Do przetłumaczenia

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Do przetłumaczenia

tokijka napisał(a):

a tu jaki przepis! ktos biegly?zobaczcie na przepis gwarowy:
http://www.poznan.pl/mim/public/swmarcin/pages.html?co=list&id=221&ch=8987&instance=1017&lang=pl&lhs=swmarcin
A tak na marginesie zaczelo sie od pomocy a teraz nalezy miec zgode....Czasy sie zmieniaja!

Uśmiałam się jak czytałam ten oryginalny przepis. Fajna ta gadka

Odp: Odp: Do przetłumaczenia

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
tokijka napisał(a):

a tu jaki przepis! ktos biegly?zobaczcie na przepis gwarowy:
http://www.poznan.pl/mim/public/swmarcin/pages.html?co=list&id=221&ch=8987&instance=1017&lang=pl&lhs=swmarcin
A tak na marginesie zaczelo sie od pomocy a teraz nalezy miec zgode....Czasy sie zmieniaja!

Trochę z tego przepisu zrozumiałam, ale co niektórych słów i tak ni w ząb. Poznań niedaleko a gwara jakaś insza.

Odp: Do przetłumaczenia

a tu jaki przepis! ktos biegly?zobaczcie na przepis gwarowy:
http://www.poznan.pl/mim/public/swmarcin/pages.html?co=list&id=221&ch=8987&instance=1017&lang=pl&lhs=swmarcin
A tak na marginesie zaczelo sie od pomocy a teraz nalezy miec zgode....Czasy sie zmieniaja!

zmieniono 1 raz (ostatnio 01 gru 2009 13:12 przez tokijka)

Odp: Do przetłumaczenia

iwi69
  • iwi69

  • Posty: 1323
  • Przepisy: 200
  • Artykuły: 2
Mnie tez wczoraj" krecila" ta szpajza ale szlam do pracy na 12-ta do 22.30 i nie mialam czasu

Odp: Odp: Do przetłumaczenia

zuzi napisał(a):

No i musiałam sobie zrobić tą szpajze bo bym pypcia dostała

Zuzi schowaj tę szpajze,bo jak się towarzystwo oniej dowie to nic dla dzieci nie zostanie

Odp: Do przetłumaczenia

zuzi
  • zuzi

  • Posty: 2077
  • Przepisy: 174
  • Artykuły: 13
No i musiałam sobie zrobić tą szpajze bo bym pypcia dostała
obrazek obrazek

Odp: Do przetłumaczenia

Dzięki Iwi.Mam problem z głowy.O taką szpajze chodziło.Buziole za przepis

Odp: Odp: Odp: Odp: Do przetłumaczenia

zuzi
  • zuzi

  • Posty: 2077
  • Przepisy: 174
  • Artykuły: 13
iwi69 napisał(a):

zuzi napisał(a):

iwi69 napisał(a):

Szpajza:

4 jajka
8lyzek cukru
zelatyn 2 lyzeczki
otarta skorka z cytryny
Zoltka utrzec z cukrem na puszysta piane w tym czasie namocztc zelatyne w niewielkiej ilosci wody jak napecznieje zagotowac,wychlodzic.Do jajek utartych dodac sok z cytryny i otarta skorke oraz ubite bialka,calosc bardzo delikatnie wymieszac,wlac zelatyne nie przerywajac mieszania,wlac do salaterek.Trzeba to robic bardzo szybko gdyz krem natychmiast tezeje.


Mam podobny przepis tylko jajka ubija się nad gorącą kapielą wodną-do tego dodaje sie namoczone w alkoholu rodzynki-pychota

To podaj twoj przepis.


5 jajek
5 łyzek cukru pudru
1 galaretka cytrynowa
1 łyzka zelatyny
1/2 szklanki rodzynek namoczonych najlepiej w spirytusie

Żółtka oddzielamy od białek i ubijamy z cukrem-osobno żółtka i białka nad kąpielą wodną. W miedzy czasie rozpuszczamy galaretkę z żelatyną w 1/4 szklanki wrzatku-studzimy.Gdy żółtka i białka mamy ubite delikatnie łączymy obie masy i dolewamy powolutku rozpuszczoną i ostudzona galaretkę. Na koniec wsypujemy rodzynki-delikatnie mieszamy.Wylewamy do większego półmiska i do lodówki aby zastygło.Po zastygnięciu nakładamy do salaterek łyżką.Możemy polac ajerkoniakiem-ale to wersja dla dorosłych.(żeby było bardziej kwaśne dodaje pół łyżeczki sproszkowanego kwasku cytrynowego)

Odp: Odp: Odp: Do przetłumaczenia

iwi69
  • iwi69

  • Posty: 1323
  • Przepisy: 200
  • Artykuły: 2
zuzi napisał(a):

iwi69 napisał(a):

Szpajza:

4 jajka
8lyzek cukru
zelatyn 2 lyzeczki
otarta skorka z cytryny
Zoltka utrzec z cukrem na puszysta piane w tym czasie namocztc zelatyne w niewielkiej ilosci wody jak napecznieje zagotowac,wychlodzic.Do jajek utartych dodac sok z cytryny i otarta skorke oraz ubite bialka,calosc bardzo delikatnie wymieszac,wlac zelatyne nie przerywajac mieszania,wlac do salaterek.Trzeba to robic bardzo szybko gdyz krem natychmiast tezeje.


Mam podobny przepis tylko jajka ubija się nad gorącą kapielą wodną-do tego dodaje sie namoczone w alkoholu rodzynki-pychota

To podaj twoj przepis.

Odp: Odp: Do przetłumaczenia

zuzi
  • zuzi

  • Posty: 2077
  • Przepisy: 174
  • Artykuły: 13
iwi69 napisał(a):

Szpajza:

4 jajka
8lyzek cukru
zelatyn 2 lyzeczki
otarta skorka z cytryny
Zoltka utrzec z cukrem na puszysta piane w tym czasie namocztc zelatyne w niewielkiej ilosci wody jak napecznieje zagotowac,wychlodzic.Do jajek utartych dodac sok z cytryny i otarta skorke oraz ubite bialka,calosc bardzo delikatnie wymieszac,wlac zelatyne nie przerywajac mieszania,wlac do salaterek.Trzeba to robic bardzo szybko gdyz krem natychmiast tezeje.


Mam podobny przepis tylko jajka ubija się nad gorącą kapielą wodną-do tego dodaje sie namoczone w alkoholu rodzynki-pychota

Odpowiedz na/ edytuj Do przetłumaczenia