Kalafior i brokuł

Obserwuj wątek

Odp: Kalafior i brokuł

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Może faktycznie to wina ziemi. Mam przeważającą ilość piasku. Muszę coś wymyślić, bo chciałbym mieć swojego kalafiora

Odp: Kalafior i brokuł

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Kalafiory potrzebuje słonecznego miejsca i ziemi bogatej w próchnicę oraz związki mineralne zwłaszcza wapń. Nie znosi gleby piaszczystej. Ziemia, w której chcemy posadzić kalafiory musi dobrze zatrzymywać wodę ponieważ to warzywo ma płytki system korzeniowy ( jego korzenie i idą w głąb ziemi tylko są płytko pod powierzchnią ziemi). Kalafior trzeba systematycznie podlewać oraz wyrywać chwasty. Przed posadzeniem sadzonek (wiosną) należy dobrze nawieźć ziemię obornikiem lub kompostem ( jesienią).
Co do brokuła to sadziłam go raz, ale chyba kupiłam inną odmianę bo mi nie rosła różyczka tylko takie pojedyncze różyczki. Było ich całkiem sporo. Więcej nie wracałam do tego warzywa Kupuję w sklepie lub na targu Jedno jest pewne, brokuł lubi wodę. Zwłaszcza jak już zawiązała się różyczka.

Kalafior i brokuł

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Czy ktoś z Was sadził te warzywa? Pytam, bo ja w zeszłym roku sadziłem i mi same liście wyrosły. Nie zawiązała się, żadna główka ani przy kalafiorze, ani przy brokule. Chciałbym podejść do tych warzyw jeszcze raz i spróbować ponownie tylko nie wiem co zrobić, żeby tym razem zamiast liści były warzywa. Będę wdzięczny za pomoc.

Odpowiedz na/ edytuj Kalafior i brokuł