Gorzki dżem morelowy

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Gorzki dżem morelowy

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
misia5 napisał(a):

skuter5 napisał(a):

Zrobiłem dżem morelowy dla żony, która go uwielbia. Chciałem wypróbować swoje dzieło i ze zgrozą stwierdziłem, że dżem jest gorzki jak nie wiem co. Co zrobiłem źle?


Jestem prawie w 100% pewna, że pośród tych moreli, których użyłeś do dżemu była jakaś lub były jakieś niedojrzałe. To one sprawiły, że dżem stał się gorzki. Sama to przerobiłam jak pierwszy raz taki dżem robiłam. Na szczęście z niewielkiej porcji owoców


Możliwe, że któraś byłą niedojrzała. Niektóre były twarde, ale żółte z niewielką ilością zieleni. Myślałem, że to taka odmiana. A tu klops :/ Więcej tego błędu nie popełnię.

Odp: Odp: Gorzki dżem morelowy

ciasteczka
misia5 napisał(a):

skuter5 napisał(a):

Zrobiłem dżem morelowy dla żony, która go uwielbia. Chciałem wypróbować swoje dzieło i ze zgrozą stwierdziłem, że dżem jest gorzki jak nie wiem co. Co zrobiłem źle?


Jestem prawie w 100% pewna, że pośród tych moreli, których użyłeś do dżemu była jakaś lub były jakieś niedojrzałe. To one sprawiły, że dżem stał się gorzki. Sama to przerobiłam jak pierwszy raz taki dżem robiłam. Na szczęście z niewielkiej porcji owoców


Też stawiam na niedojrzałe morele. One są gorzkawe do momentu dojrzenia. Potem są soczyste i słodkie

Odp: Gorzki dżem morelowy

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
skuter5 napisał(a):

Zrobiłem dżem morelowy dla żony, która go uwielbia. Chciałem wypróbować swoje dzieło i ze zgrozą stwierdziłem, że dżem jest gorzki jak nie wiem co. Co zrobiłem źle?


Jestem prawie w 100% pewna, że pośród tych moreli, których użyłeś do dżemu była jakaś lub były jakieś niedojrzałe. To one sprawiły, że dżem stał się gorzki. Sama to przerobiłam jak pierwszy raz taki dżem robiłam. Na szczęście z niewielkiej porcji owoców

Gorzki dżem morelowy

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Zrobiłem dżem morelowy dla żony, która go uwielbia. Chciałem wypróbować swoje dzieło i ze zgrozą stwierdziłem, że dżem jest gorzki jak nie wiem co. Co zrobiłem źle?

Odpowiedz na/ edytuj Gorzki dżem morelowy