Czy to prawda, że...

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Czy to prawda, że...

ciasteczka
misia5 napisał(a):

robaczek napisał(a):

..., kleszcze unikają jaskrawych kolorów? Nurtuje mnie to od kiedy pamiętam. Idąc do lasu babcia i mama powtarzały, żeby ubrać się na jaskrawo, bo kleszcze bardzo nie lubią tych kolorów. Prawda to?


To mit jeden z wielu na temat kleszczy. Te stworzenia są ślepe. Przyciąga ich zapach potu i zeskakują z drzew lub odczepiają się z traw czy też krzewów w momencie gdy koło nich przechodzimy. To w co jesteśmy ubrani jest im obojętne. 


Też właśnie o tym czytałam i byłam zaskoczona, bo od małego wbijano nam do głowy, że mamy się ubierać na jaskrawe kolory to nic nas nie dopadnie Od kiedy sama mam dzieci smarujemy się lub psikamy preparatami odstraszającymi te paskudztwa.

Odp: Czy to prawda, że...

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
robaczek napisał(a):

..., kleszcze unikają jaskrawych kolorów? Nurtuje mnie to od kiedy pamiętam. Idąc do lasu babcia i mama powtarzały, żeby ubrać się na jaskrawo, bo kleszcze bardzo nie lubią tych kolorów. Prawda to?


To mit jeden z wielu na temat kleszczy. Te stworzenia są ślepe. Przyciąga ich zapach potu i zeskakują z drzew lub odczepiają się z traw czy też krzewów w momencie gdy koło nich przechodzimy. To w co jesteśmy ubrani jest im obojętne. 

Czy to prawda, że...

robaczek
  • robaczek

  • Posty: 867
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
..., kleszcze unikają jaskrawych kolorów? Nurtuje mnie to od kiedy pamiętam. Idąc do lasu babcia i mama powtarzały, żeby ubrać się na jaskrawo, bo kleszcze bardzo nie lubią tych kolorów. Prawda to?

Odpowiedz na/ edytuj Czy to prawda, że...