Ciasto parzone

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Ciasto parzone

ciasteczka
mocsłodkości napisał(a):

Bardzo Ci dziękuję za cenne wskazówki i rady. Na pewno z nich skorzystam. Może teraz wyjdzie mi to ciasto, a w zasadzie wypiek i nie będę musiała kupować w cukierni eklerków ani ptysiów


Bardzo mi miło Cieszę się, że mogłam Ci choć trochę pomóc Pomału i spokojnie, a wszystko się uda Jestem pewna, że następne smakołyki z tego ciasta wyjdą Ci znakomicie  

Odp: Odp: Ciasto parzone

mocsłodkości
Bardzo Ci dziękuję za cenne wskazówki i rady. Na pewno z nich skorzystam. Może teraz wyjdzie mi to ciasto, a w zasadzie wypiek i nie będę musiała kupować w cukierni eklerków ani ptysiów

Odp: Ciasto parzone

ciasteczka
mocsłodkości napisał(a):

Co zrobić, żeby ciasto parzone wsadzone do piekarnika ładnie wyrosło i nie opadło? Piekłam je jak w przepisie tylko 15 minut dłużej, a i tak po wyjęciu z piekarnika oklapło i poszło do wywalenia, bo nic nie dało się z nim zrobić.Jak długo pieczecie takie ciasto i w jakiej temperaturze?


Mi się tak działo, ale odkąd piekę ten rodzaj ciasta w 200 st problem sam zniknął Przy tym cieście należy pamiętać, że nie wolno otwierać piekarnika podczas gdy ono rośnie. Nawet na sekundę. Ptysie średniej wielkości powinny się piec około 30 minut. Jednak ten czas zależy od wielkości ptysia oraz piekarnika jaki mamy. Niestety każdy piekarnik jest inny i ciężko wyczuć ile ciastu potrzeba czasu. Musisz niestety zrobić to metodą prób i błędów. 

Ciasto parzone

mocsłodkości
Co zrobić, żeby ciasto parzone wsadzone do piekarnika ładnie wyrosło i nie opadło? Piekłam je jak w przepisie tylko 15 minut dłużej, a i tak po wyjęciu z piekarnika oklapło i poszło do wywalenia, bo nic nie dało się z nim zrobić.Jak długo pieczecie takie ciasto i w jakiej temperaturze?

Odpowiedz na/ edytuj Ciasto parzone