Jak myślicie...

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Jak myślicie...

Lidka
  • Lidka

  • Posty: 107
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
andzia67 napisał(a):

theqatrick napisał(a):

Też mimo że coraz rzadziej je jadam uwielbiam je. Szczególnie młode ziemniaczki z sosem lub koperkiem, mniam.

Wow uwielbiam młode ziemniaczki. Teraz sa niezbyt smaczne ale ja do poprawienia smaku dodaje łyżkę masła ,a jak je tłukę to dodaje jeszcze śmietany ,wtedy smak jest o wiele lepszy!


Tak samo przyrządzam ziemniaki - masło + śmietana albo mleko. Mają wtedy zupełnie inny smak. Staram się ograniczać ziemniaki, ale jak są z masełkiem to nic mnie nie powstrzyma

Odp: Odp: Jak myślicie...

andzia67
  • andzia67

  • Posty: 158
  • Przepisy: 58
  • Artykuły: 0
kikimora666 napisał(a):

Ja za ziemniakami nie przepadam szczególnie- do wielu potraw nie odpowiada mi ich smak i są strasznie zapychające.
Ja mam takie zdanie, że trzeba jeść wszystkiego po trochu, ziemniaczki najlepsze są moim zdaniem gotowane na parze w łupinach (jeśli są młode, to nawet nie trzeba ich obierać).
Wiadomo jest, że wszystko jedzone w nadmiarze może przyczynić się do zwiększenia masy ciała- jedyne, co możemy jeść bez żadnych ograniczeń, to surowe, lub kiszone warzywa- mają tak niewiele kalorii i jednocześnie strawienie ich wymaga takiego nakładu energii, że więcej kalorii spalimy podczas ich trawienia, niż przyswoimy.
Tak więc ziemniaczki jak wszystko- z umiarem.

Na pewno w tym co piszesz jest wiele prawdy ,ale to czy tyjemy zależy też od indywidualnej przemiany materii ,akurat ja od ziemniaków nie tyje moja waga od lat trzyma się w normie.

Odp: Odp: Jak myślicie...

andzia67
  • andzia67

  • Posty: 158
  • Przepisy: 58
  • Artykuły: 0
theqatrick napisał(a):

Też mimo że coraz rzadziej je jadam uwielbiam je. Szczególnie młode ziemniaczki z sosem lub koperkiem, mniam.

Wow uwielbiam młode ziemniaczki. Teraz sa niezbyt smaczne ale ja do poprawienia smaku dodaje łyżkę masła ,a jak je tłukę to dodaje jeszcze śmietany ,wtedy smak jest o wiele lepszy!

Odp: Jak myślicie...

kikimora666
Ja za ziemniakami nie przepadam szczególnie- do wielu potraw nie odpowiada mi ich smak i są strasznie zapychające.
Ja mam takie zdanie, że trzeba jeść wszystkiego po trochu, ziemniaczki najlepsze są moim zdaniem gotowane na parze w łupinach (jeśli są młode, to nawet nie trzeba ich obierać).
Wiadomo jest, że wszystko jedzone w nadmiarze może przyczynić się do zwiększenia masy ciała- jedyne, co możemy jeść bez żadnych ograniczeń, to surowe, lub kiszone warzywa- mają tak niewiele kalorii i jednocześnie strawienie ich wymaga takiego nakładu energii, że więcej kalorii spalimy podczas ich trawienia, niż przyswoimy.
Tak więc ziemniaczki jak wszystko- z umiarem.

Odp: Jak myślicie...

magdafer
  • magdafer

  • Posty: 103
  • Przepisy: 39
  • Artykuły: 0
a ja ostatnio nie umie trafic na dobre ziemniaki i zastepuje je ryzem lub makaronem

Odp: Jak myślicie...

theqatrick
Też mimo że coraz rzadziej je jadam uwielbiam je. Szczególnie młode ziemniaczki z sosem lub koperkiem, mniam.

Odp: Jak myślicie...

andzia67
  • andzia67

  • Posty: 158
  • Przepisy: 58
  • Artykuły: 0
To dobrze, bo ja mogę jeść ziemniaczki codziennie, nic mi ich nie zastąpi

Odp: Jak myślicie...

theqatrick
W telewizji był program, mówiono, że to mit, ziemniaki są zdrowe i można ich jeść stosunkowo dużo.

Odp: Jak myślicie...

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
ja nie jem..... od wiosny.. tylko sporadycznie .. czasem w zupie, czasem jakiś pieczony do niedzielnego obiadu .. i tyle
Jakoś juz owykłam od nich

Odp: Jak myślicie...

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Słyszałam,że ziemniaków nie należy łączyć z innymi produktami, wtedy są nie szkodliwe.Ale co, jeść je same?!

Odpowiedz na/ edytuj Jak myślicie...