jak przeżyć święta ???

Obserwuj wątek

Odp: jak przeżyć święta ???

darek112
  • darek112

  • Posty: 131
  • Przepisy: 172
  • Artykuły: 0

Odp: Odp: jak przeżyć święta ???

Izunia2007
annajot napisał(a):

Przy okazji juz nie mowiac o swiecie Bozego Narodzenia w USA! Kompletnie zapomina sie, co ten dzien symbolizuje i dlaczego sie swietuje! Wydaje mi sie, ze niektorzy swietuja, bo tak... bo tak robia inni... bo to jest fajne.. bo sie dostaje prezenty... bo jest wolne itp.

Zacznijmu od tego,ze w Stanach jest tylko jeden dzien swiat czyli Boze Narodzenie.W tym dniu przewaznie ubiera sie choinke (ktora wiekszosc chowa lub wyrzuca kilka dni po swietach) i szykuje swiateczna
(nie postna) obiado-kolacje.Prezenty-owszem,bo taka tradycja.A ze przewaznie kazdego na nie stac,to i przescigaja sie w lepszych .wiekszych i drozszych.Ja choc mieszkam w Chicago to robie tradycyjna polska Wigilie i na nastepny dzien swiateczny obiad.Swiateczna atmosfere juz czuc,szczegolnie w sklepach.Mowcie co chcecie,ale ja uwielbiam ten klimat.To moim zdaniem najpiekniejsze swieta.

Odp: jak przeżyć święta ???

mediana
  • mediana

  • Posty: 429
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
hehehe no u mnie rodzina jest dość pracowita mi sprawia przyjemność gotowanie i lubię robić wiele rzeczy na święta (jak ktoś jest leniwy to ma w święta problem) Uważam że grunt to organizacja to co można robi się wcześniej i zamraża zresztą przydatna jest duża rodzina bo każdy coś zrobi i przyniesie (chyba że są jakieś lenie i robią z siebie wielkie państwo to wtedy się nie zaprasza i niech siedzą sami ) zresztą ja mam na Wigilię te same potrawy od lat więc już jest schemat opracowany tak żeby się nie namęczyć. Jak chodziłam do szkoły to nienawidziałam świąt bo trzeba było się uczyć bo niedługo kończył się semestr a jak się teraz pracuje to jest bosko dużo czasu i zero stresu

Odp: jak przeżyć święta ???

chef
  • chef

  • Posty: 406
  • Przepisy: 16
  • Artykuły: 0
a ja mam katar po tych spacerach ... i wystawię zaraz nowy temat ...

Odp: jak przeżyć święta ???

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
a my sie dopiero wybieramy na spacer, młodzież oszaleje ze szczescia jak zobaczy te "kolorowe światełka"

Odp: jak przeżyć święta ???

dziś ładnie było u nas to wyszedł fajny spacer

Odp: jak przeżyć święta ???

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
chyba stopionym woskiem....

Odp: Odp: jak przeżyć święta ???

chef
  • chef

  • Posty: 406
  • Przepisy: 16
  • Artykuły: 0
cremebrule napisał(a):

najfajniej jak juz dzien-dwa przed swietami wszystko pachnie

dziś czuć spalenizną ...

Odp: jak przeżyć święta ???

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
najfajniej jak juz dzien-dwa przed swietami wszystko pachnie

Odp: jak przeżyć święta ???

pusieczek2@wp.pl
Święta-lubię i nie lubię,lubię za magię jaka ich otacza,a nie lubię przez te przygotowania do nich chociaż to też ma swój urok jak domowe ciasta,sałatki i mięsiwa smakują rodzince aż miło patrzeć jak pałaszują

Odpowiedz na/ edytuj jak przeżyć święta ???