Kiedy zaczynacie przygotowania?

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
piernika z takiego dojrzewającego ciasta jeszcze nie robiłam a pierniczki to jakoś tak pod koniec listopada...chociaż też nie co roku bo u mnie wolą inne słodkości więc nie zawsze je robię

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Pyza napisał(a):

a ja w pewnym sensie chyba już zaczęłam bo nasuszyłam grzybów - część prawdziwków i podgrzybków wylądowała już u Mamy żeby wiedziała ile ma do dyspozycji na Wigilię - czy to się liczy do przygotowań?

Pewnie,że się liczy! A kiedy zaczynasz gotowanie? np. piernik, pierniczki itp.?

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

Papaja
  • Papaja

  • Posty: 522
  • Przepisy: 382
  • Artykuły: 8
u mnie zaczyna się od stopniowego kupowania prezentów i produktów suchych takich z długim terminem ważności

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

eli_555
  • eli_555

  • Posty: 894
  • Przepisy: 1833
  • Artykuły: 12
Ja też zaczynam przygotowania już w listopadzie.Zarabiam ciasto (które musi leżakować) na pierniczki.Piekę je 2 tygodnie przed świętami,żeby zdążyły zmięknąć.Reszta przygotować tak jak u Buni i Luny.
Fotka z zeszłego roku.Nie za bardzo przystrojone,bo nie najlepiej się wtedy czułam.
obrazek


zmieniono 2 razy (ostatnio 07 paź 2010 18:29 przez eli_555)

Odp: Odp: Odp: Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
a ja w pewnym sensie chyba już zaczęłam bo nasuszyłam grzybów - część prawdziwków i podgrzybków wylądowała już u Mamy żeby wiedziała ile ma do dyspozycji na Wigilię - czy to się liczy do przygotowań?

Odp: Odp: Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

Babciagramolka
misia14 napisał(a):

ja zaczynam przygotowania do świat bardzo wcześnie ponieważ ciasto na piernik staropolski musi lezakować ok 4-5 tygodni a po upieczeniu tez jeszcze kilka dni musi postać....więc na minimum 6-7 tygodni przed świętami już zarabiam ciasto


Mam tak samo jak Ty - zaczynam od piernika - czyli gdzieś w pażdzierniku . Najpierw ustalam menu, potem listę zakupów z podziałem na to co można wcześniej kupic a co w ostatnim momencie. Uszka robie wcześniej , gotuje i mrożę , tak samo pierogi , kapustę z grzybami .Mięso nacieram przyprawami , formuje do pieczenia i marynuję a potem zamrażam- piekę bez rozmrażania . Ogólnie staram się wszystko co się da zrobić wcześniej by przed Świętami nie latać jak z pieprzem .A teraz to już zupełny luz- zrobienie Wigilii i Świąt na 2 osoby to pikuś .

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

margolata
  • margolata

  • Posty: 811
  • Przepisy: 169
  • Artykuły: 0
Oj ja najpierw muszę wiedzieć jak pracuje a grafik dostaję niestety z tygodnia na tydzień ale podobnie jak Luna dzielę się pracą z mamą chociaż ona jak zawsze chce robić wszystko sama Nie wiem czy udało nam się kiedyś mieć te 12 tradycyjnych wigilijnych potraw na stole ale te główne i co bardziej chodliwe u nas w domu pojawiają się

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
Misia.. ja tez mam przepis na jakiś piernik .. ciasto sie zaparza .. na dlugo przed pieczeniem .. potem lezakuje ok miesiąc i dopiero sie piecze .. ... no wlasnie .. tylko gdzie ten przepis musze odszukać .. dobrze ze przypomnialas .. tez chyba niedlugo trzeba bedzie zrobić .. jest przepyszny ..

Odp: Odp: Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
misia14 napisał(a):

ja zaczynam przygotowania do świat bardzo wcześnie ponieważ ciasto na piernik staropolski musi lezakować ok 4-5 tygodni a po upieczeniu tez jeszcze kilka dni musi postać....więc na minimum 6-7 tygodni przed świętami już zarabiam ciasto

A dasz przepis? Zawsze marzyłam sobie, że zrobię porządny, staropolski piernik.Do tej pory mi się nie udało, może w tym roku?!

Odp: Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
ja zaczynam przygotowania do świat bardzo wcześnie ponieważ ciasto na piernik staropolski musi lezakować ok 4-5 tygodni a po upieczeniu tez jeszcze kilka dni musi postać....więc na minimum 6-7 tygodni przed świętami już zarabiam ciasto

Odpowiedz na/ edytuj Kiedy zaczynacie przygotowania?