Jaka patelnia do naleśników

Obserwuj wątek

Odp: Jaka patelnia do naleśników

LegoJedi
  • LegoJedi

  • Posty: 82
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
nie ma lepszej jak taka uniwersalna...... sluzy cale zycie kiedys nasze babcie na takich smazyly wszystko
obrazek

Odp: Jaka patelnia do naleśników

Sardynka
  • Sardynka

  • Posty: 116
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Sa specjalne patelie do nalesnikow. Plytkie nie za wielkie poprostu idealne a i cenowo swietnie stoja. Ja polecam rekoma i nogami bo jak nawet robilam 50 krokietow to nasmazenie nalesnikow to byl pikus

Odp: Odp: Odp: Jaka patelnia do naleśników

Alex_M
  • Alex_M

  • Posty: 60
  • Przepisy: 1760
  • Artykuły: 12
misia5 napisał(a):

Alex_M napisał(a):

ja mam teflonową Tefala, taką z niskim brzegiem, specjalnie do nalesników. Ma już 5 lat i nie ma ani jednej ryski. Ważne aby nalesniki przewracać drewnianą łopatką a nie metalową, lub przewracać podrzucając (tak robi mąż, ja nie umiem ).


Dokładnie. Teflon nie znosi metalowych przedmiotów, bo się przez nie niszczy. Mój mąż przekonał się o tym dopiero jak zrysował mi widelcem moją ulubioną dużą patelnię:/ Teraz musi kupić nową Następnym razem sięgnie po drewnianą łyżkę lub widelec, a nie po metal Musi po kieszeni trzepnąć, żeby pewne fakty do niego doszły, bo tłumaczenie, że tak się nie robi nie działa, a on przecież jest starszy i wie lepiej

moja Babcia do dzisiaj widelcem wszystko po patelni robi i mniej więcej co roku musi kupować nową...
dziwi się, bo mówi, że KIEDYŚ to były tAAAAAAkie wytrzymałe patelnie

Odp: Jaka patelnia do naleśników

Sathi
  • Sathi

  • Posty: 56
  • Przepisy: 59
  • Artykuły: 0
Człowiek się całe życie uczy... Tak, właśnie mnie olśniliście, że do naleśników może być specjalna patelnia. Lepiej późno niż wcale? Hm, choć u nas smaży się je na teflonowej i ani patelnia ani naleśniki się nie psują.

Odp: Odp: Jaka patelnia do naleśników

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Alex_M napisał(a):

ja mam teflonową Tefala, taką z niskim brzegiem, specjalnie do nalesników. Ma już 5 lat i nie ma ani jednej ryski. Ważne aby nalesniki przewracać drewnianą łopatką a nie metalową, lub przewracać podrzucając (tak robi mąż, ja nie umiem ).


Dokładnie. Teflon nie znosi metalowych przedmiotów, bo się przez nie niszczy. Mój mąż przekonał się o tym dopiero jak zrysował mi widelcem moją ulubioną dużą patelnię:/ Teraz musi kupić nową Następnym razem sięgnie po drewnianą łyżkę lub widelec, a nie po metal Musi po kieszeni trzepnąć, żeby pewne fakty do niego doszły, bo tłumaczenie, że tak się nie robi nie działa, a on przecież jest starszy i wie lepiej

Odp: Jaka patelnia do naleśników

Alex_M
  • Alex_M

  • Posty: 60
  • Przepisy: 1760
  • Artykuły: 12
ja mam teflonową Tefala, taką z niskim brzegiem, specjalnie do nalesników. Ma już 5 lat i nie ma ani jednej ryski. Ważne aby nalesniki przewracać drewnianą łopatką a nie metalową, lub przewracać podrzucając (tak robi mąż, ja nie umiem ).

Odp: Odp: Jaka patelnia do naleśników

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
A ja smażę na teflonowej i jeszcze mi się nie udało zniszczyć naleśnika Może temu, że patelnię dostałam w prezencie na Dzień Mamy od mojej pociechy, która tak jak i ja uwielbia spędzać czas w kuchni A ponoć prezenty od serca są najlepsze

Odp: Jaka patelnia do naleśników

aliss06
  • aliss06

  • Posty: 6
  • Przepisy: 210
  • Artykuły: 0
Nie polecam teflonowej (moja "firmowa" pozdzierała się całkowicie, a naleśniki przywierały ;/ ) Ostatni nabytek to patelnia ceramiczna "Aluflon" - i mimo iż nie specjalna do naleśników, to sprawdza się doskonale i używam jej ciągle

Odp: Odp: Jaka patelnia do naleśników

Izabela Nowak-slonce
ja tez takż mam z pewnego programu punktowego i dobrze mi służy, nic się z nią niedzieje

Odp: Jaka patelnia do naleśników

Aannkaa82
  • Aannkaa82

  • Posty: 4
  • Przepisy: 5
  • Artykuły: 0
Ja używam ceramicznej z Delimano, ale nie takiej specjalnej do naleśników tylko takiej "do wszystkiego". W sumie to może warto kupić taką do naleśników...

Odpowiedz na/ edytuj Jaka patelnia do naleśników