Czyszczenie to podstawa - pomóżcie

Obserwuj wątek

Odp: Czyszczenie to podstawa - pomóżcie

stokrotka24
JA używam tylko Pura białego tego z balsamem, spox. ALe od początku myłam wszystko dokładnie, a zewnętrzną część rzeczywiście jeśli trzeba to czymś ostrzejszym jakimś mleczkiem lub czymś do piekarnika

Odp: Czyszczenie to podstawa - pomóżcie

Do zewnętrznej strony patelni użyj tych samych środków jakich uzywa się do czyszczenia przypaleń na grillach i mycia piekarników. Raczej nie nadaja się one do mycia wnętrz naczyń pokrytych teflonem.

Odp: Czyszczenie to podstawa - pomóżcie

Glumanda
  • Glumanda

  • Posty: 587
  • Przepisy: 111
  • Artykuły: 3
Hmm .. przypuszczam..ze od poczatku zaczelas myc niezbyt dokladnie. Srodek dobrze a na zewnatrz bylejak..i dlatego, za kazdym razem osiadal tluszcz, ktory z czasem staje sie jak pokost. Trudno go doczyscic. Sprobuj kupic proszek do mycia w zmywarkach. nie tabsy, tylko proszek. Naloz koniecznie gumowe rekawice. Nalej do zlewu lub miski wrzatku i rozpuc troche proszku, wloz do tego twoje garnki, czy patelnie. Pozostaw na jakis czas. Jak przestygnie, to szczotka sprobuj doszorowac. W razie potrzeby powtorz te czynnosci. Mam nadzieje, ze uda sie doczyscic. Ten proszek pomaga tez doczyscic zabrudzone zlewozmywaki. Posypac nim mokry zlewozmywak i poczekac troche. Pracowac zawsze w rekawiczkach. To sa zrace srodki..ale skuteczne w takich przypadkach beznadziejnych.
Myj garnki i patelnie.. zawsze bardzo dokladnie to beda czyste Aha.. naczynia z aluminium nie nadaja sie aby je myc takim proszkiem.

Odp: Czyszczenie to podstawa - pomóżcie

Ważne jest to, żeby za każdym razem patelnię czy tez garnek porządnie umyć z zewnątrz z tłuszczu i wytrzeć do sucha. Zawsze tak robię z nowymi rzeczami i na jakiś czas starcza mi zapału, są wtedy błyszczące.... gorzej potem

Odp: Czyszczenie to podstawa - pomóżcie

Oprócz tych środków to trzeba mieć talent wrodzony do sprzątania.Moja bratowa to tylko przy pomocy "ludwika"ma w kuchni błysk.A ja

Odp: Czyszczenie to podstawa - pomóżcie

aDzius04
  • aDzius04

  • Posty: 145
  • Przepisy: 24
  • Artykuły: 7
hmmm. ja poradziłabym się specjalnych środków... np.fairy, pur, cif... Jeśli nie wyjdzie, możesz spróbować wodą z sokiem z dwóch cytryn i 3 łyżkami octu

Odp: Czyszczenie to podstawa - pomóżcie

Nikt tu nic nie radzi,a szczerze mówiąc ja też podczepiam się do tego wątku.Uwielbiam gotować, ale ze sprzątaniem gorzej.Poczekajmy,może ktoś na to coś zaradzi.

Czyszczenie to podstawa - pomóżcie

Mizolec
  • Mizolec

  • Posty: 29
  • Przepisy: 19
  • Artykuły: 2
Nienawidzę czyścić garnków wszelakich, patelni i blach. Ale skoro już to trzeba robić, to jeszcze przydałoby się wiedzieć jak? Ja taka sierotka w kuchni jestem trochę. Nie mogę się patrzeć już na moje garnki i patelnie - niby Tefal, a najchętniej to bym je przez okno wyrzuciła. Osadza się na nich wszystko co tylko możliwe. I nie mogę domyć - garnki stały się brzydkie, są otłuszczone i nie wiem jak mam sobie z tym poradzić. Podobnie z blachami po smażeniu lub pieczeniu - niby umyte ale czuć że nie dokładnie. Co robić ? Pomocy

Odpowiedz na/ edytuj Czyszczenie to podstawa - pomóżcie