Grzyby mrożone

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Grzyby mrożone

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Mi przydałaby się zamrażarka, która ma gumowe ściany i dałaby się rozciągać na wszystkie strony nie zmieniając swojej funkcji Zwłaszcza teraz kiedy wszystko w ogrodzie zaczyna dojrzewać, a kolorowe marchewki (mam żółtą, fioletową i tradycyjną) obrodziły jak nigdy dotąd aż się prosi o taki wynalazek Muszę pomyśleć nad kupnem samej zamrażarki, żebym mogła zmieścić do niej też mój groszek cukrowy, który mimo zapewnień na opakowaniu miał być nie większy niż 1m a ma ponad 2m wysokości. Teraz zamiast małego pudełka z tym groszkiem, mam pełny pojemnik po 2l lodach a co z resztą przecież jeszcze tyle strączków jest nie mówiąc już o tych które zniknęły w brzuchu mojego dziecka, które się chowa, za grochem i zajada małe groszki, bo są słodkie

Ale o grzybach miało być więc kończę wywody o jarzynach

Odp: Grzyby mrożone

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło mrozić grzybów ani nawet warzyw lub owoców. Zamrażalka mało pojemna, a mięsa zawsze mam dużo do przechowania. Grzyby tylko suszę.

Odp: Grzyby mrożone

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Szczerze mówiąc ja nigdy grzybów nie blanszowałam ani nie myłam przed zamrożeniem. Dokładnie je czyszczę i tak zamrażam. Dopiero przed dodaniem np. do żurku opłukuję grzyby i potem wrzucam do zupy. Grzyby nie mają potem goryczki.

Grzyby mrożone

p.jola1
  • p.jola1

  • Posty: 215
  • Przepisy: 919
  • Artykuły: 9
Przed mrożeniem zawsze blanszuję grzyby, szczególnie kurki, wtedy uniknie się goryczki po ich rozmrożeniu.

Odpowiedz na/ edytuj Grzyby mrożone