Dla urody...

Obserwuj wątek

Odp: Dla urody...

Pozioma
  • Pozioma

  • Posty: 25
  • Przepisy: 15
  • Artykuły: 0
Peeling kawowy Do całego ciała. Kilka łyżeczek kawy mielonej zalewamy gorącą wodą ale tak aby tylko woda je zakryła. Drobinki lekko napęcznieją, po czym dodajemy ( i tu dwa warianty) albo oliwy z oliwek, albo poprostu mieszamy z resztką jakiegoś żelu pod prysznic. (z żelem jest trochę łatwiej bo można wykorzystać też buteleczke od niego) Genialnie podudza skóre i wygładza.

Odp: Dla urody...

Netka
  • Netka

  • Posty: 1327
  • Przepisy: 408
  • Artykuły: 0
Z checia skorzystam z Waszych porad,sama tez kilka dorzuce
Czesto robie maseczke na twarz z zoltkiem,lyzeczka oleju z oliwek i 3 kroplami soku z cytryny.Dobra pod oczy orraz na inne narazone na wiotczenie partie skory.Bialko natomiast mozna wykorzystac na maseczke na szyje oraz podbrodek.Trzeba ubic bialko z kilkoma kroplami soku z cytryny i nalozycz na szyje,podbrodek.Bardzo fajna jest rowniez maseczka z utartych jablek i otrebow owsianych.I polece Wam jeszcze napoj pieknosci,czyli szklanke wody z sokiem z polowy cytryny.Codziennie rano,wypity naczczo doskonale regeneruje skore

Odp: Odp: Dla urody...

thegrooba
  • thegrooba

  • Posty: 590
  • Przepisy: 199
  • Artykuły: 0
Pyza napisał(a):

maseczki można też robić z plasterków ogórka świeżego albo z rozgniecionych truskawek - oczywiście pod warunkiem, że nie mamy na nie uczulenia


a ja mam sesje zdj. z ogórkiem, pietruszką, truskawką czy bratkami na twarzy robie na dyplom z malarstwa współczesną maskę i maluję takie kosmetyczne obrazy obecnie

Odp: Dla urody...

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
maseczki można też robić z plasterków ogórka świeżego albo z rozgniecionych truskawek - oczywiście pod warunkiem, że nie mamy na nie uczulenia

Odp: Dla urody...

Jak mam problemy z cera, jakies wypryski itp. To stosuje rumianek. Po umyciu twarzy zaparzam herbate rumiankowa. Gdy ostygnie nacieram nawet torebka od hebaty twarz. Super dziala, bo leczy wszystkie zapalenia

Odp: Odp: Dla urody...

thegrooba
  • thegrooba

  • Posty: 590
  • Przepisy: 199
  • Artykuły: 0
Pyza napisał(a):

ja płatków owsianych nie mielę - po prostu zalewam niewielką ilością wody i papkę nakładam na twarz a po kilku/kilkunastu minutach masuję nią skórę - doskonale wygładza i oczyszcza

można też nałożyć na twarz miąższ rozgniecionego, dojrzałego kiwi - wybiela ładnie a pesteczki działają jak delikatny peeling gdy pomasujemy nimi buzię


płatki w moździerzu robie. a kiwi mam akurat jedno, tak dojrzałe i miękkie, że chyba nikt go nie ruszy, więc moze na maseczke się nada

Odp: Dla urody...

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
ja płatków owsianych nie mielę - po prostu zalewam niewielką ilością wody i papkę nakładam na twarz a po kilku/kilkunastu minutach masuję nią skórę - doskonale wygładza i oczyszcza

można też nałożyć na twarz miąższ rozgniecionego, dojrzałego kiwi - wybiela ładnie a pesteczki działają jak delikatny peeling gdy pomasujemy nimi buzię

Odp: Dla urody...

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
A ja jak jestem w domu to do kąpieli wlewam mleko - sporo, bo około 2 -3 litrów i kąpię się jak Kleopatra, skóra jest wtedy tak przyjemnie gładka i miękka

Dla urody...

thegrooba
  • thegrooba

  • Posty: 590
  • Przepisy: 199
  • Artykuły: 0
Czy macie jakieś "babcine" przepisy aby poprawić lub pielęgnować urodę naturalnie? Nie tylko babcineale i takie z których korzystacie na co dzień z użyciem ziół, warzyw, owoców i nie tylko. Zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Sprawdzone na własnej skórze Nie od dziś wiadomo , że wyciśnięta, zużyta cytryna potrafi doczyścić palce, paznokcie. Natomiast zioła maja zbawienny wpływ na organizm-potrafią pobudzać, leczyć, relaksować. Ze swojej strony polecam coś sprawdzonego - czyli peeling kawowy: 1/4 filiżanki kawy sypanej, łyżka gruboziarnistej soli morskiej i oliwa z oliwek - tyle, by stworzyło gęsta papkę. Obowiązkowo raz w tygodniu najlepiej podczas braniu prysznica Polecam też zawinąć w bawełnianą chusteczkę 1/2 szklanki płatków owsianych i włożyć do kąpieli. Działa wygładzająco. Zmielone płatki owsiane, zamoczone w małej ilości wody są tez dobrym peelingiem do twarzy.
Macie jakieś sprawdzone pomysły na maseczki i inne wykorzystanie dostępnych produktów dla urody? Podzielcie się.

Odpowiedz na/ edytuj Dla urody...