Komplet garnków

Obserwuj wątek

Odp: Komplet garnków

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
no dobra
a co polecicie na plyte indukcyjna?
taka planujemy zakupic, a ona wymaga specjalnych garow

Odp: Odp: Komplet garnków

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
Jarek-energy, pewnie masz racje, ale jak ja bym sie tak zaczela zastanawiac, to bym chyba juz nic nie gotowala, moje bardzo skromne doswiadczenie to garnki i patelnie zeptera, polecam ze wzgledu na grube dno, z tym ze w cenie mozesz sie nie zmiescic, lubie tez tefale, choc nie wiem czym sa pokryte...

Odp: Komplet garnków

jarek-energy
Hm , moim skromnym zdaniem , jeśli chcesz dobrze wyposazyc kuchnie w garnki powinieneś przede wszystkim wziąć pod uwage to z czego one sa wykonane i na jakim piecu bedziesz ich używał , 700 zł jest dobra kwota na mały komplet garnków , polecam sprawdzenie jaości materiału z jakiego sa wykonane , wiekszośc producentów podaje ze jest to np. stal szlachetna , ale prawda jest taka ze ze szlachetnościa to nie ma nic wspolnego , troszkę ci doradzę...jeśli patelnia to żeliwna - to doskonały produkt ale wymaga więcej uwagi ze wzgedu na czyszczenie i oliwienie , przyda sie także Olkuska powleczona "teflonem" choć z teflonem nie ma to już nic wspólnego , ( teflonu ze wzglegu na szkodliwość nie wolno uzywac juz w produkcji garnków - jest to inny material ale nadal nazywany teflonem ) Olkuskie nie maja rownych do tej pory . Garnki , tu jest wiekszy problem , przede wszystkim stal z ktorych jest produkowana musi zawierac duzo miedzi i byc twarda , ponadto powinno być grube lub kilkuwrstwowe dno i szklane ( najlepiej ) pokrywki . Garnki żeliwne lub miedziane też sa doskonałe .
To wymaga wiekszego zastanowienia , do czego jak i gdzie bedą używane.
można też wziąć pod uwagę jakimi "narzędziami" będziesz się poslugiwał ....dluższa dyskusja chyba nie?

Komplet garnków

Ricardo
  • Ricardo

  • Posty: 3
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Witam, obecnie rozglądam sie za nowym kompletem garnkow. Mam na ten cel powiedzmy do ok 700 zl. Interesuje mnie cos porzadnego i najlepiej matowego, nie zaden chrom i polysk. Rozwazam m.in. Gipfel Genesis, Emalia Onyx 7. Czy ktos moze sie wypowiedziec w tym temacie i polecic jakis komplet?

Odpowiedz na/ edytuj Komplet garnków