Kiedy zaczynacie przygotowania?

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Ines napisał(a):

Ja to na ogół weekend przed świętami robię uszka do barszczu,po zrobieniu mrożę,a dzień przed wigilią i w samą wigilię pozostałe dania.

To co można zrobić wcześniej, robię i zamrażam, aby nie piętrzyć pracy w ostatniej chwili.

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

Ines
  • Ines

  • Posty: 87
  • Przepisy: 49
  • Artykuły: 1
Ja to na ogół weekend przed świętami robię uszka do barszczu,po zrobieniu mrożę,a dzień przed wigilią i w samą wigilię pozostałe dania.

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Uszka zrobione i zamrożone!

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

kika171
  • kika171

  • Posty: 12
  • Przepisy: 2
  • Artykuły: 0
Jejku dziewczyny jakie te pierniki muszą być pyszne! Sama bym upiekła taki, który leżakuje kilka tygodni, ale niestety studia i stały pobyt poza domem mi to uniemożliwiają. Moje przygotowania zaczynam w zależności od tego kiedy wracam do rodzinnego domu. Zazwyczaj uzgadniamy z mamą co kto robi i ona część przygotowuje kiedy mnie jeszcze nie ma, tak abym potem ja miała kuchnię dla siebie Od końca listopada gromadzimy produkty, przyprawy a zaczynamy działać pełną parą od 3-4 dni przed BN tak aby potrawy mogły przetrwać

Odp: Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
DoDomku napisał(a):

Nie no,bez zbytniej przesady- Andrzejki swoją drogą,a Boże Narodzenie swoją A ten piernik na ostatnim zdjęciu,z jaką jest polewą/posypką? Chodzi mi o tą zieloną.

Jest to gotowy lukier drOetkera i gwiazdki cukrowe -posypka.W ubiegłym roku kupiłam w Kauflandzie.

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

DoDomku
  • DoDomku

  • Posty: 20
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Nie no,bez zbytniej przesady- Andrzejki swoją drogą,a Boże Narodzenie swoją A ten piernik na ostatnim zdjęciu,z jaką jest polewą/posypką? Chodzi mi o tą zieloną.

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

Darth Vader
To juz trzeba się szykować Przedtem Andrzejki

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
https://gotujmy.pl/piernik-staropolski,przepisy,75265.html

to jest link do mojego piernika staropolskiego

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
https://gotujmy.pl/piernik-staropolski,przepisy,52544.html
To moja wersja przepisu Macieja Kuronia i innych przepisów na piernik staropolski.
obrazek obrazek

Odp: Odp: Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
misia14 napisał(a):

ja zaczynam przygotowania do świat bardzo wcześnie ponieważ ciasto na piernik staropolski musi lezakować ok 4-5 tygodni a po upieczeniu tez jeszcze kilka dni musi postać....więc na minimum 6-7 tygodni przed świętami już zarabiam ciasto

Dokładnie od tego samego zaczęłam w ubiegłym roku i muszę przyznać, że efekt przerósł moje oczekiwania.Piernik po leżakowaniu, upieczeniu i skruszeniu rozpływa się w ustach.Pomimo wielu świątecznych ciast, piernik miał największe wzięcie.W tym roku też upiekę.Przepis jest wśród moich na stronie.

Odpowiedz na/ edytuj Kiedy zaczynacie przygotowania?