Strona główna Forum Gotujących (Super)Rodziców - Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

emilia_s292
Kucharz

emilia_s292
 P.W. 

Przepisy: 4
Artykuły: 0

Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

17 lip 2009 20:18
Moja mała ma dwa i pół roku.Od wczoraj co pewien czas zwraca.daje jej pić herbatkę z mięty i rumianku.Ale ona jest głodna i chce jeść.Dałam jej bułkę suchą ale zwróciła.Pewnie to jakaś grypa żołądkowa czy coś.Pomóżcie.

zmieniono 1 raz (ostatnio 09 lut 2010 18:25 przez emilia_s292)

Pyza
Złoty Ekspert

Pyza
 P.W. 

Przepisy: 988
Artykuły: 74

Odp: Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

17 lip 2009 20:36
nie jestem lekarzem, ale nie podawałbym już mięty - powoduje wzmożone wydzielanie kwasów żołądkowych a Twoja Mała nie ma chwilowo co trawić więc nadmiar kwasu w żołądku może powodować coś w rodzaju refluksu i cofanie się zjedzonego pokarmu. Oczywiście trzeba podawać sporo płynów, może jakiś kleik na wodzie i to w bardzo małych ilościach (nawet po łyżce), ale za to często. No i lekarz, jeżeli jutro nie będzie poprawy.

Opis: smacznapyza.blogspot.com
Oceń:
0
dobry
Mistrz Kuchni

dobry
 P.W. 

Przepisy: 12
Artykuły: 0 MODERATOR

18 lip 2009 08:07
Prawdopodobnie jakis rotawirus. Kilka dni się pomęczycie. Jedzenie nie jest takie wazne, dbaj o nawodnienie organizmu.
Napewno warto podac jakis preparat probiotykowy np. dicoflor. Jesli dziecko wymiotuje to mozna podac orsalit - doustny płyn nawadniający, do stosowania we wszelkich stanach odwodnienia organizmu, a zwłaszcza podczas biegunki i/lub wymiotów. Jedzenie jest drugorzedne, jak sie wszystko uspokoi to mala sama zacznie jesc i nadrobi.
Oczywiscie lekarz jesli sie nie bedzie poprawiac, natomiast jest szansa ze zanim do niego trafisz - juz bedzie ok. 2.5 roku to duza panna, moj Bartek ma 2.8 - w tym wieku bąble sie juz tak latwo nie dają

Reklama

Natala1210
emilia_s292
Kucharz

emilia_s292
 P.W. 

18 lip 2009 11:16
dzięki. Odstawiam mięte i gotuje kleik ryżowy.kupiłam też smecte.
emilia_s292
Kucharz

emilia_s292
 P.W. 

Odp: Odp: Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

18 lip 2009 11:30
Wiem że to niesmaczne pytanie i z góry przepraszam ale wiecie może jak pozbyć się zapachu wymiocin? bo moja mała wczoraj zwróciła na tapczan i szoruje,szoruje a ten specyficzny zapach nadal jest.
dobry
Mistrz Kuchni

dobry
 P.W. 

18 lip 2009 18:51
Nie wiem, u nas po takim niezycie jelitowym dluugo zalatywalo z podlogi
Ale w koncu ustapilo po ktoryms szorowaniu wykladziny...

Sarenka
Srebrny Ekspert

Sarenka
 P.W. 

Przepisy: 571
Artykuły: 1

19 lip 2009 10:39
Teraz pewnie Was zaskocze - Dziewczyna mojego kuzyna, ktora jest lekarzem ( podobnie jak jej rodzice) aktualnie leczacym dunczykow, pewnego razu, podczas luznej rozmowy, powiedziala mi, ze w okresie, kiedy dziecko cierpi na dolegliwosci ukladu pokarmowego tzn wymiotuje i/lub ma biegunke, mozna, a nawet warto mu podac cole do popicia! Poniewaz mialam wtedy pod opieka dwoje dzieciakow (1 moje, 2 kuzynki), drugie cole moglo pic bez ograniczen, co bylo dla mnie bynajmniej dziwne...zapytalam o skutki picia coli w tak mlodym wieku i w miedzyczasie dowiedzialam sie, ze podawanie dziecku coli jest stosowane w momentach, kiedy ono wymiotuje lub ma biegunke, poniewaz, ten niezdrowy napoj ma solidny zapas fosforanow, ktore przy wspomnianych dolegliwosciach tracimy, i ktore mozna uzupelnic, dajac dziecku pol szklanki coli.

Opis: Za drzwiami kuchennymi...
Oceń:
0
dobry
Mistrz Kuchni

dobry
 P.W. 

19 lip 2009 12:00
Hej, to samo czytalem kiedys na jakims forum pediatrycznym. Podobno potrafi zaskakujaco skutecznie pomoc.

misia53
Srebrny Ekspert

misia53
 P.W. 

Przepisy: 345

19 lip 2009 15:23
To oczywiście prawda , już ze dwa ,trzy lata moja synowa tak robi ale powiem Wam że to działa ,bo ja też pię jak mi coś nie bardzo w żołądku i mój mąż który gazowanych w ogóle nie pije próbował ze skutkiem pozytywnym.Pobeka się trochę i zaraz lepiej...hehe..

Opis: SMACZNEGO
Oceń:
0
emilia_s292
Kucharz

emilia_s292
 P.W. 

Odp: Odp: Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

21 lip 2009 10:41
Też słyszałam o coli...niestety moja mała nie chce nawet łyżeczki coli....nie smakuje jej i tyle....nawet łyczka nie zrobi... Na szczęście wymioty ustały. Ale teraz biedactwo boi się cokolwiek zjeść bo myśli że będzie znowu wymiotować!

Odpowiedz na/ edytuj Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Redakcja Gotuje

Konkursy Kulinarne

Dziś moderatorami są

zbysiowa
zbysiowa

Platynowy Ekspert offline

Sonda

Które mięso najczęściej gości na Twoim stole?

Które mięso najczęściej gości na Twoim stole?

głosuj