Dlaczego?

Obserwuj wątek

Odp: Dlaczego?

LIDZIA
  • LIDZIA

  • Posty: 25
  • Przepisy: 329
  • Artykuły: 14
Punkty to nie wszystko. Trzeba byc w porządku wobec innych użytkowników. To mają byc przepisy potraw, które sami wypróbowaliśmy, z naszymi udoskonaleniami.

Odp: Odp: Dlaczego?

LIDZIA
  • LIDZIA

  • Posty: 25
  • Przepisy: 329
  • Artykuły: 14
Właśnie ten hurt mnie przeraża. Mam mnóstwo przepisów, wiele publikowanych w internecie i w czasopismach, za które otrzymałam nagrody. Czy mogę je tu wkleic? A te zaszłyszane też?

Odp: Dlaczego?

agabi22
  • agabi22

  • Posty: 334
  • Przepisy: 523
  • Artykuły: 9
kochani polecam zbierać i zbierać punkty , za 10 tyś jest aparat

Odp: Dlaczego?

kwiatula
  • kwiatula

  • Posty: 10
  • Przepisy: 31
  • Artykuły: 0
Ja rzadko dodaje przepisy jak i zdjęcia bo mój aparat w komórce robi fotki jak skany o co zostałam posądzona juz na początku, wiec teraz jak cos upichcę a mąz pozyczy mi swój aparat to dodaje przepis z fotką a tak to nie. No niestety nie kazdy ma cyfrówkę lub podczas przygotowywania mysli zeby pstrykac fotki a to ze ktos hurtem wrzuca przepisy to moze i lepiej bo komu by sie chciało codziennie po obiedzie wchodzic na gotuj i dodawac przepis ? pozdrawiam

Dlaczego?

LIDZIA
  • LIDZIA

  • Posty: 25
  • Przepisy: 329
  • Artykuły: 14
Przeglądałam przepisy mistrzów kuchni + wyższe rangi. Dlaczego wielu z nich nie zamieszcza zdjęc potraw? Nie sądzę by wszyscy z nich nie posiadali aparatów cyfrowych. Wszyscy użytkownicy gotujmy.pl znają dania z dzieciństwa lub innych źródeł. Cała rzecz polega na tym, by pokazac jak to zrobiliśmy. Nie sądzę, by w ciągu godziny można było zrobic kilka poważnych potraw, których przepisy zamieszcza się na stronie. Jasne, że można kumulowac ale nie w takich ilościach i tak krótkim czasie. Może ktoś mi to wyjaśni?

Odpowiedz na/ edytuj Dlaczego?