Dawcy, szpiku, komórek macierzystych i krwi

Obserwuj wątek

Odp: Dawcy, szpiku, komórek macierzystych i krwi

Papaja
  • Papaja

  • Posty: 522
  • Przepisy: 382
  • Artykuły: 8
już za kilka dni dostanę zaświadczenie/legitymację potencjalnego zarejestrowanego dawcy szpiku kostnego. Mam jeszcze jeden formularz i pałeczki nowe koperta nie otwarta więc jak ktoś chce mogę odstąpić

Odp: Dawcy, szpiku, komórek macierzystych i krwi

Papaja
  • Papaja

  • Posty: 522
  • Przepisy: 382
  • Artykuły: 8
Dostałam właśnie papiery do wypełnienia i patyczki do pobrania wymazu z ust do badania

Odp: Dawcy, szpiku, komórek macierzystych i krwi

Papaja
  • Papaja

  • Posty: 522
  • Przepisy: 382
  • Artykuły: 8
pozostawię to bez komentarza

Odp: Odp: Dawcy, szpiku, komórek macierzystych i krwi

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Papaja napisał(a):

a te pozostałe 9?


Te pozostałe 9 litrów oddałem za pieniądze.
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Dawcy, szpiku, komórek macierzystych i krwi

Papaja
  • Papaja

  • Posty: 522
  • Przepisy: 382
  • Artykuły: 8

Odp: Dawcy, szpiku, komórek macierzystych i krwi

Papaja
  • Papaja

  • Posty: 522
  • Przepisy: 382
  • Artykuły: 8
Nigdy nie wiadomo

Odp: Odp: Dawcy, szpiku, komórek macierzystych i krwi

Marika_1961
Tit napisał(a):

Wstyd przyznać, ale ja mam opory z pobieraniem krwi w ogóle. Nie mogę patrzeć na ten zabieg, wyobraźnia mi podpowiada głupie rzeczy. Jak byłam dzieckiem, to czekałam w szpitalu na operację przez 2 tygodnie i codziennie o godz. 16 musiałam iść na pobieranie krwi. Za każdym razem kłuto mnie 2 razy, było to bolesne i bałam się tej szesnastej jak ognia. Chyba nie zostanę bohaterką krwiodawstwa

Ja to rozumiem,moja corka maja 5 lat dostala sie do szpitala ,przez bledne leczenie pediatry,byla w szpitalu dwa tygodnie potem zabralismy ja na wlasne zadanie do domu po tym jak widzielismy ja na oddziale w lozeczku taka sierotke hustajaca sie w parwo i lewo..od tego czasu mielismy problemy z corka przy szczepieniach,zastrzykach i do dzis mdleje przy pobieraniu krwi do badana ma juz 30 lat.Mylse ze ona tez nigdy nie oddalaby krwi ze starchu przed igla...

Odp: Dawcy, szpiku, komórek macierzystych i krwi

Papaja
  • Papaja

  • Posty: 522
  • Przepisy: 382
  • Artykuły: 8
a te pozostałe 9?

Odp: Dawcy, szpiku, komórek macierzystych i krwi

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Ja mam na koncie 12 litrów oddanych. W tym 3 litry honorowo
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Dawcy, szpiku, komórek macierzystych i krwi

pony1358
  • pony1358

  • Posty: 18
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
doskonale rozumiem Tit.Strach przed zastrzykami jest tak silny ,że trudno się go pozbyć nawet w dorosłym życiu.Będąc w Liceum Medycznym uczyłyśmy się zastrzyków na sobie,a ja tak panicznie się bałam domięśniowych ,ze pozwalałam całej grupie ćwiczyć na mnie dożylne ,żeby tylko tego pośladka nie nadstawiać.Do dziś miałam chyba tylko z 10 takich zastrzyków ,ale wstyd się przyznać panikowałam jak dziecko.no a krew mogę zdawać bez problemu.Jeśli chodzi o tą konieczność zdawania...chyba to zależy od organizmu,bo mój się nie uzależnił ,a miałam przerwy i na ciąże i na choroby i nic się nie działo.Mąż zdaje 20 lat i również miał dłuższe przerwy i żadnych niepożądanych objawów nie było

Odpowiedz na/ edytuj Dawcy, szpiku, komórek macierzystych i krwi