Dzień Babci i Dziadka - a może restauracja?

Obserwuj wątek

Odp: Dzień Babci i Dziadka - a może restauracja?

Konczi
  • Konczi

  • Posty: 80
  • Przepisy: 1780
  • Artykuły: 135
moje pięciomiesięczne dziecię samo wiele nie wykona ale dzisiaj uchwyciłam maleńką jak trzyma sama butle zdjęcie - będzie super prezentowało się w fajnej ramce z podziękowaniem za to że są .. to taki nasz skromny, pierwszy prezent z tej okazji :

Moze komuś się pomysł podsunie ... na święta dziadkowie dostali od Niuni takie upominki
obrazek obrazek


zmieniono 2 razy (ostatnio 17 sty 2013 18:15 przez Konczi)

Odp: Dzień Babci i Dziadka - a może restauracja?

Babciagramolka
Masz rację -mój Dziadek majac 92 lata na kajakowe spływy zimowe pływał i 15 minut nie usiedział spokojnie . Ja wolę obłożyć się książkami przy dzbanku herbaty i ,,uciec " w swój świat niż nudzić się w kawiarni ( bo bycie w większej grupie gadających głów mnie nudzi) .Moja Mamę uszczęśliwia przegladanie starych zdjęć i pogaduszki z kuzynką o tym co było ,, przed wojną " - mnie poznanie nowej teorii z genetyki , czy powrót do Homera . Wołami by mnie nikt na bal Sylwestrowy nie zaciągnął - ale za to spędziła bym Sylwestra oglądając Bal w Operze .
Ja jestem mało towarzyska w tłumie - dla tego tak mnie ujął internet . Jestem u siebie a jednocześnie mam kontakt np z Japonią . Mogę realizować swoje pasje bez otwierania drzwi.

zmieniono 1 raz (ostatnio 17 sty 2013 15:28 przez Babciagramolka)

Odp: Dzień Babci i Dziadka - a może restauracja?

przejs
  • przejs

  • Posty: 94
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 7
Też racja, ja mam trochę spaczony pogląd na bycie dziadkiem, bo mój Dziadek to absolutne przeciwieństwo Ciebie Buniu - i mając nawet 75 lat wiecznie biegał po dancingach, jakichś imprezach dla kombatantów.. Kiedyś w liceum zawstydził mnie pytając gdzie idę na Sylwestra (nigdzie się nie wybierałam), a on nie wiedział, na który bal się zdecydować
Jego laurka nie ucieszyłaby na bank

Ale jak mówicie - wszystko zależy od osoby i jej charakteru

Odp: Dzień Babci i Dziadka - a może restauracja?

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Według mnie najlepszym prezentem dla Babci i Dziadka są prezenty własnoręcznie wykonane przez wnuki ( zwłaszcza te młodsze ). Mój starszy syn zawsze robił coś sam i teraz młodszy też sam robi upominki. Przeważnie są to laurki ale nie tylko. Świetnym pomysłem na laurkę może być np. laurka z podobizną Dziadków narysowana i wyklejona maleńkimi kuleczkami plasteliny a potem polakierowana. Dziadkowie widzą ile dziecko włożyło w taką laurkę pracy i bardziej docenią coś nawet małego a nie wyjście do restauracji. A jest mnóstwo możliwości na sprawienie dziadkom przyjemności w Ich dniu. Takie jest moje zdanie.

Odp: Dzień Babci i Dziadka - a może restauracja?

Babciagramolka
A ja jestem Babcią i absolutnie bym nie chciała być ,, uszczęśliwiona" wyjściem do Restauracji. Ja np jestem klasycznym domatorem i wyjście z domu jest dla mnie karą . Jedne Babcie i Dziadkowie są przebojowi i młodzi duchem i ciałem ( ale to raczej ci majacy wnuki w wieku przedszkolnym a te ich raczej do restauracji nie zaproszą ) - drudzy mają swój wiek , swoje zdrowie i nie koniecznie nadają się do chodzenia po Restauracjach . Zaprosisz Babcię tradycjonalistkę na shushi i klops .

Z okazji takich Świąt oczekiwała bym raczej osobistych upominków typu zrobiony przez dzieci album z ich zdjęciami , ulubione perfumy na które zawsze Babci żal pieniędzy bo woli kupić coś wnukom , dobra płyta np z muzyką ich młodości , własnoręcznie upieczone ciasto .

Trzeba po prostu pomyśleć co Babci i Dziadkowi się podoba a nie co My lubimy i co by nam pasowało .

Moja Babcia np maniacko lubiła niespotykane ściereczki kuchenne - to polowałam w Polskim Lnie na takie jakich jeszcze nie ma + dobry krem do twarzy bo to też kochała .
A Dziadek był zapalonym wędkarzem więc wszelkie spławiki, żyłki , kołowrotki upolowane w sklepie wędkarskim sprawiały Mu ekstra frajdę.

Ze mną nie ma problemu - dobra herbata , dobra książka i perfumy Masumi ( jak by ktoś chciał być przyszywaną wnuczką lub wnukiem to się polecam )

zmieniono 1 raz (ostatnio 17 sty 2013 15:12 przez Babciagramolka)

Odp: Dzień Babci i Dziadka - a może restauracja?

przejs
  • przejs

  • Posty: 94
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 7
Jakbym była Babcią albo Dziadkiem, na pewno by mnie taki prezent ucieszył
Jakbym nimi nie była -też
No i odpadnie Ci przygotowanie obiadu

Dzień Babci i Dziadka - a może restauracja?

majeczkowa
Właśnie szukam inspiracji na prezent dla dziadków oraz jednocześnie pomysłu na obiad i tak mi wpadło do głowy, że może by zabrać ich do na obiad do restauracji albo kawiarni?

Odpowiedz na/ edytuj Dzień Babci i Dziadka - a może restauracja?