleb z pszennej mąki ,ale nie było żadnej rewelacji ,i schowałam go w kąt. Mogła bys mi po koleji wytłumaczyć ,co się robi po wyrośnięciu ciasta w automacie Żeby go następnie upiec w piekarniku.Zaraz jadę do LIdla po gotową mieszankę!

Odp: Automat do pieczenia chleba

luna
  • luna

  • Posty: 1356
  • Przepisy: 359
  • Artykuły: 0
Chlebek z maki orkiszowej z dodatkiem slonecznika. Cale mieszkanie pachnie na swiezo upieczony chlebek
obrazek obrazek obrazek

Odp: Automat do pieczenia chleba

luna
  • luna

  • Posty: 1356
  • Przepisy: 359
  • Artykuły: 0
Jeden z naszych ulubionych chlebkow
obrazek obrazek obrazek

Odp: Odp: Automat do pieczenia chleba

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
luna napisał(a):

Dla przypomnienia, ze domowy chlebek smakuje najlepiej

Oj,pyszności!

Odp: Automat do pieczenia chleba

luna
  • luna

  • Posty: 1356
  • Przepisy: 359
  • Artykuły: 0
Dla przypomnienia, ze domowy chlebek smakuje najlepiej
obrazek obrazek

Odp: Odp: Odp: Odp: Automat do pieczenia chleba

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
luna napisał(a):

msewka napisał(a):

Ma-Gosia napisał(a):

Mniam....mniam.... juz się zabieram do pieczenia takiego narobiłyście smaku!

Luno, czyli wkładasz składniki na chleb do automatu a później resetujesz program przed pieczeniem? Czy można ustawić na samo wyrabianie ciasta.Ja swojego automatu nadal nie wypróbowałam, ale nie doczytałam tam, jak można tylko wyrobić ciasto.Proszę o wskazówki, dla mnie osiągnęłaś już mistrzostwo w chlebkach.

Msewko, mozna automat ustawic na samo wyrabianie ciasta. Dajesz wtedy skladniki, ktore masz w danym przepisie -zawsze najpierw mokre a pozniej suche- i nastawiasz program na wyrabianie ciasta. Wyprobowalam juz rozne gotowe mieszanki chlebowe(z Lidla, Realu, Edeki) i byly bardzo smaczne. A tutaj jeszcze jeden chlebek z gotowej mieszanki

To ja poszukam w Lidlu i wypróbuję.Bo tak to nigdy się nie zabiorę za ten chleb.A ochotę mam straszną.

Odp: Odp: Odp: Automat do pieczenia chleba

luna
  • luna

  • Posty: 1356
  • Przepisy: 359
  • Artykuły: 0
msewka napisał(a):

Ma-Gosia napisał(a):

Mniam....mniam.... juz się zabieram do pieczenia takiego narobiłyście smaku!

Luno, czyli wkładasz składniki na chleb do automatu a później resetujesz program przed pieczeniem? Czy można ustawić na samo wyrabianie ciasta.Ja swojego automatu nadal nie wypróbowałam, ale nie doczytałam tam, jak można tylko wyrobić ciasto.Proszę o wskazówki, dla mnie osiągnęłaś już mistrzostwo w chlebkach.

Msewko, mozna automat ustawic na samo wyrabianie ciasta. Dajesz wtedy skladniki, ktore masz w danym przepisie -zawsze najpierw mokre a pozniej suche- i nastawiasz program na wyrabianie ciasta. Wyprobowalam juz rozne gotowe mieszanki chlebowe(z Lidla, Realu, Edeki) i byly bardzo smaczne. A tutaj jeszcze jeden chlebek z gotowej mieszanki
obrazek obrazek

Odp: Odp: Automat do pieczenia chleba

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
Ma-Gosia napisał(a):

Mniam....mniam.... juz się zabieram do pieczenia takiego narobiłyście smaku!

Luno, czyli wkładasz składniki na chleb do automatu a później resetujesz program przed pieczeniem? Czy można ustawić na samo wyrabianie ciasta.Ja swojego automatu nadal nie wypróbowałam, ale nie doczytałam tam, jak można tylko wyrobić ciasto.Proszę o wskazówki, dla mnie osiągnęłaś już mistrzostwo w chlebkach.

Odpowiedz na/ edytuj Automat do pieczenia chleba