Strona główna Forum Gotujących (Super)Rodziców - Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

emilia_s292
Kucharz

emilia_s292
 P.W. 

Przepisy: 4
Artykuły: 0

Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

17 lip 2009 20:18
Moja mała ma dwa i pół roku.Od wczoraj co pewien czas zwraca.daje jej pić herbatkę z mięty i rumianku.Ale ona jest głodna i chce jeść.Dałam jej bułkę suchą ale zwróciła.Pewnie to jakaś grypa żołądkowa czy coś.Pomóżcie.

zmieniono 1 raz (ostatnio 09 lut 2010 18:25 przez emilia_s292)

Pyza
Złoty Ekspert

Pyza
 P.W. 

Przepisy: 988
Artykuły: 74

Odp: Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

17 lip 2009 20:36
nie jestem lekarzem, ale nie podawałbym już mięty - powoduje wzmożone wydzielanie kwasów żołądkowych a Twoja Mała nie ma chwilowo co trawić więc nadmiar kwasu w żołądku może powodować coś w rodzaju refluksu i cofanie się zjedzonego pokarmu. Oczywiście trzeba podawać sporo płynów, może jakiś kleik na wodzie i to w bardzo małych ilościach (nawet po łyżce), ale za to często. No i lekarz, jeżeli jutro nie będzie poprawy.

Opis: smacznapyza.blogspot.com
Oceń:
0
dobry
Mistrz Kuchni

dobry
 P.W. 

Przepisy: 12
Artykuły: 0 MODERATOR

18 lip 2009 08:07
Prawdopodobnie jakis rotawirus. Kilka dni się pomęczycie. Jedzenie nie jest takie wazne, dbaj o nawodnienie organizmu.
Napewno warto podac jakis preparat probiotykowy np. dicoflor. Jesli dziecko wymiotuje to mozna podac orsalit - doustny płyn nawadniający, do stosowania we wszelkich stanach odwodnienia organizmu, a zwłaszcza podczas biegunki i/lub wymiotów. Jedzenie jest drugorzedne, jak sie wszystko uspokoi to mala sama zacznie jesc i nadrobi.
Oczywiscie lekarz jesli sie nie bedzie poprawiac, natomiast jest szansa ze zanim do niego trafisz - juz bedzie ok. 2.5 roku to duza panna, moj Bartek ma 2.8 - w tym wieku bąble sie juz tak latwo nie dają

Reklama

Natala1210
emilia_s292
Kucharz

emilia_s292
 P.W. 

18 lip 2009 11:16
dzięki. Odstawiam mięte i gotuje kleik ryżowy.kupiłam też smecte.
emilia_s292
Kucharz

emilia_s292
 P.W. 

Odp: Odp: Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

18 lip 2009 11:30
Wiem że to niesmaczne pytanie i z góry przepraszam ale wiecie może jak pozbyć się zapachu wymiocin? bo moja mała wczoraj zwróciła na tapczan i szoruje,szoruje a ten specyficzny zapach nadal jest.
dobry
Mistrz Kuchni

dobry
 P.W. 

18 lip 2009 18:51
Nie wiem, u nas po takim niezycie jelitowym dluugo zalatywalo z podlogi
Ale w koncu ustapilo po ktoryms szorowaniu wykladziny...

Sarenka
Srebrny Ekspert

Sarenka
 P.W. 

Przepisy: 571
Artykuły: 1

19 lip 2009 10:39
Teraz pewnie Was zaskocze - Dziewczyna mojego kuzyna, ktora jest lekarzem ( podobnie jak jej rodzice) aktualnie leczacym dunczykow, pewnego razu, podczas luznej rozmowy, powiedziala mi, ze w okresie, kiedy dziecko cierpi na dolegliwosci ukladu pokarmowego tzn wymiotuje i/lub ma biegunke, mozna, a nawet warto mu podac cole do popicia! Poniewaz mialam wtedy pod opieka dwoje dzieciakow (1 moje, 2 kuzynki), drugie cole moglo pic bez ograniczen, co bylo dla mnie bynajmniej dziwne...zapytalam o skutki picia coli w tak mlodym wieku i w miedzyczasie dowiedzialam sie, ze podawanie dziecku coli jest stosowane w momentach, kiedy ono wymiotuje lub ma biegunke, poniewaz, ten niezdrowy napoj ma solidny zapas fosforanow, ktore przy wspomnianych dolegliwosciach tracimy, i ktore mozna uzupelnic, dajac dziecku pol szklanki coli.

Opis: Za drzwiami kuchennymi...
Oceń:
0
dobry
Mistrz Kuchni

dobry
 P.W. 

19 lip 2009 12:00
Hej, to samo czytalem kiedys na jakims forum pediatrycznym. Podobno potrafi zaskakujaco skutecznie pomoc.

misia53
Srebrny Ekspert

misia53
 P.W. 

Przepisy: 345

19 lip 2009 15:23
To oczywiście prawda , już ze dwa ,trzy lata moja synowa tak robi ale powiem Wam że to działa ,bo ja też pię jak mi coś nie bardzo w żołądku i mój mąż który gazowanych w ogóle nie pije próbował ze skutkiem pozytywnym.Pobeka się trochę i zaraz lepiej...hehe..

Opis: SMACZNEGO
Oceń:
0
emilia_s292
Kucharz

emilia_s292
 P.W. 

Odp: Odp: Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

21 lip 2009 10:41
Też słyszałam o coli...niestety moja mała nie chce nawet łyżeczki coli....nie smakuje jej i tyle....nawet łyczka nie zrobi... Na szczęście wymioty ustały. Ale teraz biedactwo boi się cokolwiek zjeść bo myśli że będzie znowu wymiotować!

Odpowiedz na/ edytuj Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Redakcja Gotuje

Konkursy Kulinarne

• Konkurs - Twój przepis na świąteczne mięso w Przyjaciółce! Konkurs - Twój przepis na świąteczne mięso w Przyjaciółce!

Jesteś mistrzem w pieczeniu świątecznych mięs? Mięsa faszerowane, domowe wędliny i pasztety to od zawsze Twoja mocna strona? Jeśli tak, zapraszamy do konkursu! Do wygrania publikacja Twojego przepisu w magazynie Przyjaciółka oraz dodatkowe wirtuale!

1 2

Dziś moderatorami są

misia5
misia5

Złoty Ekspert offline

Sonda

Które mięso najczęściej gości na Twoim stole?

Które mięso najczęściej gości na Twoim stole?

głosuj

Ostatnio komentowane