gdzie szukacie ciekawych przypraw..

Obserwuj wątek

Odp: gdzie szukacie ciekawych przypraw..

Musztardy są w moich przepisach

Odp: Odp: Odp: Odp: gdzie szukacie ciekawych przypraw..

emi_london
Sarenka napisał(a):

No to Ale piwko polskie, rozumiem? Buziak

piwko czeski lager jakikolwiek bardzo lubię.. angielski guiness .. ale nic nie zastąpi rodzinnych smaków oczywiście.. posdrówki

Odp: gdzie szukacie ciekawych przypraw..

emi_london
musztarda / hmm lubię te angielskie i jeszcze żadna domowa nie wyszła zadowalająco.. właśnie z racji mieszkania za granicą nauczyłam się smakować różności.. np owoców morza w różnych tajskich sosach.. a te smaki, które pamiętam z niedzielnych wojaży ciężko jest potem znaleźć w Polsce..
chodziło mi o tematykę typu : do czego macie słabość .. np desery, chutney, sosy przyprawy.. co jest gdzieś tam, gdzie byliście na wakacjach.. i czy w Polsce macie możliwość powtórzyć ulubione smaki..

Odp: gdzie szukacie ciekawych przypraw..

Natala1210
  • Natala1210

  • Posty: 2155
  • Przepisy: 770
  • Artykuły: 5
ja też bym chciała poznać przepis na domową musztardę! Kaziu zdradź nam swoją recepturę! A co do przypraw to też uważam,że nasze polskie są bardzo dobre.Moja siostra mieszka w Niemczech a brat w Irlandii i zawsze jak przyjeżdżają albo my tam jedziemy to uzupełniamy im zapasy naszych przypraw.

Odp: Odp: Odp: gdzie szukacie ciekawych przypraw..

Sarenka
  • Sarenka

  • Posty: 3284
  • Przepisy: 571
  • Artykuły: 1
Kazik, koniecznie chcialabym poznac Twoje receptury na musztarde, czy moglbys rozwinac nieco watek z musztardami i dodac jakis ciekawy przepis....?

Odp: Odp: Odp: gdzie szukacie ciekawych przypraw..

mamqa
  • mamqa

  • Posty: 123
  • Przepisy: 24
  • Artykuły: 0
45Kazik napisał(a):


Ja sam robię swoje musztardy


A jak się robi musztardę w domowych warunkach? Jeśli można nieśmiało zapytać...

Odp: Odp: gdzie szukacie ciekawych przypraw..

Sarenka napisał(a):

Jeszcze chcialam zapytac, czy musztarda jest przyprawa? A moze robisz ja sama z tych przypraw co przywiozlas ?


Ja sam robię swoje musztardy,(rownież sosy ostre wg własnych receptur) sprawdzone i mają nawet pozytywne opinie mistrzów kuchni, w tym jednego zawodowego kucharza za granicą.

Odp: gdzie szukacie ciekawych przypraw..

mamqa
  • mamqa

  • Posty: 123
  • Przepisy: 24
  • Artykuły: 0
Ogólnie mam wrażenie że emi_london chciała jakby... nas oczarować
Gdybym miała możliwość podróżowania może też miałabym ulubione przyprawy i inne dodatki do potrwa na świecie... może, pomarzyć wolno każdemu
Ja niestety mam tylko do wyboru to co dostanę w Niemczech gdzie mieszkam oraz to co przywiozę z podróży do Polski.
Z moich ulubionych to ogólnie wszystko firmy kamis, jeszcze na żadnej przyprawie tej firmy się nie zawiodłam (choć fakt że nie kupuję ich nie wiadomo ile...), oraz specjalnie jeżdżę 13 km do tureckiego sklepu po mieszankę ostrych papryk...


zmieniono 1 raz (ostatnio 17 kwi 2009 08:06 przez mamqa)

Odp: Odp: Odp: gdzie szukacie ciekawych przypraw..

Sarenka
  • Sarenka

  • Posty: 3284
  • Przepisy: 571
  • Artykuły: 1
No to Ale piwko polskie, rozumiem? Buziak

Odp: gdzie szukacie ciekawych przypraw..

Sarenka
  • Sarenka

  • Posty: 3284
  • Przepisy: 571
  • Artykuły: 1
Jeszcze chcialam zapytac, czy musztarda jest przyprawa? A moze robisz ja sama z tych przypraw co przywiozlas ?

Odpowiedz na/ edytuj gdzie szukacie ciekawych przypraw..