Cała grządka bazylii... co z nią zrobić?

Obserwuj wątek

Odp: Cała grządka bazylii... co z nią zrobić?

Dodać do Potraw po trochu

Odp: Cała grządka bazylii... co z nią zrobić?

astra
  • astra

  • Posty: 605
  • Przepisy: 37
  • Artykuły: 0
najpierw bazylia, potem pietruszka, tymianek. A wtrosły takie duże jak sie kupuje w hipermarkecie. Tymianek był tylko ciut mniejszy ale chyba dlatego ,ze za gesto rósł.

Odp: Odp: Cała grządka bazylii... co z nią zrobić?

astra napisał(a):

Ale to skomplikowane co piszesz. w zeszlym roku pierwszy raz chodowalam na oknie ziola. Kupilam skrzyneczki o ktorych piszesz.... ziemię uniwersalną i nasiona. Na dno dalam zwirek. Nasionka wysialam w rzedach trzech. Podlalam i przykryłam folią spozywczą. Za pare dni mialam juz zielono w doniczkach. Nie przejmowalam sie pikowaniem , przesadzaniem. Do października mialam swiezutkie swoje ziola


Jak wysokie wyrosły Ci te ziółka, no i akurat udało się z ziemią, generalnie jest ona mieszaniną różnych nie zawsze odpowiednia do sadzonek.
Czy faktycznie skomplikowane(?), może ale dla mnie to normalne. Pozornie tylko skomplikowane ze wzgledu na wyłożenie skrzynek.
No i nie napisałaś jakie zioła wysiałaś. Ciekaw jestem które z ziół przyprawowych(!) zazieleniło się po kilku dniach

Odp: Odp: Odp: Cała grządka bazylii... co z nią zrobić?

Bahus napisał(a):

dobry napisał(a):

hehe, z tym kilogramem to przesada pewnie ale dobra swieza bazylia nie jest zla i naprawde nadaje fajny smaczek
w ogole ziółka rządzą


Fakt rządzą...ale czemu w Holandii są legalne a u nas nie?


On myślał chyba o "ziółkach" u władzy

Odp: Odp: Cała grządka bazylii... co z nią zrobić?

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
dobry napisał(a):

hehe, z tym kilogramem to przesada pewnie ale dobra swieza bazylia nie jest zla i naprawde nadaje fajny smaczek
w ogole ziółka rządzą


Fakt rządzą...ale czemu w Holandii są legalne a u nas nie?
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Cała grządka bazylii... co z nią zrobić?

astra
  • astra

  • Posty: 605
  • Przepisy: 37
  • Artykuły: 0
Ale to skomplikowane co piszesz. w zeszlym roku pierwszy raz chodowalam na oknie ziola. Kupilam skrzyneczki o ktorych piszesz.... ziemię uniwersalną i nasiona. Na dno dalam zwirek. Nasionka wysialam w rzedach trzech. Podlalam i przykryłam folią spozywczą. Za pare dni mialam juz zielono w doniczkach. Nie przejmowalam sie pikowaniem , przesadzaniem. Do października mialam swiezutkie swoje ziola

Odp: Odp: Cała grządka bazylii... co z nią zrobić?

Ann napisał(a):

Na oknie. Nie mam możliwości hodować w ogródku na grządce, bo go nie mam. Także pozostaje parapet.



Pierwsza rzecz to zastanów się czy chcesz męczyć się z wysiewaniem nasion i pikowaniem .
Jeśli nigdy nie hodowałaś ziół, nie masz zbytniego doświadczenia w tym zakresie to poczekaj do czasu aż na rynku, na bazarze, a takie są zapewnie w Twojej miejscowości będą w sprzedaży sadzonki ziół. Popytaj w ogrodnictwach wokół. Wystarczy kupić taką sadzonkę i wsadzić w domu do większej doniczki (patrz moje foto wyżej, tylko to jest hodowla własna od nasiona). Na początek uwaga: nie sadź w jednej doniczce kilku rodzajów ziół, nie wszystkie kochają swoje sąsiedztwo. Możesz do tego celu zakupić -plastikowe korytko-skrzynkę, np białą kolor zresztą dowolny; tylko lepiej trzy-cztery 40 cm aniżeli jedną długą, są takie nawet z podstawkami na wyciekający nadmiar wody. W jednej możesz już wysiać szczypior "Siedmiolatkę" siejąc rzadko w dwa rzędy przez długość całej skrzynki. Na dno daj 2-3 cm warstwę kamieni śr 0,5-1 cm; na to 3 cm warstwę grubego żwiru na to ziemi torfowej zmieszanej z piaskiem i dopiero warstwę ziemi pod sadzonki(!) , NIE UNIWERSALNEJ czasem!. Ziemia uniwersalna nadaje się tylko do trawników wokół naszego Sejmu.
Na początek tyle.
Swoją drogą jest u nas pasaż DOM IOGRÓD ale tylko na reklamy. Szkoda, że nie ma takiego "kącika" ... z możliwoscią dzielenia sie uwagami.

zmieniono 1 raz (ostatnio 01 lut 2009 20:56 przez 45Kazik)

Odp: Cała grządka bazylii... co z nią zrobić?

Ann
  • Ann

  • Posty: 93
  • Przepisy: 26
  • Artykuły: 0
Na oknie. Nie mam możliwości hodować w ogródku na grządce, bo go nie mam. Także pozostaje parapet.

Odp: Cała grządka bazylii... co z nią zrobić?

astra
  • astra

  • Posty: 605
  • Przepisy: 37
  • Artykuły: 0
A gdzie chcesz te ziółka chodowac? na dzialce czy na oknie w doniczce?

Odp: Cała grządka bazylii... co z nią zrobić?

Ann
  • Ann

  • Posty: 93
  • Przepisy: 26
  • Artykuły: 0
Ooooo jak ładnie! To kiedy impreza integracyjna Gotujmy.pl?
Ja chcę w tym roku zacząć hodować ziółka, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Muszę chyba poczytać inny wątek. HEEEELP!

Odpowiedz na/ edytuj Cała grządka bazylii... co z nią zrobić?