Czy kawa jest zdrowa?

Obserwuj wątek

Odp: Czy kawa jest zdrowa?

ReniaMa
  • ReniaMa

  • Posty: 4
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Moim zdaniem kawa jednak musi być w dniu człowieka jakieś przyjemności się należą Ja piję wie kawy dziennie i to kawy ziarniste https://czaskawy.pl/product-pol-1041-Riposso-Exclusive-Intensive-250g-ziarnista.html. Ze względu na intensywny smak i aromat ta mieszanka lubi być łączona z mlekiem, które nadaje jej nieco łagodności.

Odp: Czy kawa jest zdrowa?

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Wszystko w nadmiarze szkodzi. Jak wypijesz kawę czy dwie na dzień to katastrofy nie ma. Ale jak ktoś pije kawę za kawą i na dzień wypije ponad 10 kaw to już zdrowe nie jest.

Odp: Odp: Odp: Czy kawa jest zdrowa?

kaxto-nic
  • kaxto-nic

  • Posty: 8
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Bo to stosunkowo nowe odkrycie mitycznych naukowców z USA. Ale pisali o tym w Newsweeku, więc jest szansa, że to wiarygodne źródło

Odp: Odp: Czy kawa jest zdrowa?

ewela24
  • ewela24

  • Posty: 323
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Naprawdę kawa może uchronić przed Alzheimerem? Nie słyszałam o tym wcześniej. Niesamowite. A kto tak ustalił?

Odp: Czy kawa jest zdrowa?

kaxto-nic
  • kaxto-nic

  • Posty: 8
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ostatnio mówi się o tym, że kawa może nas ustrzec przed Alzheimerem,, więc nie może być taka zła Pochodząca z dobrych źródeł, po odpowiedniej obróbce i dobrze zaparzona na pewno nie zaszkodzi, byle z umiarem.

Odp: Odp: Czy kawa jest zdrowa?

ewela24
  • ewela24

  • Posty: 323
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Naprawdę? Łagodniejsza? Rozmawiałam ostatnio ze znajomym i powiedział mi, że mleko blokuje wchłanianie kofeiny, więc kawa nie daje :"kopa". Słyszeliście o tym?

Odp: Czy kawa jest zdrowa?

culinarylover00
Ja słyszałam, że z odrobiną mleka jest łagodniejsza dla żołądka.

Odp: Odp: Czy kawa jest zdrowa?

ewela24
  • ewela24

  • Posty: 323
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Zatem polecasz kawę bez mleka? Jaką Ty sama pijesz? Czy Lavazza to dobre rozwiązanie?

Odp: Czy kawa jest zdrowa?

Pasje Jolki
TAK, ale pita z umiarem, bez mleka oraz ta prawdziwa, na świeżo mielona. Nie rozpuszczalna, czy z kapsułek, tu nigdy nie wiesz co pijesz.

Odp: Czy kawa jest zdrowa?

ewela24
  • ewela24

  • Posty: 323
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Czy kawa jest zdrowa? Hmm... Ostatnio się dowiedziałam, że aby zneutralizować jedną filiżankę czarnej kawy w naszym organizmie potrzeba 20 szklanek wody. Co o tym sądzicie?

Odpowiedz na/ edytuj Czy kawa jest zdrowa?