co warto zjeść w Niemczech?

Obserwuj wątek

Odp: co warto zjeść w Niemczech?

mamqa
  • mamqa

  • Posty: 123
  • Przepisy: 24
  • Artykuły: 0
Ja z tych co jedzą prosto, po restauracjach nie chodzą więc to co gdzieś wypróbowałam albo sama zrobiłam z niemieckiego przepisu to przez 5 lat mieszkania w Niemczech jadłam. A jednak najbardziej mi smakowały spezle serowe, gołąbki owinięte plastrami boczku i tak usmażone (nie gotowane jak u nas) i podawane z sosem pieczeniowym (akurat wolę bez sosu, ale tak proponowali mi) i tak najbardziej to proste frytki tyle że z majonezem i keczupem, posypane pokrojoną cebulką
Piwa i innych alkoholi nie pijam więc nie mogę się wypowiadać na ten temat

Odp: co warto zjeść w Niemczech?

a na swiatecznym kiermaszu pije sie przede wszystkim grzanca i ,jesli masz pecha i trafisz na tanioche,bol glowy gwarantowany.
Niemiecka kuchnia jest zadziwiajaco podobna do polskiej tradycyjnej kuchni,tez jest bardzo "tresciwa"

Od tureckiego kebaba wole greckiego gyrosa,albo wloskie carbonara,albo hiszpanskie tapaz,albo chinska kaczke (nie pamietam nazwy) albo amerykanska bulke z miesem i z serem,ale najbardziej wole moje zwykle gotowanie domowe

Odp: co warto zjeść w Niemczech?

sara24
  • sara24

  • Posty: 5
  • Przepisy: 16
  • Artykuły: 1
Ja najlepiej lubie frankfurterki i kebab od turkow

Odp: co warto zjeść w Niemczech?

jarek-energy
tak tak to fatherland

Odp: Odp: co warto zjeść w Niemczech?

annajot
  • annajot

  • Posty: 298
  • Przepisy: 9
  • Artykuły: 0
jarek-energy napisał(a):

hm , masz troche racji , ale wiedz o tym że ci niemcy mieszkali kiedyś właśnie na śląsku...dolnym też , więc troszke sie pomieszalo

wiem wiem
ale moim zdaniem jest to bardziej widoczne na gornym slasku..

Odp: Odp: Odp: co warto zjeść w Niemczech?

malgorzata
w zimowy wieczor proponuje wino grzane na jakims Weihnachtsmarkcie!

Odp: Odp: co warto zjeść w Niemczech?

chef
  • chef

  • Posty: 406
  • Przepisy: 16
  • Artykuły: 0
jarek-energy napisał(a):

hm , masz troche racji , ale wiedz o tym że ci niemcy mieszkali kiedyś właśnie na śląsku...dolnym też , więc troszke sie pomieszalo , a piwo zbozowe w letni dzień ,hmmm super rzecz

i w zimowy wieczór

Odp: co warto zjeść w Niemczech?

jarek-energy
hm , masz troche racji , ale wiedz o tym że ci niemcy mieszkali kiedyś właśnie na śląsku...dolnym też , więc troszke sie pomieszalo , a piwo zbozowe w letni dzień ,hmmm super rzecz

Odp: co warto zjeść w Niemczech?

annajot
  • annajot

  • Posty: 298
  • Przepisy: 9
  • Artykuły: 0
w bawarii maja podobne potrawy jak na slasku (gornym)!
... czyli na przyklad kluski
"mieszkalam" tam na wsi przez 2 tygodnie u niemieckiej rodziny i bylam zdziwiona tym, ze jestesmy tak podobni

Odp: Odp: co warto zjeść w Niemczech?

malgorzata
typowa niemiecka potrawa to golonka z kapusta kiszona

Odpowiedz na/ edytuj co warto zjeść w Niemczech?