Jakie mieso na diecie?

Obserwuj wątek

Odp: Jakie mieso na diecie?

ami91
  • ami91

  • Posty: 8
  • Przepisy: 273
  • Artykuły: 4
Myślę, że indyk, kurczak bez skóry bedzie dobrym rozwiązaniem.Z innych gatunków mięs poleciłabym cielęcinę: łopatkę sznyclówkę i udziec, również mają nie wiele kalorii. Flaki sa także niskokaloryczne ale to zależy czy zaprawimy je zasmażkami itp. najlepsze w rosole wołowym.
Konina jest bardzo zdrowym i chudym miesem ale u nas nie jest aż tak rozpowszechniona, a szkoda bo 100 g takiego miesa dostarcza niewiele ponad 100 kcal.
Królik, dziczyzna czy sarnina podobnie jak konina.
Mięso wołowe zwłaszcza szynkówka ma mniej niż 100 kcal więc jak najbardziej należy ją jeść.
Z mięsa wieprzowego, mimo że jest to najtłustsze mięso to wyodrębnia się chude mięso jak polędwica.
Wszelkie podroby jak wątróbki z każdego mięsa także polecam na diecie. Z innych jak najbardziej wskazane galarety z kurczaka, indyka ozorów czy innych. Zawieraja nie dość że mięso, dodatki w postaci warzyw to jeszcze rozpuszczony kolagen który wpływa na stawy naszych kości.
Nie poleciłabym wieprzowego mięsa zwlaszcza klasy III i IV, karkówki, boczku, podgardla czy żeberek, parówek, mielonek, skórek, smalcu, salcesonu, pasztetów, salami, past miesnych ( bo w nich pelno tluszczu), skor, kaczki, baraniny, kiszki i innych jak kiełbasy.

Pozdrawiam

Odp: Jakie mieso na diecie?

MP3-ka
  • MP3-ka

  • Posty: 45
  • Przepisy: 266
  • Artykuły: 0
ja jem mięso drobiowe i wołowinę - wieprzowiny jak najmniej.
Na diecie powinny być owoce i warzywa - warzyw więcej.
Mimo, że owoce mają cukier to zawierają też witaminy - dlatego ja jem raz dziennie owoc do godz 14 - tak samo robię ze skrobią - ryż ziemniaki - jeśli już jem to też maksymalnie na obiad. Same ziemniaki, zwłaszcza ugotowane w mundurkach - nie tuczą!
Wody mineralnej wypijam około 2 litrów - czasem dolewam do niej sok z cytryny

Odp: Jakie mieso na diecie?

julcia12437
Byłam na diecie, jadłam tylko mięsko cielęce i wołowe. Nie jadłam sosów, bo od nich się tyje. Mięsko grillowałam - bo nie zawiera tłuszczu w przeciwieństwie do smażonego, smażone jest bardzo kaloryczne i jadłam gotowane na parze, bo nie zawiera dużo tłuszczów. Nie piłam soków, koktajlów ani szejków tylko wodę niegazowaną - soki itp. zawierają cukry, których powinno unikać się w diecie. Nie jadłam fast-foodów takich jak pizza, kebab, hamburger, cheesburger, gyros, frytki - chyba, że domowe warzywne itp.

Odp: Jakie mieso na diecie?

LauraPalmer
tak jak piszcie - chyba najbardziej drób.
co do polskich kurczaków, to nie do końca prawda, że są nafaszerowane chemią. bardzo ciekawy artykuł na ten temat czytałam, wypowiadał sie główny technolog żywienia- nasz drób staje sie towarem eksportowym ze względu na niską zawartość chemii. obecnie jest zakaz stosowania mieszanek zawierających hormony i antybiotyki.
na diecie tez warto jeść duuuużo ryb. szczególnie polecany jest tuńczyk, bo zawiera całą masę białka.

Odp: Odp: Jakie mieso na diecie?

Marynika
  • Marynika

  • Posty: 4
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Drobiowe podobno jest wskazane, ale chyba każde chude jest dobre. Świetne jest gotowane z przyprawami, albo grilowane - w kuchni mam elektryczny i przy uchylonym oknie jest ok. Smażyć też można, wystarczy rozgrzać patelnię i na nią wrzucić mięso, nie trzeba oliwy jeśli plastry mięsa są np. ubite tłuczkiem na cienkie plastry - minusem tej metody jest konieczność pilnowania mięsa i obracania cały czas.

Odp: Jakie mieso na diecie?

joasia0007
Dietetycy dla osób, które chcą schudnąć polecają z mięs cielęcinę lub chudy drób.

Odp: Jakie mieso na diecie?

nermina
  • nermina

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Nie oszukujmy sie, teraz wszedzie jest chemia... Nie ma nic w 100% zdrowego taka jest prawda. Wiadomo kurczak i indyk jest wskazany na diecie. Mieso to zawiera bardzo duzo bialka. Co do pasztetu to wszystko co domowe jest pyszne, choc tez ostatnio calkiem przypadkowo natknelam sie na pasztet z indyka leppszy i jak dla mnie jest smaczny, szczegolnie jak nie ma sie czasu na pichcenie w kuchni.

Odp: Odp: Jakie mieso na diecie?

dannka
  • dannka

  • Posty: 7
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
co do pasztetu to tak nie do konca sie zgodze...uwielbiam pasztet, szczegolnie wlasnej roboty, ale nie zawsze jest na to czas. Zawsze robie drobiowy bo wychodzi najchudszy, ale tluszczyk tez trzeba dodac aby byl to pasztet.
A po drugie nie uwazam zeby tluszcze w diecie byly zle, wazne zeby mieszac je w odpowiedniej ilosci z weglowodanami,a szerokim lukiem omijac cukry proste. Tluszcze tez sa potrzebne.
A gdy nie mam czasu piec, kupuje pasztety Mispolu Leppszy, ze wzgledu na to ze jest drobiowy, bez dodatku tluszczy wieprzowych. ale dla wybrednych jest rowniez z indyka, i w roznych smakach wiec sie nie nudzi.
Ale pasztetu wlasnej roboty nic nie przebije

Odp: Jakie mieso na diecie?

dlatego dla mnie jest lepiej zamiast wykonywać te wszystkie kosztowne akrobacje dokonać prostego wyboru między indykiem a kurczakiem.

Odp: Odp: Odp: Jakie mieso na diecie?

Babciagramolka
nathaliye napisał(a):

darekkula napisał(a):

Wg. Mnie najchudsze mięso najmniej kaloryczne to mieso z kurczaka oczywiście bez skórki


zgadzam się, że najchudsze. Niestety kurczaki są strasznie faszerowane chemią. dużo bardziej niż indyki - które byle czego jeść nie będą- dlatego owszem są najchudsze i najtańsze ale samym kurczakiem, zdrowo niestety się nie da żyć


Da się- kupuj ekologiczne kurczaki - zapłacisz dwa razy tyle ale będzie zdrowo- a jadąc po te kurczaki na drugi koniec miasta na rowerze , żeby było ekologicznie nawdychasz się ekologicznie spalin z mijających cię samochodów .Potem zawiniesz kurczaka w papierową torbę ( by nie używać tych wstrętnych plastików) i ekologicznie przyczynisz sie do wycinki drzew i zatruwania środowiska przy wyrobię papieru ( przemysł drzewny zużywa dodatkowo olbrzymie ilości wody ) .

Czasem najzdrowiej i naj- ekonomiczniej jest po prostu jak najwięcej potraw robić w domu , nie marnować żywności i nie przesadzać z ekologią bo to co z pozoru wygląda szczytnie po głębszej analizie okazuje się kompletną bzdurą .

Odpowiedz na/ edytuj Jakie mieso na diecie?