Jaka płyta indukcyjna

Obserwuj wątek

Odp: Jaka płyta indukcyjna

Arczi85
  • Arczi85

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
a posiadasz może taką płytę?

Chciałbym aby na temat kosztów wypowiedział się ktoś kto posiada płytę indukcyjną.

No i czy waszym zdaniem warto przesiadać się na taką płytę z kuchenki gazowej? przede wszystkim chodzi o rachunki za prąd.

Odp: Jaka płyta indukcyjna

k.tyczynski
Cena za 1 kWh to o ile się dobrze orientuję to coś koło 50-60gr, tak więc, jeżeli urządzenie pracuje godzinę to płacisz 6x50gr czyli 3zł.No ale wiadomo, że nie będzie to 6kW, bo chyba nie będą używane wszystkie 4 pola na full.

zmieniono 1 raz (ostatnio 01 lis 2010 20:24 przez k.tyczynski)

Odp: Jaka płyta indukcyjna

Arczi85
  • Arczi85

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
No raczej wolałbym coś dobrego niż jakiś szrot
Jaką moc mają takie płyty to wiem, przeglądałem trochę.
Gazu nie mam, jedynie z butli. A na płytę decyduję się także dlatego że robię CO na prąd ( innego wyjścia nie mam, takie osiedle... )
A to że płyta ma np. 6kW nie mówi mi jakie będą rachunki za prąd
I wiadomo że te 6kW to jest jakby puścić wszystkie 4 pola na 100%

Odp: Jaka płyta indukcyjna

k.tyczynski
ja osobiście płyty nie mam, używam w szkole
ale taką z 4 polami kupisz już od 1000zł i będą bardzo dobrem, są oczywiście droższe, jeżeli zależy ci na jakości, zależy też od tego, czy chcesz ją do zabudowy czy taką jakby wolno stojąca, bo takie też są, masz tutaj przykładów kuchnię, popatrz sobie ile ciągną prądu, jednak pamiętaj, że odliczasz od tego koszt gazu, którego zużycie automatycznie spada, oraz koszt zapałek do rozpalenia xD

Odp: Jaka płyta indukcyjna

Arczi85
  • Arczi85

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Obsługa sklepu też nie musi być fachowcami w tej dziedzinie
A Ty posiadasz jakąś płytę jak z kosztami za energię?
A z tym wyłączaniem się nie chodzi o to że wybuchnie, zapali się czy coś z tych rzeczy tylko o to że będzie pobierać prąd.

Odp: Jaka płyta indukcyjna

k.tyczynski
Jeżeli chodzi o automatyczne wyłączanie, to każda płyta ma coś takiego, nie spotkałem się z innymi, z resztą, jak nie stoi garnek to nic nie grozi nam. To nie jest płyta grzewcza, więc jej pole się nie nagrzewa. Ja słyszałem, ze najlepszy jest bosch, ale radzę udać się do sklepu jakiegoś ze sprzętem AGD i tam są tacy mili panowie/panie, co podpowiedzą, w Saturnie też możesz popytać, mediamarkt też(w sumie to ta sama firma ) RTVEuroAGD też możesz iść. Ja wolę nie doradzać, bo to nie moje pieniądze, a i za eksperta się też nie mogę uznać...

Odp: Jaka płyta indukcyjna

Arczi85
  • Arczi85

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
na prawdę nikt nie może odpowiedzieć

ma znaczenie jakiego producenta wezmę płytę
np. Teka będzie lepsza i mniej awaryjna od np. Bosch czy Mastercook

czy gotowanie na takiej płycie jest drogie?
jakie wychodzą rachunki za energię przy takiej płycie?

Jaka płyta indukcyjna

Arczi85
  • Arczi85

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Witam.
Chcę kupić płytę indukcyjną.
Będzie to moja pierwsza płyta więc proszę o porady jaką wybrać i na co zwracać uwagę.

W mieszkaniu będę miał siłę ( dopiero będę robił )

Chciałbym kupić płytę która będzie możliwie tania w eksploatacji ( energooszczędna ), jakąś możliwie dobrą ale i niedrogą. Z jakimś zabezpieczeniem które wyłączać będzie pola grzewcze w razie gdyby nie było garnka na polu. O ile takie są...

Tak sądzę że najlepiej do 6kW. Będę miał jeszcze CO na prąd ( 5-6 kW ).
Zabezpieczenie w bloku jest na 25A, elektryk stwierdził że max obciążenie przy takim zabezpieczeniu to 14-16kW.

Na jakiego producenta się zdecydować Mastercook, Bosch a może Teka?

I tak wiem że na taką płytę trzeba odpowiednich garnków.
Przy okazji co sądzicie o naczyniach Starke Posiadam patelnię, czajnik i garnek 2l.

Odpowiedz na/ edytuj Jaka płyta indukcyjna