Jak tego używać ???

Obserwuj wątek

Odp: Jak tego używać ???

ja tez miałam coś takiego, bardzo dobra kawa wychodziła, wstawiałam na gaz, szłam się umyć i jak wróciłam akurat była gotowa
nie to co ekspres ciśnieniowy... nawet nie zdążę się umalować a kawa już na mnie czeka

Odp: Jak tego używać ???

ulcia21
  • ulcia21

  • Posty: 3060
  • Przepisy: 68
  • Artykuły: 0


mialam kiedys takie cudo stalo w kuchni na szafce jako atrapa.nie uzywalam nigdy.po latach znzlazlo sie na smietniku

Odp: Jak tego używać ???

lalunia
  • lalunia

  • Posty: 270
  • Przepisy: 1993
  • Artykuły: 1
o to jakies inne urządzonko niz ja mam

Odp: Jak tego używać ???

ja mam takie "coś"...dostałam od mamy,we Włoszech to w tym kawę parzą ,ale ja nie potrafię jej zrobić,czekam jak mama przyjeżdża to wtedy robi...

Odp: Jak tego używać ???

Prawy do lewego ... to w piosence, a tu to akurat nie da rady inaczej jak tylko tak jak jest "spasowane".

Odp: Jak tego używać ???

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
a ja Wam mówię że to ma być prawy do lewego!

Odp: Odp: Jak tego używać ???

Bogusia
  • Bogusia

  • Posty: 72
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
45Kazik napisał(a):

Coś mnie się wydaje, "żem nieprawidłowej raczył udzielił instrukcyii" i pozbawiłem życia Użytkowniczkę tej "bomby kuchennej".
Zaklinam się, że nie to było moim zamiarem i wszelkie "organki ścigaczy tudzież wysokosądowe" proszę o wyrozumiałość i możliwie łagodny wymiar kary tj nie więcej
niźli dożywocie inaczej: aniżeli 100 lat żywota na tym łez padole, zwany ziemskim.

Myślisz, że jak się przez tydzień nie odzywa , to już nie żyje Może po prostu mozoli się z tym wkładaniem lewego w środkowy i do prawego. Może łatwiej by było:do prawego nalać wody do wsk. wysokości , do lewego wsypać kawkę(zmieloną oczywiście),lewy włożyć do prawego , przykręcić srodkowy.Dalej wg zaleceń Kazika.

Odp: Jak tego używać ???

Coś mnie się wydaje, "żem nieprawidłowej raczył udzielił instrukcyii" i pozbawiłem życia Użytkowniczkę tej "bomby kuchennej".
Zaklinam się, że nie to było moim zamiarem i wszelkie "organki ścigaczy tudzież wysokosądowe" proszę o wyrozumiałość i możliwie łagodny wymiar kary tj nie więcej
niźli dożywocie inaczej: aniżeli 100 lat żywota na tym łez padole, zwany ziemskim.

Odp: Jak tego używać ???

Pierwszy z lew4ej:wsypać kawę, wstawić w środkowy do pierwszego z prawej nalć wody (chyba standard 250 ml =pełną szklankę) sprawdź czy wewnątrz nie ma zaznaczonego poziomu wody, wstaw na niezbyt duży płomień tak aby nie wychodził poza denko imbryczka.

Uwaga: dopóki imbryczek stoi na gazie nie podnoś pokrywki.

Kawa oczywiście zmielona: dwie łyzeczki na 1 porcje, potem sama będziesz wiedziała ile sypać.

zmieniono 2 razy (ostatnio 11 kwi 2009 18:36 przez 45Kazik)

Jak tego używać ???

mgg1
  • mgg1

  • Posty: 1
  • Przepisy: 4
  • Artykuły: 0
Jak uzywac sprzetu ze zdjecia ponizej? Prawdopodobnie jest to ekspres do kawy (dostalem go razem z kawą). Gdzie wsypac kawe, gdzie wlac wode?
pozdrawiam!
obrazek obrazek

Odpowiedz na/ edytuj Jak tego używać ???