Kołotuszka

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Kołotuszka

kuba04
  • kuba04

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Nigdy nie sądziełem, że mam kulinarne nazwisko chociaż gotowanie i jedzenie to jedna z najlepszych rzeczy jakie znam

Odp: Kołotuszka

Babciagramolka
Witamy ! Smakowite i pożyteczne nazwisko .Ciekawe czy nie ma miedzy nami innych kulinarnych nazwisk.Pozdrawiam i Mamę i Córcię .

Odp: Kołotuszka

kuba04
  • kuba04

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
ja nazywam się Kołotusza a Kołotuszka to moja mała córka

Odp: Kołotuszka

Babciagramolka
A u mnie Kwirlejka . I wiecie co -mój Dziadek robił co roku sam nową Kwirlejkę z tego co pozostawało z choinki po Nowym Roku . Tylko taka się liczyła . Moja ma pewnie i 50 lat .Kiedyś używałam - jak robiłam dzieciakom kogel-mogel. Teraz robi za antyk .

zmieniono 2 razy (ostatnio 06 sty 2010 12:59 przez Babciagramolka)

Odp: Kołotuszka

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
Też ją miałam i do dziś nie wiedziałam ,że ją mam.
U mnie mama mówi na nią "koziołek".Nie pytajcie mnie dlaczego!

Odp: Kołotuszka

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
Moja kołotuszka
obrazek

Odp: Kołotuszka

Alita
  • Alita

  • Posty: 471
  • Przepisy: 14
  • Artykuły: 0
Kołotuszka
obrazek

Kołotuszka

Alita
  • Alita

  • Posty: 471
  • Przepisy: 14
  • Artykuły: 0
Muszę się przyznać że wczoraj po raz pierwszy spotkałam się z tą nazwą -"kołotuszka", a jest to urządzenie kuchenne.
Zaintrygowana musiałam sprawdzić cóż to takiego ?
Dzięki pomocy koleżanek z forum i zasięgniętej wiedzy książkowej mogę przybliżyć opis danego urządenia
Kołotuszka zwana też ,firlejką,rogalką,koltewką,matewką,kłótewką, a chyba najczęściej mątewką.
Mątewka kuchenna, drewniana doskonała do wielu zastosowań w kuchni. Jest świetna do mieszania różnego rodzaju potraw, szczególnie w delikatnych naczyniach, przeważnie wykonany z drewna. Wykorzystywany jest najczęściej do mieszania surowego ciasta.

Odpowiedz na/ edytuj Kołotuszka