Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

Obserwuj wątek

Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

ptychu
  • ptychu

  • Posty: 656
  • Przepisy: 102
  • Artykuły: 32
zioła prowansalskie
kurkuma
bazylia
standardowo sól, pieprz i Vegeta

Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

Natala1210
  • Natala1210

  • Posty: 2155
  • Przepisy: 770
  • Artykuły: 5
Na pierwszym miejscu oregano,pieprz.pikantna mieszanka kolorowych pieprzów,czosnek w kostkach,papryka,bazylia,tymianek,zioła prowansalskie,

Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

MAGDALENA80
u nas duzo sie urzywa swiezych ziol miedzy innymi tymianek,oregano,bazylie i miete oraz zamrozona magii liscie

Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

MADZIALENKA
sól w nadmiarze szkodzi unikam ale nawet nie specjalnie jajecznica bez soli bardziej mi smakuje , ale jajko na miękko bez soli czy frytki już nie przejdą .
Pieprz i owszem
a bardzo lubie bazylię, oregano, czosnek, zioła prowansalskie , majeranek

Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

Agusia74
  • Agusia74

  • Posty: 576
  • Przepisy: 76
  • Artykuły: 1
sól, pieprz- czarny i zielony , papryka, kminek, oregano, bazylia, ziele angielskie, liść laurowy.czosnek, gałka muszkatołowa,curry, imbir, magi...

Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

zbysiowa
  • zbysiowa

  • Posty: 1275
  • Przepisy: 725
  • Artykuły: 8
cynamon , sos sojowy

Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

zbysiowa
  • zbysiowa

  • Posty: 1275
  • Przepisy: 725
  • Artykuły: 8
sól , pieprz , papryka słodka i ostra, kminek , ziele ang. listek laurowy , zioła prowansalskie , tymianek , oregano , majeranek ,pieprz cytrynowy, maggi , ocet , ocet balsamiczny , gałka muszkatołowa ,czosnek , cebula, na razie tyle pamiętam , resztę sukcesywnie dopiszę
obrazek

Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

aDzius04
  • aDzius04

  • Posty: 145
  • Przepisy: 24
  • Artykuły: 7
moje faworytki wśród przypraw to...

bazylia, oregano, mięta (gł. do deserów), pieprz kolorowy, sól, papryka i czosnek mielony, zieleninki

Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

Suche pomidory używam do dekoracji jak również jako dodatku do sałatek, surówek(pyszna jest z kapusty pekińskiej z dodatkiem pokrojonego suszonego pomidora), a nawet zmielone z domieszką zielonych części pietruszki i selera, lubczyku, siedmiolatki(szczypioru), suszonej marchewki używam jako"posypkę" do twarogu, sera zółtego, róznych kanapek, a nawet razowego chleba z masłem. Również zalewam olejem i mam olej pomidorowy(niepowtarzalny smak i aromat(!), a i pomidory suszone w oleju z zastosowaniem jw, również do śledzia mozaikowego.
Jednak do suszenia nie nadają sie pomidory po sezonie, nie mają żadnego aromatu.
Przeznaczone do dekorowania lepiej kroić z większych wymiarów i kroić w poziome plastry, większe możliwości dekoracyjne masz wówczas.
Osobno mam żółte ale po suszeniu nie wygladają ciekawie i smakowo też mało ciekawe, utraciły swój aromat.
(próbuję zmienić jedno ze zdjęć i nie moge mimo wielu prób)
obrazek obrazek obrazek


zmieniono 18 razy (ostatnio 24 lut 2009 23:49 przez 45Kazik)

Odp: Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
45Kazik napisał(a):

Bazylię:czerwoną, cytrynową, peruwiańską i jeszcze jakieś dwie odmiany, majeranek, suszoną siedmiolatkę, oregano,cząber, tymianek, lubczyk, liście selera, liście pietruszki (suszone wszystko), chili suszone, konserwowe i w paście . Suszone pomidory, buraczki, ogonki grzybów(cześć zmielona na proszek).
Wszystko wymienione wyżej z własnej działki.
Kardamon, gorczycę,papryki: słodką i ostrą; gałkę muszkatołową, kminek, kmin rzymski,sos sojowy , sojowo-grzybowy, kurkumę, curry, czosnek świeży i granulowany, pieprz ziołowy, i naturalny: zielony, czarny, a czasem kolorowy, cytrynowy ... tyle co pamiętam, nie chce mi się iść do kuchni i sprawdzać. Na pewno czegoś nie wpisałem. No i ocet jabłkowy też własny z własnych jabłek.
No właśnie muszę dopisać: liście laurowe i ziele nagielskie ale to tak banalne, że zapomniałem


Napisz coś proszę o tych suszonych pomidorach....Wszystko co możliwe....Już trzeci rok noszę się z zamiarem suszenia
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odpowiedz na/ edytuj Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)