Kiedy zaczynacie przygotowania?

Obserwuj wątek

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

Katarzyna M.G.
Ja co roku obiecuję sobie,że "tym razem" wcześniej przygotuję się do Świąt
I co roku jest to samo , dzień za dniem schodzi i dopiero na dwa tygodnie przed Świętami dostaję powera W tym roku wyszło inaczej Dzięki ledwo co zakończonym pracom remontowym odpadły mi porządki Siedzę teraz i zastanawiam się nad świątecznym menu , a także nad prezentami dla Najbliższych
Jutro mam zamiar zrobić ciasto na ciasteczka lawendowe - kilka dni musi poleżakować w zamrażalniku .
Jeśli chodzi o potrawy wigilijne to u mnie oprócz tradycyjnych potraw są również potrawy lankijskie typu : dahl ( zamiast kapusty z grochem lub samego grochu ) , kulki tuńczykowe , ziemniaczki w dwóch odsłonach . Reszta to potrawy tradycyjne z kuchni polskiej

Odp: Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
yola napisał(a):

A ja napiekłam dzisiaj pierniczków.Synek dzielnie mi pomagał dekorować.A w sobote zapakuje ładnie trochę pierników i zaniose mojej sąsiadce.Co roku tak robię,bo ona uwielbia pierniczki a my uwielbiamy ją.To miła starsza Pani i mój Marcin od zawsze woła na nią "babcia"

Dobre macie serduszka Yolu, a w te święta i nie tylko , właśnie o to chodzi.

Odp: Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
piękny zwyczaj obdarowywania pierniczkami
ja tez to robię ale jest to paczuszka ciastek, ciasteczek i pierniczków....dla wielu osób.....

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

A ja napiekłam dzisiaj pierniczków.Synek dzielnie mi pomagał dekorować.A w sobote zapakuje ładnie trochę pierników i zaniose mojej sąsiadce.Co roku tak robię,bo ona uwielbia pierniczki a my uwielbiamy ją.To miła starsza Pani i mój Marcin od zawsze woła na nią "babcia"

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
A mój piernik kruszeje w piwnicy w chłodzie.Upieczone 3 placki,przełożone powidłami śliwkowymi własnej roboty.Do ciasta dodałam skórkę pomarańczową i orzechy włoskie.Jedno ciasto mniej do pieczenia przed samymi świętami, w dodatku najszybciej zjadane przez rodzinkę.

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

Garnek24
  • Garnek24

  • Posty: 34
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja przygotowania zaczynam tydzień przed Bożym Narodzeniem,pierwszą rzeczą jest stopniowe zbieranie wszystkich niezbędnych składników do potraw oraz ciast

Odp: Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
cherry napisał(a):

U mnie przed świętami - wstyd przyznać - jedna wielka bieganina i przedświąteczna gorączka. Wszystko na raz - sprzątanie, gotowanie, bo nawet jeśli zaczniemy kilka dni wcześniej - i tak do wigilijnej kolacji jest co robić...

W kuchni królują wówczas kobiety - czyli mama, ja i moja siostra. Panowie dyskretnie wymykają się a to po choinkę, a to po karpia... ale przynajmniej nie przeszkadzają



U mnie tez kiedys bywaly bieganiny i w ostatniej chwili okazywalo sie ze czegoś nie ma Kilkanaście lat temu po raz pierwszy zrobilam menu ustalone razem z mamą.. A potem kazda dostala karteczką z tym co ma przygotować.. Od tamtej pory robimy tak co rok i bez biegania wszystko na czas zrobione.. 12 potraw tradycyjnie i nikt nie jest zmęczony

Odp: Odp: Odp: Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Maja_Lena napisał(a):

Podziwiam szczerze. Ja przymierzam się do pierników - zamieszania piernicznego ciasta.. I o uszkach też pomyślałam... Tylko mam pytanie - obgotowujecie Panie zanim zamrozicie? i jeszcze ta obawa że ciasto będzie takie trochę "sparciałe" po zmrożeniu... hmm...

Zawsze pierogi i uszka gotuję bardzo krótko ok. 1 minuty od zagotowania, wykładam na tacki, studzę i zamrażam.Odgrzewam albo we wrzątku albo mikrofali po rozmrożeniu.Są jak przed chwilą zrobione.

Odp: Odp: Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

Maja_Lena
  • Maja_Lena

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Podziwiam szczerze. Ja przymierzam się do pierników - zamieszania piernicznego ciasta.. I o uszkach też pomyślałam... Tylko mam pytanie - obgotowujecie Panie zanim zamrozicie? i jeszcze ta obawa że ciasto będzie takie trochę "sparciałe" po zmrożeniu... hmm...

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
U mnie przed świętami - wstyd przyznać - jedna wielka bieganina i przedświąteczna gorączka. Wszystko na raz - sprzątanie, gotowanie, bo nawet jeśli zaczniemy kilka dni wcześniej - i tak do wigilijnej kolacji jest co robić...

W kuchni królują wówczas kobiety - czyli mama, ja i moja siostra. Panowie dyskretnie wymykają się a to po choinkę, a to po karpia... ale przynajmniej nie przeszkadzają

Odpowiedz na/ edytuj Kiedy zaczynacie przygotowania?