Czy ktos to jadl?

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Czy ktos to jadl?

kinga
  • kinga

  • Posty: 2968
  • Przepisy: 55
  • Artykuły: 0
lalunia napisał(a):

ale tego sie nie je chyba co ?

Czego laluniaMorwy
Alez oczywiscie,ze sie je i uwierz jest naprawde pyszna

Odp: Czy ktos to jadl?

lalunia
  • lalunia

  • Posty: 270
  • Przepisy: 1993
  • Artykuły: 1
ale tego sie nie je chyba co ?

Odp: Odp: Czy ktos to jadl?

kinga
  • kinga

  • Posty: 2968
  • Przepisy: 55
  • Artykuły: 0
A ja morwe jadlam,tylko najlepsza jest jak juz jest prawie czarna-pychotka,nic z tych owocow nigdy nie robilam,ale one sa pyszne na surowo

Odp: Czy ktos to jadl?

Anula
  • Anula

  • Posty: 2320
  • Przepisy: 336
  • Artykuły: 1
Mysle ze nadal mozna znalezc morwy w Polsce tylko nie wszyscy wiedza,ze to morwa i ze to sie je

Odp: Czy ktos to jadl?

lalunia
  • lalunia

  • Posty: 270
  • Przepisy: 1993
  • Artykuły: 1
ja nie jadłam tego owocu

Odp: Czy ktos to jadl?

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
owoce morwy jadłam będąc dzieckiem.Rosły w naszym sadzie.
Ciekawe czy teraz w Polsce są jeszcze morwy?

Odp: Czy ktos to jadl?

Anula
  • Anula

  • Posty: 2320
  • Przepisy: 336
  • Artykuły: 1
Owoce niektórych gatunków są jadalne i używa się ich często do ciast, tart, win i likierów. Owoce morwy czarnej (Azja południowozachodnia) i czerwonej (wschodnia Ameryka Północna) są najsmaczniejsze. Owoce morwy białej (wschodnia Azja), która na masową skalę jest wprowadzana w miejskich regionach wschodniego wybrzeża USA, mają inny smak, czasem określany jako mdły. Dojrzałe owoce zawierają znaczne ilości resweratrolu (trans-3,5,4'-trihydroksystilben).
Wyciągi z morwy są stosowane w ziołolecznictwie. Korzenie wykorzystywane były w chińskiej medycynie ludowej do leczenia cukrzycy, gorączki i kaszlu.

Liście morwy (szczególnie białej) są również ważne ekonomicznie, jako że stanowią jedyny pokarm jedwabników morwowych, z których kokonów uzyskuje się jedwab. Liście wykorzystuje się również do parzenia herbaty, produkcji środków wspomagających odchudzanie czy preparatów stabilizujących poziom cukru, trójglicerydów i cholesterolu we krwi. Badania wykazały, że liście morwy hamują działanie enzymów odpowiedzialnych za trawienie węglowodanów.
To z wikipedii,ja jadlam tylko swieze owoce,ktore bardzo mi smakowaly.

Odp: Czy ktos to jadl?

teresa.rembiesa
Persik mam w ogrodzie jeżynę bez kolcową owoce bardzo duże i bardzo owocuje i bardzo się rozrasta i już mam jej dość.

Odp: Czy ktos to jadl?

teresa.rembiesa
Anula ja nigdy morwy nie jadłam nie wiem nawet co można z niej robić napisz proszę coś więcej o niej.

Odp: Czy ktos to jadl?

Persik
  • Persik

  • Posty: 913
  • Przepisy: 1125
  • Artykuły: 42
a tak wyglądają czarne jeżyny
obrazek

Odpowiedz na/ edytuj Czy ktos to jadl?