Gotowanie brokuła

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Odp: Gotowanie brokuła

ciasteczka
Ugotowałam brokuła tak jak radziłaś i faktycznie wyszedł śliczny zielony a nie szarobury jak zawsze Do tego był chrypki, a nie ciapciaty Dzięki za radę

Odp: Odp: Odp: Gotowanie brokuła

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Tak jeszcze nie gotowałem. Ja zawsze gotuję brokuła 7-8 minut. Potem daję na talerz polewam sosem, albo masłem i gotowe. Dobrze wiedzieć, że wystarczą 3 minuty.

Odp: Odp: Gotowanie brokuła

mocsłodkości
misia5 napisał(a):

Najlepszym sposobem na ugotowanie brokuła by ten nie zmienił koloru jest gotowanie go w osolonym wrzątku przez dosłownie 3 minuty. Potem przelewasz go zimną wodą, by zatrzymać proces gotowania. Ewentualnie żeby pominąć przelewanie wodą, bo ono studzi brokuła możemy od razu go podawać. Dzięki temu będzie ślicznie zielony i ciepły


Ja też tak gotuję brokuły. Oprócz soli dodaję do wody trochę cukru. Lubię też brokuła gotowanego na parze Jest genialny

Odp: Odp: Gotowanie brokuła

ciasteczka
Ja zawsze gotuję go do miękkości. Może to jest powód szarzenia brokułów. Dzięki za radę. Następnym razem będę gotowała przez 3 minuty.

Odp: Gotowanie brokuła

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Najlepszym sposobem na ugotowanie brokuła by ten nie zmienił koloru jest gotowanie go w osolonym wrzątku przez dosłownie 3 minuty. Potem przelewasz go zimną wodą, by zatrzymać proces gotowania. Ewentualnie żeby pominąć przelewanie wodą, bo ono studzi brokuła możemy od razu go podawać. Dzięki temu będzie ślicznie zielony i ciepły

Gotowanie brokuła

ciasteczka
Niby banalny temat, bo kto nie potrafi ugotować brokuła A wie może ktoś jak to zrobić, żeby ten brokuł nie zmienił koloru z ślicznego zielonego na taki paskudny wyblakły i poszarzały zielony?

Odpowiedz na/ edytuj Gotowanie brokuła