Kilka uwag o tym jak pisać przepisy by były zgodne z nowymi zasadami

Obserwuj wątek

Odp: odp

edytaha
  • edytaha

  • Posty: 1003
  • Przepisy: 992
  • Artykuły: 3
Łomatko, to już minusuje się nawet wskazówki moderatora do sposobu pisania przepisów
Nie wiem komu tak ciężko kliknąć enter zamiast przecinka

Odp: odp

Babciagramolka
Przypominam , że wstawiając przepisy w rubryce Składniki wpisujemy je

jeden pod drugim

masło
mąka
jajko
sól
makaron

a nie jeden obok drugiego

masło, mąka, jajko, sól, makaron

Postarajmy się też określać w miarę precyzyjnie składniki ( nie musi być koniecznie marka ale np. rodzaj mąki, przyprawa - nie przyprawa do mięsa a albo konkretna przyprawa jesli używamy gotowej albo skład mieszanki jeśli sami robimy) .

Podawajmy temperaturę i czas pieczenia ciast . W jakiej foremce . Czy ma być natłuszczona ( foremka) , wysypana czymś, wyłozona papierem do pieczenia ? To bardzo ważne .

Ostatnio wstawianych jest potworna ilość przepisów nie precyzyjnych , napisanych skrótowo. Z przykrością trzeba je blokować . A gdyby były dopracowane mogły by komuś pokazać ciekawe danie.

zmieniono 1 raz (ostatnio 09 paź 2012 14:08 przez Babciagramolka)

Odp: odp

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Buniu, jak zdecyduję się dodawać nowe przepisy to zastosuję się do Twoich rad. Coś mi się jednak wydaje, że trochę potrwa nim się pozytywnie ustosunkuję do nowych "obyczajów" na gotujmy.pl. Póki co to wiesz gdzie mnie znaleźć...Zresztą większość dziewczyn (i paru facetów) też to wie
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: odp

Babciagramolka
Mała uwaga
Ładniej wygląda tytuł przepisu jeśli napiszemy go zaczynając z dużej litery.( zupa pomidorowa --- Zupa pomidorowa ).

Dwa --- pamiętajcie by podpisując zdjęcia pisać aż pojawi się zielony napis ,,Zapunktowano" bo czasem brak 1 literki powoduje , że system nie zalicza zdjęcia i wychodzi tak jak by był przepis bez zdjecia.

Odp: odp

Babciagramolka
Nowym i zapominalskim przypominam :

Składniki potrawy wstawiamy wpisując jeden pod drugim ( oddzielając Enterem) , a nie jeden obok drugiego oddzielone przecinkiem .

Jak to sie zdaża w jednym przepisie to dam radę poprawić ale jak ktoś wstawia kilka przepisów pod rząd to przykro mi ale nie mogę tego robić bo musze się zająć ( i inne Moderatorki też ) następnymi przepisami. A nie chciała bym blokować przepisów z tak błachego powodu.

Odp: Odp: Odp: Odp: odp

IGGI
  • IGGI

  • Posty: 39
  • Przepisy: 64
  • Artykuły: 9
Dziękuję

Odp: Odp: Odp: odp

Babciagramolka
IGGI napisał(a):

Przepraszam za być może laickie pytanie ale... gdzie pisze, która kategoria jest premiowana? bo szukam i szukam, a znaleźć nie mogę



Strona główna kolumna po lewej stronie .Popatrz tu;

https://gotujmy.pl/kategoria-promowana-wrzesien,artykuly,13145.html

Odp: Odp: odp

IGGI
  • IGGI

  • Posty: 39
  • Przepisy: 64
  • Artykuły: 9
Przepraszam za być może laickie pytanie ale... gdzie pisze, która kategoria jest premiowana? bo szukam i szukam, a znaleźć nie mogę

Odp: odp

Babciagramolka
Już parę razy o tym rozmawialiśmy ale ponieważ ciągle pojawiają sie nowi użytkownicy , którzy nie do końca doczytują zasady zamieszczania przepisów na stronie wracam do problemu blogerów.

Zasada brzmi :

,,....,,....Zgodnie z zasadami i wytycznymi jakie Moderatorzy otrzymali od Właściciela strony przepisy zamieszczone wcześniej przez ich autora na innych stronach lub autorskim blogu nie mogą być wstawiane na Gotujmy.pl w nie zmienionej formie . Gotujmy.pl wprowadzając system Nagród - chce nagradzać i zamieszczać na stronie przepisy oryginalne . W związku z tym zdjęcia i składniki - można pozostawić w niezmienionej formie ( zdjęcia bez podpisów reklamujących inną stronę lub blog ) , a opis procedury powinien być edytowany tak by stanowił oryginalny nowy tekst ...."

I tu okazuje się , że nie tylko użytkownicy nie czytają do końca ale , że i Moderatorkę ( czyli mnie ) moze zgubić rutyna .
Bez bicia wyjaśniam , ze ponieważ wiele osób ( blogerów ) znam z sieci i Facebooka i wiem , ze nie ma w ich przepisach plagiatów nie zawsze i nie nad każdym przepisem pochylam się super dokładnie .

No i błąd - użytkownicy nie doczytali ( użytkowniczka ) - ja przegapiłam i obie mamy dodatkową pracę .Ona by edytować przepisy tak by były zgodne z wymogami - ja by je zaakceptować po edycji.

Specjalnie nie piszę o kogo chodzi bo zainteresowana osoba wie jaki bład popełniała , pozostałym Moderatorkom zgłosiłam problem .

A tu piszę by przypomnieć ---stosujcie się do zasad Regulaminu --ułatwicie sobie i nam pracę .


I jeszcze przy okazji --- odnośnie kategorii premiowanej . Błagam zaznaczajcie tą kategorię bo czasem nawet w tytule nie pisze że przepis jest z papryką , śliwkami czy co tam jest z kategorii premiowanej. Moderatorzy nie zawsze wyłapia w składnikach i nie macie przez to punktów -- dbajcie o siebie

Miłego dnia

Odp: odp

Babciagramolka
januszek

Moderatorzy to :
-Misia5
-zbysiowa
-Babciagramolka ( czyli ja )

Mamy dyżury :

Misia5- poniedziałki , czwartki i piątki
zbysiowa - środy i niedziele od 14.00 , oprócz tego zajmuje sie poradami
Babciagramolka -- wtorki , soboty i niedziele do 14.00

Dyżurujemy mniej wiecej od 8.00 do 22.00 - oczywiscie z przerwami.

Jak coś jest nie tak można pisać do nas na pocztę lub pytać na Forum.

zmieniono 1 raz (ostatnio 08 wrz 2012 20:07 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Kilka uwag o tym jak pisać przepisy by były zgodne z nowymi zasadami