Konkurs - Słodki wypiek inspirowany Wielką Brytanią

Obserwuj wątek

Odp: Konkurs - Słodki wypiek inspirowany Wielką Brytanią

Kocham_cukerky
Podam przykłady

rok 2011 - konkurs na tort okolicznościowy expo sweet

I miejsce zajęła Agnieszka G - amatorka z Piechowic - pokonując w konkursie zawodowych mistrzów cukiernictwa

http://tortyagnieszki.blogspot.com/

Rok 2012 - konkurs na tort okolicznościowy expo sweet

zajęłam I miejsce - również jako amatorka pasjonatka

http://www.tortyartystyczne-lukrowefantazje.pl/2012/02/tort-pika-nozna-euro-2012.html



Dwa lata z rzędu AMATORZY wygrywali z ZAWODOWCAMI na najwiekszych targach cukierniczych w Polsce....

Odp: Konkurs - Słodki wypiek inspirowany Wielką Brytanią

Kocham_cukerky
Podam przykłady

rok 2011 - konkurs na tort okolicznościowy expo sweet

I miejsce zajęła Agnieszka G - amatorka z Piechowic - pokonując w konkursie zawodowych mistrzów cukiernictwa

http://tortyagnieszki.blogspot.com/

Rok 2012 - konkurs na tort okolicznościowy expo sweet

zajęłam I miejsce - również jako amatorka pasjonatka

http://www.tortyartystyczne-lukrowefantazje.pl/2012/02/tort-pika-nozna-euro-2012.html



Dwa lata z rzędu AMATORZY wygrywali z ZAWODOWCAMI na najwiekszych targach cukierniczych w Polsce....

Odp: Odp: Konkurs - Słodki wypiek inspirowany Wielką Brytanią

Kocham_cukerky
Polpal napisał(a):

Poniekąd zgadzam się z Netką - ale 100 procentowy amator nie musi być gorszy od zawodowca bo mowa tu o tylko jednym cieście/torcie, wystarczy trochę talentu i dużo cierpliwości z detalami no i dobry pomysł. Kto z nas jest tu już jakiś czas to wie, że stara gwardia też potrafi - były przecież ciasta i torty nie z tej ziemi no ale dlaczego nie startowali w konkursie będzie chyba ich tajemnicą.




zgadzam się - dokładnie o tym napisałam . Zeby robić świetne torty nie potrzebne są szkoły - tylko talent. Talentu nikt CI w szkole nie da



p.s. Mogłybyście być bardziej otwarte na NOWYCH użytkowników portalu ;-p a nie tylko ta STARA GWARDIA

Odp: Odp: Odp: Konkurs - Słodki wypiek inspirowany Wielką Brytanią

Kocham_cukerky
Netka napisał(a):

Kocham_cukerky napisał(a):

p.s. jeśli mam być szczera - takie kategoryzowanie na amatorów i zawodowców zupełnie nie ma przełożenia na jakość wyrobów cukierniczych ;-) Ja z zawodu jestem ekonomistką ;-)))) Dekorowaniem tortów zaczęłąm zajmować się z nudó - moim jedynym nauczycielem byl youtube i programy o dekorowaniu tortó - nigdy nie chodziłąm na zadne szkolenia, nie skonczylam szkół dekorowania......a nieskromnie stwierdzam, ze moje prace są lepsze od prac niejednego ZAWODOWCA ;-ppppp

Ale skoro robisz te torty na zamówienie to chyba to już jest zawodowo,no nie?



p.s. czyli - jeśli dobrze rozumiem - ktoś kto robi torty na zamówienie, ale nie jest z zawodu cukienrikiem - mimo to nie może startować w konkursie

Odp: Konkurs - Słodki wypiek inspirowany Wielką Brytanią

Polpal
  • Polpal

  • Posty: 175
  • Przepisy: 153
  • Artykuły: 40
Poniekąd zgadzam się z Netką - ale 100 procentowy amator nie musi być gorszy od zawodowca bo mowa tu o tylko jednym cieście/torcie, wystarczy trochę talentu i dużo cierpliwości z detalami no i dobry pomysł. Kto z nas jest tu już jakiś czas to wie, że stara gwardia też potrafi - były przecież ciasta i torty nie z tej ziemi no ale dlaczego nie startowali w konkursie będzie chyba ich tajemnicą.

Odp: Odp: Odp: Konkurs - Słodki wypiek inspirowany Wielką Brytanią

Kocham_cukerky
Netka napisał(a):

Kocham_cukerky napisał(a):

p.s. jeśli mam być szczera - takie kategoryzowanie na amatorów i zawodowców zupełnie nie ma przełożenia na jakość wyrobów cukierniczych ;-) Ja z zawodu jestem ekonomistką ;-)))) Dekorowaniem tortów zaczęłąm zajmować się z nudó - moim jedynym nauczycielem byl youtube i programy o dekorowaniu tortó - nigdy nie chodziłąm na zadne szkolenia, nie skonczylam szkół dekorowania......a nieskromnie stwierdzam, ze moje prace są lepsze od prac niejednego ZAWODOWCA ;-ppppp

Ale skoro robisz te torty na zamówienie to chyba to już jest zawodowo,no nie?



Gwoli ścisłości nie na zamówienie - tylko dla bliskiej rodziny.

Poza tym - chyba mylimy pojęcia - co znaczy ZAWODOWY CUKIERNIK - ? No chyba taki kto ma wyuczony zawód tak? WIec - ja jestem zawodową ekonomistką - taki zawód mam wyuczony.

A dekorowanie tortó to moja pasja i hobby

Odp: Odp: Konkurs - Słodki wypiek inspirowany Wielką Brytanią

Netka
  • Netka

  • Posty: 1327
  • Przepisy: 408
  • Artykuły: 0
Kocham_cukerky napisał(a):

p.s. jeśli mam być szczera - takie kategoryzowanie na amatorów i zawodowców zupełnie nie ma przełożenia na jakość wyrobów cukierniczych ;-) Ja z zawodu jestem ekonomistką ;-)))) Dekorowaniem tortów zaczęłąm zajmować się z nudó - moim jedynym nauczycielem byl youtube i programy o dekorowaniu tortó - nigdy nie chodziłąm na zadne szkolenia, nie skonczylam szkół dekorowania......a nieskromnie stwierdzam, ze moje prace są lepsze od prac niejednego ZAWODOWCA ;-ppppp

Ale skoro robisz te torty na zamówienie to chyba to już jest zawodowo,no nie?

Odp: Odp: Odp: Konkurs - Słodki wypiek inspirowany Wielką Brytanią

Netka
  • Netka

  • Posty: 1327
  • Przepisy: 408
  • Artykuły: 0
Kocham_cukerky napisał(a):

Netka napisał(a):

Już po konkursie więc mogę napisać o swoich odczuciach z nim związanych. Bardzo żałuję, że tak mało osób znanych mi z gotujmy.pl wzięło w nim udział. Ale w sumie to się z drugiej strony nie dziwię, skoro w konkursie mogli brać udział zawodowi cukiernicy to pewnie tacy amatorzy, jak większość z nas, nie miałaby szans. Trochę szkoda.



zdaje sie, ze to własnie amatorka wygrala ;-)





Oj,nie jestem pewna

Odp: Konkurs - Słodki wypiek inspirowany Wielką Brytanią

Kocham_cukerky
p.s. jeśli mam być szczera - takie kategoryzowanie na amatorów i zawodowców zupełnie nie ma przełożenia na jakość wyrobów cukierniczych ;-) Ja z zawodu jestem ekonomistką ;-)))) Dekorowaniem tortów zaczęłąm zajmować się z nudó - moim jedynym nauczycielem byl youtube i programy o dekorowaniu tortó - nigdy nie chodziłąm na zadne szkolenia, nie skonczylam szkół dekorowania......a nieskromnie stwierdzam, ze moje prace są lepsze od prac niejednego ZAWODOWCA ;-ppppp
To samo można powiedzieć o pracach niektórych AMATOREK biorących udział w tym konkursie....


Z całym szacunkiem dla zawodowych cukierników - TALENTU NIE NAUCZYSZ SIĘ NA ŻADNYM KURSIE.
W szkołach cukierniczych nauczą receptur, podstaw wypiekania, itp.....ale nikt nie da talentu.....jesli ktos ma talent - to nie potrzebuje szkół cukienriczych



zmieniono 1 raz (ostatnio 18 kwi 2013 18:18 przez Kocham_cukerky)

Odp: Odp: Konkurs - Słodki wypiek inspirowany Wielką Brytanią

Kocham_cukerky
Netka napisał(a):

Już po konkursie więc mogę napisać o swoich odczuciach z nim związanych. Bardzo żałuję, że tak mało osób znanych mi z gotujmy.pl wzięło w nim udział. Ale w sumie to się z drugiej strony nie dziwię, skoro w konkursie mogli brać udział zawodowi cukiernicy to pewnie tacy amatorzy, jak większość z nas, nie miałaby szans. Trochę szkoda.



zdaje sie, ze to własnie amatorka wygrala ;-)



Odpowiedz na/ edytuj Konkurs - Słodki wypiek inspirowany Wielką Brytanią