BRITA - Herbaciany konkurs

Obserwuj wątek

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

BRITA - Twoja woda
@Babciagramolka - Twój autorski przepis oczywiście weźmie udział w konkursie. Jesteśmy jedynie ciekawi, z czym taka herbata smakuje najlepiej

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

gosia47-47
  • gosia47-47

  • Posty: 114
  • Przepisy: 849
  • Artykuły: 221
@Babciagromolka: aż mi ochotę na taką herbatkę zrobiłaś

Odp: Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

Babciagramolka
BRITA - Twoja woda napisał(a):

Prosimy o zamieszczanie odpowiedzi konkursowych w tym wątku.Oczywiście możecie je umieścić również na swoim profilu

@Babciagramolka - Dziękujemy za pierwsze, zresztą bardzo ciekawe, zgłoszenie! Jaką przekąskę polecasz do swojej herbaty?


Moment bo chyba nie zrozumiałam zasad konkursu - chodzi o dodatki do parzenia herbaty ? Czy o to co podam do już zaparzonej herbaty ? Myślałam , że jak jest to konkurs firmy produkującej dzbanki do filtrowania wody to chodzi właśnie o herbaty zrobione na tej wodzie - o rozpropagowanie dobrego parzenia herbaty na dobrej wodzie - a tu chodzi o ciacho do albo cukierka ?

Sorry - odpadam - co to ma wspólnego z herbatą i wodą ?
Ale za to zrobiłam sobie dobrą herbatkę .

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

BRITA - Twoja woda
Prosimy o zamieszczanie odpowiedzi konkursowych w tym wątku.Oczywiście możecie je umieścić również na swoim profilu

@Babciagramolka - Dziękujemy za pierwsze, zresztą bardzo ciekawe, zgłoszenie! Jaką przekąskę polecasz do swojej herbaty?

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

kaja__1991
gdzie mamy odpowiedzi wysylac

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

Babciagramolka
To jest coś dla mnie Nie potrzebowałam 5 minut by wiedzieć , że poszaleję . Niniejszym inauguruję konkurs swoją dzisiejszą herbatką .Przy okazji pytanie - przepisy wstawiamy Tu i czekają do zakończenia konkursu by je wstawic potem na swój profil
Czy wstawiamy Tu i możemy wstawić na swoje konto też

Herbatka ,, zaklinam jesienną rzeczywistość "
Czas : 15 minut
Składniki :
1 saszetka herbaty Dilmah Lively Lime & Orange Fusion
1 suszony listek Kafiru
2 łyżeczki miodu Manuka ( lub lipowy )
1 mała gałązka melisy ( może być też mięta ogrodowa - nie pieprzowa bo ta jest za intensywna )
1/2 szklanki wrzątku ( z przefiltrowanej wody )
Wyparzyć czajniczek który stawiamy na ,, kominku " wrzątkiem .Włożyć do środka liść Kafiru i skropić go 2 łyżeczkami wrzątku . Przykryć czajniczek i ogrzewać postawiony na ,, kominku ,, minutę . Dołożyć do czajniczka saszetkę herbaty i zalać wrzątkiem tak by czajniczek był pełny. Zostawić go na ,, kominku " przez 3 minuty .
Przelać herbatę do nagrzanej filiżanki ( ja po prostu nalewam do niej wrzątku i wylewam go przed nalaniem herbaty ) .
Piję z Manuką ( miodem ) podjadaną łyżeczką .Zanim zacznę pić zanurzam w herbacie gałązkę melisy ( mięty ) i chwilę w niej trzymam - to trochę jak taki rytuał . Z ziół uwalniają się zapachy , do herbaty przenikają właściwości uspakajające melisy .
Dla czego nazywam tą herbatkę zaklinaniem jesiennej rzeczywistości - bo ma w składzie limonkę , cytrynę , pomarańcz , dodaję Kafir , Manukę ( naturalny antybiotyk ) , melisę .
Pomijając smak który jest genialny - taki refleksyjny to jest to zestaw ochronny akurat na jesienne niepogody .
I jeszcze jedno - herbata potrzebuje dobrej wody - tu nie ma zmiłuj . Chlorowana , żelazista , twarda woda to porażka - można sobie parzenie herbaty odpuścić .
obrazek obrazek obrazek


zmieniono 3 razy (ostatnio 18 paź 2011 16:47 przez Babciagramolka)

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

BRITA - Twoja woda
Jeśli chcecie lepiej poznać dzbanki BRITA, przeczytajcie opinie osób, które miały okazje je testować!
http://forum.gotujmy.pl/test-dzbankow-brita,watek,175822h110.html

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

evita0007
  • evita0007

  • Posty: 1332
  • Przepisy: 423
  • Artykuły: 0
Super Tylko czekam aż mi zamówione filtry przyjdą i do dzieła Pozdrawiam

BRITA - Herbaciany konkurs

BRITA - Twoja woda
Podstawowym elementem decydującym o jakości przygotowywanej herbaty jest wyśmienita woda.
Dzięki wkładom BRITA otrzymujemy miękką, przefiltrowaną wodę, która po zagotowaniu lepiej wydobywa z herbaty walory smakowe.
Aby się przekonać trzeba spróbować…. swoich sił w konkursie dotyczącym tego gorącego napoju. Wystarczy w oryginalny sposób odpowiedzieć na pytanie: Jakie są Twoje ulubione dodatki do herbaty? Podziel się nimi z nami i opisz je w kreatywny sposób.

Na Wasze odpowiedzi czekamy od 18 października do 2 listopada. Pamiętajcie, że udzielając ich poniżej, możecie wzbogacić je także zdjęciami. A już 4 listopada przyznamy nagrody dla autorów 5 najciekawszych odpowiedzi – filtry dzbankowe BRITA . Zapraszamy!

Zobacz Regulamin konkursu:
https://gotujmy.pl/oficjalny-regulamin-konkursu-woda,artykuly,7868.html

Odpowiedz na/ edytuj BRITA - Herbaciany konkurs