Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

Obserwuj wątek

Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

Bazylię:czerwoną, cytrynową, peruwiańską i jeszcze jakieś dwie odmiany, majeranek, suszoną siedmiolatkę, oregano,cząber, tymianek, lubczyk, liście selera, liście pietruszki (suszone wszystko), chili suszone, konserwowe i w paście . Suszone pomidory, buraczki, ogonki grzybów(cześć zmielona na proszek).
Wszystko wymienione wyżej z własnej działki.
Kardamon, gorczycę,papryki: słodką i ostrą; gałkę muszkatołową, kminek, kmin rzymski,sos sojowy , sojowo-grzybowy, kurkumę, curry, czosnek świeży i granulowany, pieprz ziołowy, i naturalny: zielony, czarny, a czasem kolorowy, cytrynowy ... tyle co pamiętam, nie chce mi się iść do kuchni i sprawdzać. Na pewno czegoś nie wpisałem. No i ocet jabłkowy też własny z własnych jabłek.
No właśnie muszę dopisać: liście laurowe i ziele nagielskie ale to tak banalne, że zapomniałem

zmieniono 1 raz (ostatnio 24 lut 2009 14:00 przez 45Kazik)

Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

zuzi
  • zuzi

  • Posty: 2077
  • Przepisy: 174
  • Artykuły: 13
Sól,pieprz-to podstawa. A poza tym to: bazylia,oregano,tymianek,ziele angielskie,liście laurowe,jałowiec,zioła prowansalskie,curry,imbir,czosnek granulowany,papryka ostra i słodka,kminek,rozmaryn,majeranek,suszony koperek,pietruszka i szczypiorek. I jeszcze inne-jak sobie przypomne to napisze

Odp: Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

Sól, świeżo mielony pieprz, wędzoną paprykę a ostatnio wszystkie przyprawy, których używa się w kuchni arabksiej. To jest dopiero wachlarz aromatów i smaków !

Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)

Jakich przypraw używacie i do jakich potraw?
Ja najczęściej: sól, pieprz, paprykę, bazylię (ach te olejki eteryczne). Mam oregano ktore uzywam najczesciej do tostów i pizzy. Z indyjskich jeszcze: kurkumę i curry (kurczak, indyk).

Odpowiedz na/ edytuj Jakich używacie najczęściej przypraw? (Ranking przypraw)