gdzie szukacie ciekawych przypraw..

Obserwuj wątek

Odp: gdzie szukacie ciekawych przypraw..

ulcia21
  • ulcia21

  • Posty: 3060
  • Przepisy: 68
  • Artykuły: 0


Uzywam naszych przypraw sa najlepsze.3 lata temu bylam w Tunezji kupilam kilka torebek przypraw.Jedna z nich byla wspaniala do wszystkiego. Dawala smak i aromat ,ktory pamietam do dzis........

Odp: gdzie szukacie ciekawych przypraw..

Sarenka
  • Sarenka

  • Posty: 3284
  • Przepisy: 571
  • Artykuły: 1
Mam nadzieje, ze kiedys cos takiego zobacze i wpadne sie troche oblowic Fajnie, ze mozemy tutaj sie wymieniac swoimi spostrzezeniam, jako emigrantki - poszukiwaczki, polujace na ciekawe produkty . Bedac w Sainsburysie, zauwazylam, ze jest tam sporo, dobrej jakosci i po przystepnej cenie - przypraw! Sa tez fajne mieszanki, nareszcie zobaczylam kurkume i czosnek w malych platkach, jest w czym wybierac Buziak

Odp: gdzie szukacie ciekawych przypraw..

Anula
  • Anula

  • Posty: 2320
  • Przepisy: 336
  • Artykuły: 1
Poszukaj w takich,gdzie przed sklepem maja powystawiane cale worki np.z ryzem,cebula,czesto te sklepy nie wygladaja zbyt ciekawie,a mozna znalezc tam prawdziwe skarby

Odp: gdzie szukacie ciekawych przypraw..

Sarenka
  • Sarenka

  • Posty: 3284
  • Przepisy: 571
  • Artykuły: 1
No tak! Mam tez w poblizu taki sklep, ale wybor jest... :/ sklepik jest malutki, ale polska wedline, kielbase, soki i przyprawy dostane tam bez problemu, na szczescie (Facet nastawil sie przede wszystkim na polskie produkty, wiec chyba nie mam na co narzekac). Szkoda tylko, ze tak na prawde mam malo czasu na odkrywanie nowych sklepow i to jest moj ogranicznik. Ale dzieki za rady Anula, sa na prawde trafne THX

Odp: gdzie szukacie ciekawych przypraw..

Anula
  • Anula

  • Posty: 2320
  • Przepisy: 336
  • Artykuły: 1
Sarenko,ja czesto zagladam do sklepow prowadzonych przez Hindusow lub Pakistanczykow,czesc z przypraw ktore tam mozna kupic juz rozgryzlam,ale czesc nadal pozostaje dla mnie biala karta,no i naprawde jest duza roznica pomiedzy przyprawa np.Tikka masala kupiona w supermarkecie,a taka ktora produkuje hinduski producent,wybor jest jest naprawde,,sialony,,a ceny konkurencyjne.

Odp: gdzie szukacie ciekawych przypraw..

Sarenka
  • Sarenka

  • Posty: 3284
  • Przepisy: 571
  • Artykuły: 1
Chetnie bym sprobowala, ale nie jestem pewna, czy moge taka znalezc w UK...
Ale rozejze sie, pewnie w sklepach z niemiecka zywnoscia, poszukam, moze cos znajde, dzieki

Odp: gdzie szukacie ciekawych przypraw..

Doro
  • Doro

  • Posty: 2811
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 0
Masz tez racje co do przypraw , duzej roznicy nie ma . Natomiast musztarde kupuje we Francji "Dijon" lub zamawiam z katalogu. Do Francji nie mam daleko, ale czasami nie chce sie jechac. W tym roku z powodu mojej choroby jeszcze nie bylismy. Ale moge ci polecic przyprawe w ktora zaopatruje mnie przyszla synowa, nanaje sie do wszystkich mies, do salatek owocowych , marmolady, kompoty- jest ostra , a zarazem nie czujesz tego- jest bardzo przyjemna w smaku. Pozdrawiam
obrazek

Odp: Odp: gdzie szukacie ciekawych przypraw..

Sarenka
  • Sarenka

  • Posty: 3284
  • Przepisy: 571
  • Artykuły: 1
Masz racje w 100%, tylko, ze w UK duzo latwiej wydac pieniadze niz w Polsce... Ja tez kupuje czasami produkty " z roznych stron swiata", ale nie dotycza one przypraw, i przyznam, ze nie zdarzylo mi sie spotkac zadnych, odmiennych od tych, ktore uzywam na codzien. Inaczej ma sie sprawa do sosow, oliw, ktore sa w przystepnej cenie i w szerokiej gamie wyboru. Latwo dostepne sa suszone owoce i orzechy, rowniez w przystepnej cenie. Natknelam sie niejednokrotnie na swietne dodatki do ciast i deserow oraz piekne i smaczne dekoracje...Jest duzo roznych herbat, ktore uwielbiam, wiele odmian kaw. Musztardy, warzywa w puszcze, suszone dodatki,panierki jest tego na prawde sporo i jest w czym wybierac. A moze udalo Ci sie dorwac jakas ciekawa przyprawe? Chetnie porozgladam sie za czyms czego nie przyuwazylam. Pozdrawiam

Odp: gdzie szukacie ciekawych przypraw..

Doro
  • Doro

  • Posty: 2811
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 0
Jadac do Polski robie tam zapasy,chyba przyzwyczajenie. A ogolnie to wszedzie gdzie jestesmy, dzieci duzo jezdza to mamie tez zawsze cos przywioza.

Odp: gdzie szukacie ciekawych przypraw..

Anula
  • Anula

  • Posty: 2320
  • Przepisy: 336
  • Artykuły: 1
Ja mieszkam w UK,i wiele z przypraw kupuje tu w polskich sklepach lub zaopatruje sie w nie w Polsce,rowniez odwiedzajacy mnie znajomi i rodzina dostaja zawsze rozpiske co maja ze soba przywiezc,Nie przeszkadza mi to jednak w kupowaniu i eksperymentowaniu z roznorodnymi przyprawami z kazdego zakatka swiata ktore moge tu kupic bez zadnego problemu.Kazda nacja ktora tu sie osiedla wnosi do kultury UK,cos nowego i sa to tez przyprawy.Ja zauwazylam ze bardzo duza popularnoscia ciesza sie tu polskie Kubusie,ktore sa konkurencyjne dla podobnych jakosciowo ale duzo drozszych angielskich sokow.No ale to juz byla taka dygresja na temat wnoszenia czegos nowego..

Odpowiedz na/ edytuj gdzie szukacie ciekawych przypraw..