Karmel

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Karmel

robaczek
  • robaczek

  • Posty: 867
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Dzięki dziewczyny za rady. Przy robieniu kolejnego sosu karmelowego dostosuję się do nich Może w końcu mi się uda ten nieszczęsny karmel

Odp: Karmel

mocsłodkości
robaczek napisał(a):

Co zrobić, żeby karmel się nie palił? Cały dzień próbowałam go zrobić i zawsze się palił :/ Wymiękłam i zajęłam się czymś innym. Spróbuję później może się uda.


Ja karmel robię na patelni teflonowej, która nie ma grubego dna. Raz zrobiłam i więcej tego błędu nie popełniłam Karmel choć wyszedł ładny zostawiony na tej patelni przypalił się i niestety był niejadalny.

Odp: Karmel

ciasteczka
robaczek napisał(a):

Co zrobić, żeby karmel się nie palił? Cały dzień próbowałam go zrobić i zawsze się palił :/ Wymiękłam i zajęłam się czymś innym. Spróbuję później może się uda.


Spróbuj zrobić w innym garnku. Jeśli masz garnek grubym dnem to on bardzo długo trzyma ciepło i choć zdejmiesz go z ognia on nadal oddaje ogromne pokłady ciepła. Prze to wszystko się w nim będzie przypalało.

Karmel

robaczek
  • robaczek

  • Posty: 867
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Co zrobić, żeby karmel się nie palił? Cały dzień próbowałam go zrobić i zawsze się palił :/ Wymiękłam i zajęłam się czymś innym. Spróbuję później może się uda.

Odpowiedz na/ edytuj Karmel