Greckie przysmaki

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Odp: Greckie przysmaki

Pablito
  • Pablito

  • Posty: 380
  • Przepisy: 10
  • Artykuły: 0
luna19 napisał(a):

Pablito napisał(a):

annajot napisał(a):

nie trawie oliwek... ble.
ale salatka grecka bez nich calkiem dobra


Sałatka grecka bez oliwek to nie sałatka grecka



no wlasnie oliwki to przecież podstawa Greckiej kuchni
ja tam moge je jeść nawet same bez sałatki


no proste film, miska oliwek jeszcze ser i najlepiej wino i heja

Odp: Odp: Odp: Greckie przysmaki

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
Pablito napisał(a):

annajot napisał(a):

nie trawie oliwek... ble.
ale salatka grecka bez nich calkiem dobra


Sałatka grecka bez oliwek to nie sałatka grecka



no wlasnie oliwki to przecież podstawa Greckiej kuchni
ja tam moge je jeść nawet same bez sałatki

Odp: Odp: Greckie przysmaki

Pablito
  • Pablito

  • Posty: 380
  • Przepisy: 10
  • Artykuły: 0
annajot napisał(a):

nie trawie oliwek... ble.
ale salatka grecka bez nich calkiem dobra


Sałatka grecka bez oliwek to nie sałatka grecka

Odp: Odp: Greckie przysmaki

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
anullka7 napisał(a):

Byłam w Grecji na wycieczcebardzo smakowały mi u nich sałatki i lody, ciasta niestety nie ! bo były strasznie słodkie.


o tak ciasta strasznie słodkie.. moze tez przez to takie odczucie ze przesolone powietrze... tez mialam takie wrażenie ..ze słodsze niż u nas..

Odp: Greckie przysmaki

anullka7
  • anullka7

  • Posty: 246
  • Przepisy: 514
  • Artykuły: 0
Byłam w Grecji na wycieczcebardzo smakowały mi u nich sałatki i lody, ciasta niestety nie ! bo były strasznie słodkie.

Odp: Odp: Greckie przysmaki

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
Demolition napisał(a):

ja się nie znam bardzo na greckiej kuchni. Nie wiedziałam na przykład że coś w stylu gyrosa podaje się u nich w picie z frytkami i sosem tzatziki. Wszystko na raz! Trochę to było problematyczne w spożyciu, ale pyszne. Nie wiem jak się nazywa ta przekąska. I jadłam jeszcze pierożki ze szpinakiem i fetą, w dziwnym kształcie, smażone na głębokim oleju, wiecie jak się nazywają?[/quote]

zapytam kolezanke o te pierozki bo juz nie pamiętam niektórych nazw a pitę z gyrosem i frytkami jadlam też ... jak dla mnie za ciężkie żarcie.


Evi napisał(a):

luna19 napisał(a):

figi wprost z drzewa nie wspominając pomarańczy ...
Granaty rosnące przy drogach jak u nas krzaczory ......................... Przepyszne kwaskowe Nieszpułki .. .........daktyle spadające z palm wprost pod nogi ..
oj sie objadlam a teraz mi zal .. ze tyle pysznosci zostawilam ..

TYlko ze jak sie tam ( i gdzie indziej ) "zostaje " dla ich pysznosci to potem brakuje ci zwyklego sernika, kwasnego jablka, kiszonego ogorka i bigosu.......



no fakt.. kiedy juz mialam dość pieczonego mięcha to je zamroziłam i skladalam do kupki. (pracując w restauracji nie musialam gotować bo dostawalam obiady do domu) No wiec kiedy juz sobie naskladalam mięska to kupilam w polskim sklepie kiszoną kapuste i ugotowalam bigos .. a serniczki na zimno robilam z jogurtu greckiego takiego na Tzatziki .z galaretkami byly pyszne . Jabłka byly tam fatalne wiec dalam sobie spokoj..

Odp: Odp: Odp: Greckie przysmaki

Evi
  • Evi

  • Posty: 246
  • Przepisy: 38
  • Artykuły: 0
Ops...wpisalo mi sie dwa razy !



zmieniono 2 razy (ostatnio 30 sie 2010 15:19 przez Evi)

Odp: Odp: Greckie przysmaki

Evi
  • Evi

  • Posty: 246
  • Przepisy: 38
  • Artykuły: 0
luna19 napisał(a):

....... figi wprost z drzewa nie wspominając pomarańczy ...
Granaty rosnące przy drogach jak u nas krzaczory ......................... Przepyszne kwaskowe Nieszpułki .. .........daktyle spadające z palm wprost pod nogi ..
oj sie objadlam a teraz mi zal .. ze tyle pysznosci zostawilam ..

TYlko ze jak sie tam ( i gdzie indziej ) "zostaje " dla ich pysznosci to potem brakuje ci zwyklego sernika, kwasnego jablka, kiszonego ogorka i bigosu.......


zmieniono 2 razy (ostatnio 30 sie 2010 15:20 przez Evi)

Odp: Greckie przysmaki

Demolition
ja się nie znam bardzo na greckiej kuchni. Nie wiedziałam na przykład że coś w stylu gyrosa podaje się u nich w picie z frytkami i sosem tzatziki. Wszystko na raz! Trochę to było problematyczne w spożyciu, ale pyszne. Nie wiem jak się nazywa ta przekąska. I jadłam jeszcze pierożki ze szpinakiem i fetą, w dziwnym kształcie, smażone na głębokim oleju, wiecie jak się nazywają?

Odp: Greckie przysmaki

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
i jeszcze greckie słodyyyyycze ... przewspaniale melisaki białe pianki z bakaliami orzeszkami i licho wie z czym jeszcze i te prażone wprost na ulicach (w mlutkich budkach) orzeszki i sezamki jeszcze cieplutkie .. pychota .. albo ciasto filo nadziewane bakaliami i oplywające miodem i pachnące cynamonem ... coś wspaniałego.. tesknie za tymi smakami ... moze jeszcze kiedys pojade ?

do tego owoce.. figi wprost z drzewa nie wspominając pomarańczy ...
Granaty rosnące przy drogach jak u nas krzaczory .. Przepyszne kwaskowe Nieszpułki .. takie jakby nasze mirabelki, odrobine wieksze, żółte ale z 3 ruwniusienkimi pestkami w środku, I daktyle spadające z palm wprost pod nogi ..
oj sie objadlam a teraz mi zal .. ze tyle pysznosci zostawilam ..

zmieniono 1 raz (ostatnio 25 sie 2010 10:17 przez luna19)

Odpowiedz na/ edytuj Greckie przysmaki