Forum dla działkowców

Obserwuj wątek

Odp: Forum dla działkowców

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
To i ja poszukam Brutusa.Ave Cezar!

Odp: Odp: Odp: Forum dla działkowców

majgrz11maja
Miałem te odmianę 2 lata temu jest super , nie jest bardzo mączysta, ma znakomity smak i niema skaz na owocach jak odmiana warszawska. Co do wagi owoców po oborniku jesiennym bez dodatkowych nawozów osiągi max 600g,średnia liczba owocników na gronie ok5 .Tak więc polecam tę odmianę

zmieniono 1 raz (ostatnio 26 lut 2010 20:24 przez majgrz11maja)

Odp: Odp: Odp: Odp: Forum dla działkowców

caroline1983
W niektórych sklepach ją maja ale to raczej rzadko bo to nowosc. Ja trafiłam na nie na stoisku z nasionami w Tesco. Mieli tam jeszcze troche ciekawostek ale niestety mam ograniczone miejsce w ogródku

Odp: Odp: Odp: Forum dla działkowców

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
caroline1983 napisał(a):

To jest jakaś nowosc, z rodzaju malinowych. Oczywiście ze dam znac czy są dobre ale to za kilka miesiecy dopiero...

Pewnie, że trzeba kilka miesięcy poczekać, ale ja jestem cierpliwa.Tą odmianę można kupić normalnie z centralach nasiennych czy sprowadzałaś specjalnie od kogoś?

Odp: Odp: Forum dla działkowców

caroline1983
To jest jakaś nowosc, z rodzaju malinowych. Oczywiście ze dam znac czy są dobre ale to za kilka miesiecy dopiero...

zmieniono 1 raz (ostatnio 25 lut 2010 20:55 przez caroline1983)

Odp: Forum dla działkowców

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
Caroline dasz znać, jak Ci poszło z tymi pomidorami, i przede wszystkim , czy oprócz rozmiarów są przede wszystkim smaczne.Nie znam tej nazwy, nie spotkałam się z nimi.

Odp: Odp: Odp: Forum dla działkowców

caroline1983
Kazik45 napisał(a):

Bawole serca, mają zapach ten specyficzny i smak pomidorów, a nie są kartoflowate jak wszystkie odmiany malinowych.
Coktailowe daję do sałatek, zjadam też prosto z krzaka i to dziwne: wszystkie musżę obierać ze skórki bo potem z żołądkiem mam problemy i to bardzo bolesne przez kilka dni(), a po koktailowych żadnych problemów, mimo że zjadam ze skórką. I to obojętnie czy zjem czerwone, czy żółte, "śliwkowe", czy "gruszkowe" (mówiąc o kształtach owoców).

Czekam na wiosnę, już mnie zaczyna "nosić".
Śnieg topnieje, trzeba będzie pojechać, popodcinać drzewka, pobielić jeszcze raz, w namiocie zagrabić ziemię i szykować pod zasiew: rzodkiewka, sałata szczypior i może i inne pod rozsadę.
Kiedyś robiłem rozsadę pietruszki takiej wysianej wcześniej w namiocie, nawet wyszło nie najgorzej tylko mialem wówczas ziemię już nieco wyjałowioną i zbyt duża nie wyrosła. Ma ktoś z Was doświdczenia jakieś z pikowaną w ten sposób pietruszką?




A ja w tym roku poeksperymentyje z pomidorami odmiany Brutus. Według zapewnień na opakowaniu ich owoce moga osiagać nawet 1kg.

Odp: Forum dla działkowców

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
A ino!
Mój tatko posiał sałatę do skrzynek w szklarni.Niechby urosła szybko, bo ja na wiosnę to jak królik.Zielonki mi dać i zadowolona.

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Forum dla działkowców

Ano, tys prowda, cobyk siem nie smarowol toby cosik cuł, ale by pobolewało. Jakoby nie paceć takoj dupa zawsek z tyła.

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Forum dla działkowców

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
Kazik45 napisał(a):

msewka napisał(a):

Kazik45 napisał(a):

Zima chyba juz odchodzi. Ciekawe comowią o pogodzie na najbliższy czas starzy górale? Czy jak zwykle "...zima jescy bydzie, alllbbooooo i nie bydzie, a jak bydzie to ino krótko bo pseca wosna tes bydzie..."

Kaziu, co mogą Ci dzisiejsi górale powiedzieć, jak oni kupują te leki i maści,żeby ich w kościach nie łomało. Ale córka jest w górach, to pogadam, żeby zaczerpnęła wieści z pierwszej ręki.


Ja "tyz siem smaruje takom końskom maściom, stawiki mniej mnie łupiom".

Wychodzą "szczenięce lata" biwakowe i obozowe, jak i dawne nocne wypady na rybki. No i kontuzje "posportowe"

Jak byś sie nie smarowoł, to wiosne byś wyczuł.A tak? Na górali trza liczyć!

Odpowiedz na/ edytuj Forum dla działkowców