Dobre jedzenie poznań - polecicie?

Obserwuj wątek

Odp: Dobre jedzenie poznań - polecicie?

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
Jedyne sushi w jakim byłem w Pozku to Sushi Bushi :o) Teraz mam misje robić sushi sobie w domu. Ceny w restauracjach sushi uważam za wygórowane

Odp: Odp: Dobre jedzenie poznań - polecicie?

2widelce
  • 2widelce

  • Posty: 7
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Wypowiedz się o Violet Sushi:
http://www.2widelce.pl/katalog/poznan/violet-sushi-and-yakitori_5681


Pomóż innym w wyborze suszarni poznańskiej:-)

Odp: Dobre jedzenie poznań - polecicie?

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
Jeszcze dodam że w Cafe Bordo warto również spróbować czegoś konkretniejszego. Ja polecam przepyszne polędwiczki w sosie kurkowym, a na zupkę krem z raków, Smacznego

Odp: Odp: Odp: Dobre jedzenie poznań - polecicie?

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
To fakt z naleśników to te bary wręcz słyną :o) Caritas przy Wolności słyną z kotletów jajecznych, a Przysmak z jakiejś zupy (jakiej już nie pamiętam) Na św. Marcinie był jeszcze kiedyś jeden taki przybytek i z tego co mi wiadomo dalej tam jest i podają tam w miarę dobre naleśniki. Jeśli chodzi o fast foody to Ankara Kebab na ul. Wielkiej. Proś małą baraninę na talerzu - wychodzi najbardziej ekonomicznie-lata analiz i obliczeń . Pewnie koło baranka nawet to nie stało ale smakuje inaczej. Do tego Aryan - słony jogurt świetny zwłaszcza o 4 nad ranem :o) Co do kuchni włoskiej to Valpolicella Trattoria na Wrocławskiej z pysznym Carpaccio na przystawkę i wołowinką lub jagnięciną na główne danie. Porcje niewielkie, ceny dość wysokie ale za to co za uczta dla podniebienia. Jeśli chodzi o chińszczyznę NIE polecam Pekinu na św. Marcinie. Jedynie wystrój był tam w miarę. Alternatywa może być Zielony Smok na ul. 23 lutego. Ceny nie wygórowane, jedzonko konkretne i syte (mówi to 100-kilowy facet . Jeszcze z godnych polecenia to "U mnie czy u Ciebie" na Gwarnej z kurczakiem, mozzarellą i bodajże szynką smakował wyśmienicie. Dla równowagi dodam, że innym razem wołowina zapiekana z kasztanami im nie wyszła Byłem tam dość dawno także nie obiecuję, że kucharz ten sam. Ciekawą opcją jest Dark Restaurant na ul. Garbary - jedzenie w miarę, do tego można odczuć nowe doznania smakowe Co do trunków obowiązkowo polecam odwiedzić Brovarie na starym rynku z "ichszym" piwem (jedni je lubią inni nienawidzą) i puby ze słodkim (mogę chyba powiedzieć lokalnym) piwem Fortuna Czarne aromatyzowane wyciągiem z orzeszków koli, które pije się jak soczek (niestety zawartość alkoholu ma już niesoczkową Jeśli chodzi o deserki to Gołębnik, Cafe Bordo, Weranda i ewentualnie Kamea (z ciekawostek podam, że był tam chyba Napoleon lub coś w tym stylu, niestety obsługa dość powolna). Jeśli chodzi o czekoladę to Cacao Republika - niestety lokal mały także rezerwacja miejsc obowiązkowa.

Odp: Odp: Dobre jedzenie poznań - polecicie?

caroline1983
Bahus napisał(a):

Bar mleczny "Jeżycki" na przeciw kina "Rialto" ul. Dąbrowskiego. Tanio miło i jak ktoś lubi to i smacznie ...

PS. A jak zostawisz coś na talerzu to zaraz się znajdzie menel, który bez żenady dokończy ...



Żarty żartami... ale jedzenie maja tam dobre i niedrogie. Polecam też bar "Caritas" przy Placu Wolności oraz bar "Przysmak" na Podgórnej. Zwłaszcza wszelkie odmiany naleśników

Odp: Dobre jedzenie poznań - polecicie?

violla
  • violla

  • Posty: 3
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
aha, a na deser lody z zielonej herbaty

Odp: Dobre jedzenie poznań - polecicie?

violla
  • violla

  • Posty: 3
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
ja lubię wpadać do Violet Sushi na sw. Marcina i to niekoniecznie na sushi (choc na sushi oczywiście tez, bo bardzo lubie), ale na na nieziemską pikantną zupę balisjką z krewetkami i kurczakiem, mają tam też pyszne ryby i krewetki, np w białym winie albo z czosnkiem. Polecam tez curry z kurczaka. Mozna tam zjesc naprawde bardzo dobre dania kuchni japosnkiej. Do tego jest miło i przytulnie, lokal jest niezbyt duży i ma sympatyczną obsługę))

Odp: Dobre jedzenie poznań - polecicie?

katecake
  • katecake

  • Posty: 31
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 24
Z całą odpowiedzialnością polecam restaurację na ulicy Półwiejskiej od strony Starego Browaru. Niestety nie pamiętam nazwy, ale charakterystyczny jest podział jednej knajpki na dwie kuchnie. Po jednej stronie kuchnia turecka, w której jadłam smaczny durum kebab. Po drugiej kuchnia chińska, w której próbowałam wegetariańskie wałeczki, również bardzo dobre. Fajną opcją jest chiński makaron z kurczakiem podawany na wynos w papierowym pudełeczku

Odp: Dobre jedzenie poznań - polecicie?

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Bar mleczny "Jeżycki" na przeciw kina "Rialto" ul. Dąbrowskiego. Tanio miło i jak ktoś lubi to i smacznie ...

PS. A jak zostawisz coś na talerzu to zaraz się znajdzie menel, który bez żenady dokończy ...
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Dobre jedzenie poznań - polecicie?

cookero
  • cookero

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Cześć,

Bardzo niedawno przeprowadziłam się ze Szczecina do Poznania i poza tym, że nie wiem gdzie co jest - to chyba normalne w przypadku nowego miasta - to to co mi doskwiera to nie znajomość lokalnych restauracji. Nie chodzi tu o te największe bo można znaleźć w internecie a bardziej o takie miłe i przyjemne na samotny wypad na obiad, albo szybką kolację

Znacie takie miejsca? Pomożecie?

Odpowiedz na/ edytuj Dobre jedzenie poznań - polecicie?