Kiedy na pierwszą kolonię lub obóz

Obserwuj wątek

Odp: Kiedy na pierwszą kolonię lub obóz

robaczek
  • robaczek

  • Posty: 867
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Dzięki dziewczyny. Jesteście kochane. Dobrze wiedzieć, że ze mną wszystko ok i nie robię krzywdy dziecku. Pojedzie jak będzie chciało. Do niczego zmuszać nie będę. Jak się to komuś nie podoba to trudno

Odp: Odp: Kiedy na pierwszą kolonię lub obóz

mocsłodkości
biedroneczki napisał(a):

robaczek napisał(a):

Kiedy wysłaliście swoje dzieci po raz pierwszy na kolonię lub obóz? Moje rodzeństwo twierdzi, że robię dziecku krzywdę, bo go w wieku 7 lat nie posyłam na kolonię lub obóz. Znam moje dziecko i wiem, że nie jest gotowe na taki wyjazd. Zresztą samo nigdy o tym nie wspominało. Pyta zawsze kiedy gdzieś jedziemy razem. Nawet do swoich dziadków nie chce jeździć na weekend choć uwielbia do nich jeździć. Spać jednak nie chce. Co z nim nie tak czy tylko rodzeństwo chce mi dopiec?


Dużo zależy od dziecka. Jeśli jest gotowe to pojedzie na obóz czy kolonię nawet w wieku 6 lat ( zuchy np.). Są jednak dzieci, które tego nie chcą. Nie pojadą choćby się im nie wiem jak próbowała uatrakcyjnić wyjazd. Nie ma co zmuszać. Jeśli zmusisz a dziecku będzie się podobało i wróci szczęśliwe to wszystko będzie super. Jeśli jednak dziecku nie przypadnie wyjazd do gustu zrazi się na długie lata i będzie nam to wypominało baaaardzo długo.


Zgadzam się z Tobą w 100%. Choć rodzina jest ważna to tym razem radzę ją olać. Ty najlepiej znasz swoje dziecko i wiesz co jest dla niego najlepsze. Będzie gotowe to pojedzie. Ja swoje dzieciaki na obozy i kolonie posyłam od kiedy skończyły 9 lat. Moim zdaniem to odpowiedni wiek dla dziecka, żeby mogło wyjechać bez mamy i taty Jednak dzieci są różne. To co innym przychodzi z łatwością drugim przychodzi z trudem.

Odp: Kiedy na pierwszą kolonię lub obóz

biedroneczki
robaczek napisał(a):

Kiedy wysłaliście swoje dzieci po raz pierwszy na kolonię lub obóz? Moje rodzeństwo twierdzi, że robię dziecku krzywdę, bo go w wieku 7 lat nie posyłam na kolonię lub obóz. Znam moje dziecko i wiem, że nie jest gotowe na taki wyjazd. Zresztą samo nigdy o tym nie wspominało. Pyta zawsze kiedy gdzieś jedziemy razem. Nawet do swoich dziadków nie chce jeździć na weekend choć uwielbia do nich jeździć. Spać jednak nie chce. Co z nim nie tak czy tylko rodzeństwo chce mi dopiec?


Dużo zależy od dziecka. Jeśli jest gotowe to pojedzie na obóz czy kolonię nawet w wieku 6 lat ( zuchy np.). Są jednak dzieci, które tego nie chcą. Nie pojadą choćby się im nie wiem jak próbowała uatrakcyjnić wyjazd. Nie ma co zmuszać. Jeśli zmusisz a dziecku będzie się podobało i wróci szczęśliwe to wszystko będzie super. Jeśli jednak dziecku nie przypadnie wyjazd do gustu zrazi się na długie lata i będzie nam to wypominało baaaardzo długo.

Kiedy na pierwszą kolonię lub obóz

robaczek
  • robaczek

  • Posty: 867
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Kiedy wysłaliście swoje dzieci po raz pierwszy na kolonię lub obóz? Moje rodzeństwo twierdzi, że robię dziecku krzywdę, bo go w wieku 7 lat nie posyłam na kolonię lub obóz. Znam moje dziecko i wiem, że nie jest gotowe na taki wyjazd. Zresztą samo nigdy o tym nie wspominało. Pyta zawsze kiedy gdzieś jedziemy razem. Nawet do swoich dziadków nie chce jeździć na weekend choć uwielbia do nich jeździć. Spać jednak nie chce. Co z nim nie tak czy tylko rodzeństwo chce mi dopiec?

Odpowiedz na/ edytuj Kiedy na pierwszą kolonię lub obóz