Karambola

Obserwuj wątek

Odp: Karambola

grandepiccolacuoca
biedroneczki napisał(a):

Do dekoracji deserów planuję wykorzystać coś co się nazywa karambola. Powiedzcie mi czy ten owoc się obiera? Może śmieszne pytanie ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia


Cieszę się, że pomogłam pozdrawiam serdecznie

Odp: Odp: Odp: Karambola

grandepiccolacuoca
skuter5 napisał(a):

grandepiccolacuoca napisał(a):

Karamboli nie trzeba obierać, można ją jeść w całości, ze skórką i nasionami. Wystarczy tylko dobrze umyć owoc i pokroić według uznania. Karambola jest bardzo smaczna, ma słodko-kwaśny smak Niewskazana jest tylko dla osób z chorymi nerkami, ze względu na dużą zawartość kwasu szczawiowego.
Pozdrawiam


Tego to nie wiedziałem. Dobrze wiedzieć tak na przyszłość. Świetnie wygląda więc dekoracja z niej jest genialna. A wiesz może czy galaretka się zetnie jak zaleje nią taką karambolę pokrojoną na plasterki? Taki deser z karambolą zalaną galaretkę z chęcią bym zrobił. Tylko nie wiem czy się uda


Nigdy nie łączyłam karamboli z galaretką i nie wiem, czy ścięłaby sie. Wiem, ze np. kiwi rozpuszcza galaretkę, może i karambola też? Chyba muszę spróbować, bo sama jestem ciekawa działania karamboli na galaretkę. W weekend próbuję

Odp: Odp: Karambola

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
grandepiccolacuoca napisał(a):

Karamboli nie trzeba obierać, można ją jeść w całości, ze skórką i nasionami. Wystarczy tylko dobrze umyć owoc i pokroić według uznania. Karambola jest bardzo smaczna, ma słodko-kwaśny smak Niewskazana jest tylko dla osób z chorymi nerkami, ze względu na dużą zawartość kwasu szczawiowego.
Pozdrawiam


Tego to nie wiedziałem. Dobrze wiedzieć tak na przyszłość. Świetnie wygląda więc dekoracja z niej jest genialna. A wiesz może czy galaretka się zetnie jak zaleje nią taką karambolę pokrojoną na plasterki? Taki deser z karambolą zalaną galaretkę z chęcią bym zrobił. Tylko nie wiem czy się uda

Odp: Odp: Karambola

biedroneczki
grandepiccolacuoca napisał(a):

Karamboli nie trzeba obierać, można ją jeść w całości, ze skórką i nasionami. Wystarczy tylko dobrze umyć owoc i pokroić według uznania. Karambola jest bardzo smaczna, ma słodko-kwaśny smak Niewskazana jest tylko dla osób z chorymi nerkami, ze względu na dużą zawartość kwasu szczawiowego.
Pozdrawiam


Dziękuję za cenne informacje. Tego o nerkach nie wiedziałam. Dobrze wiedzieć, bo jedna z osób nie będzie mogła mieć takiej dekoracji. Zrobię jej coś innego równie ciekawego

Odp: Karambola

grandepiccolacuoca
Karamboli nie trzeba obierać, można ją jeść w całości, ze skórką i nasionami. Wystarczy tylko dobrze umyć owoc i pokroić według uznania. Karambola jest bardzo smaczna, ma słodko-kwaśny smak Niewskazana jest tylko dla osób z chorymi nerkami, ze względu na dużą zawartość kwasu szczawiowego.
Pozdrawiam

Odp: Karambola

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
biedroneczki napisał(a):

Do dekoracji deserów planuję wykorzystać coś co się nazywa karambola. Powiedzcie mi czy ten owoc się obiera? Może śmieszne pytanie ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia


Ja nie obierałem jak dekorowałem drinki Jednak po prawdzie nikt jej nie zjadł. Dekoracja świetna, ale w smaku kwaskowa ( przynajmniej moja taka była).

Karambola

biedroneczki
Do dekoracji deserów planuję wykorzystać coś co się nazywa karambola. Powiedzcie mi czy ten owoc się obiera? Może śmieszne pytanie ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia

Odpowiedz na/ edytuj Karambola