Co zrobić, żeby pieczony schab nie był taki suchy?

Obserwuj wątek

Odp: Co zrobić, żeby pieczony schab nie był taki suchy?

Gastosklep_pl
Ja generalnie oblewam go z wierzchu wodą podczas pieczenia,dzięki czemu nie jest on później taki suchy w smaku,podobno pomaga też wspomniana cytryna,warto spróbować.

Odp: Co zrobić, żeby pieczony schab nie był taki suchy?

LIDZIA
  • LIDZIA

  • Posty: 25
  • Przepisy: 329
  • Artykuły: 14
Na soczystośc pieczonego mięsa wpływa obłożenie go plastrami cytryny.

Odp: Co zrobić, żeby pieczony schab nie był taki suchy?

Edward mistrz kuchni
też zawsze miałam ten problem, ale ostatnio podlałam schab resztką szampana, dodałam też wina odrobinę do śliwek, które poddusiłam na maśle, wyszło genialnie
https://gotujmy.pl/szampanski-schab-ze-sliwka-i-rodzynkami-,przepisy,176159.html

Odp: Co zrobić, żeby pieczony schab nie był taki suchy?

ewuszka87
  • ewuszka87

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
mam nadzieje ze wasze rady cos pomoga bo mam zamiar go zrobic na komunie jako drugie danie i bede robic go pierwszy raz

Odp: Odp: Co zrobić, żeby pieczony schab nie był taki suchy?

magdalennab
Ja praktycznie zawsze schab piekę w rękawie lub w folii i w środku jest jeszcze marynata żeby mięso dobrze przeszło smakiem i było jeszcze bardziej soczyste. Oprócz tych sposobów polecam też przysmażenie schabu przed włożeniem do piekarnika ze wszystkich stron w celu zamknięcia porów i zatrzymania soków...
A można to zrobić w zwykłej brytfance postawionej na kuchence a mięso przytrzymujmy szpikulcami lub szczypcami tylko trzeba być ostrożnym żeby przy przekręcaniu mięsa przypadkiem nie spadła ;]

Odp: Co zrobić, żeby pieczony schab nie był taki suchy?

Lucy
  • Lucy

  • Posty: 193
  • Przepisy: 13
  • Artykuły: 0
o.o.o, tego szukalam

suchy schab wcale nie jest dobry a to takie szlachetne miesko

buziaczki!

Odp: Odp: Co zrobić, żeby pieczony schab nie był taki suchy?

Malgosia
  • Malgosia

  • Posty: 14
  • Przepisy: 95
  • Artykuły: 0
Kawałek schabu, który mamy zamiar upiec, należy zgodnie z upodobaniem zamarynować wcześniej, można go także nadziać warzywami, śliwkami lub innym mięsem.
Aby zbytnio nie wysechł podczas pieczenia, możemy zastosować trzy sposoby:
1. Schab przed pieczeniem umieścić w specjalnie do tego przeznaczonym foliowym rękawie.
2. Obłożyć wierzch schabu plastrami lekko tłustego boczku - tłuszcz, który się wytopi podczas pieczenia, doda mięsu wilgotności i smaku.
3. Naszpikować schab lekko słoniną - w tym celu należy zrobić w schabie małe nacięcia ostrym nożem i umieścić w nich (najgłębiej jak się da) kawałki słoniny.
Naszpikowany słoniną lub obłożony boczkiem schab także można piec w rękawie.

tu znalazłam
https://gotujmy.pl/zbyt-suchy-schab,artykuly,267g0.html

Odp: Co zrobić, żeby pieczony schab nie był taki suchy?

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
wydaje mi sie, ze po prostu kazdym dobrym tluszczem do pieczenia mozna podlac albo np. oliwa z oliwek
najlepszej jakosci mieso mozna zabić suchoscia. miesko ma byc soczyste.

Odp: Co zrobić, żeby pieczony schab nie był taki suchy?

jagna
  • jagna

  • Posty: 65
  • Przepisy: 18
  • Artykuły: 1
No tak, schab jest sam w sobie mięsem chudym, a w pieczeniu jeszcze i ta odrobina tłuszczu ucieka... Radzę piec schab zawsze w rękawie do pieczenia - to pomaga zatrzymać w nim soki. Moja przyjaciółka z Hiszpanii zdradziła mi ostatnio swój sposób - obkłada zawsze taki schab cienkimi plasterkami boczku. Jest z niego trochę tłuszczu i dodatkowy smaczek ;-)

Co zrobić, żeby pieczony schab nie był taki suchy?

mufinka
  • mufinka

  • Posty: 7
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Gdy mieszkałam w akademiku, koleżanka przyjeżdżając z domu przywoziła często pieczony schab ze śliwką. Był przepyszny i soczysty. Później nieraz próbowałam zrobić te potrawę, korzystając z różnych przepisów - mięso było upieczone, ale bardzo suche... Jeśli znacie sposób na to, żeby jakoś temu zapobiec, to poproszę o radę ;-)

Odpowiedz na/ edytuj Co zrobić, żeby pieczony schab nie był taki suchy?