Kruche ciasto - jaka mąka i tłuszcz?

Obserwuj wątek

Odp: Kruche ciasto - jaka mąka i tłuszcz?

ankaszym
  • ankaszym

  • Posty: 39
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
jeśli chodzi o kruche ciasto to dla mnie najlepsza jest mąka z Polskich Młynów szymanowska krupczatka

Odp: Kruche ciasto - jaka mąka i tłuszcz?

katarzynafijoł
Kruche robię jeszcze z przepisu mojej mamy, masę kupuję z ( usunięte przez moderatora) gotową bo nie mam czasu na przygotowywanie jej od zera, z resztą robie tak samo jak moja mama, odkąd pamiętam kupowała te masy. Najbardziej lubimy kruche ciasto z masa z orzechami. na to jeszcze orzechy i mmm palce lizać.

Odp: Odp: Kruche ciasto - jaka mąka i tłuszcz?

ciasteczka
U mnie króluje mąka 405 ale ciasteczka robię też z mąki z pełnego przemiału. Smakują inaczej niż te tradycyjne i są raczej dla tych co lubię takie nietypowe w smaku ciasteczka. Używam do nich głównie masła, bo lubimy maślane ciasteczka.

Odp: Kruche ciasto - jaka mąka i tłuszcz?

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Ja do kruchych ciastek i ciast używam mąki 405. Ciasteczka wychodzą bardzo kruche. Co do tłuszczu to tak jak pisała już mocsłodkości wszystko zależy od Ciebie. Jak chcesz mieć aromatyczne maślane ciasteczka to masło jest najlepsze. Co do margaryny to nie każda się nadaje do ciastek. Zamiast ciasta może wyjść coś co ciężko ciastem nazwać.

Odp: Kruche ciasto - jaka mąka i tłuszcz?

mocsłodkości
Ja do kruchych ciastek używałam mąki krupczatki. Ciastka wychodziły kruche i delikatne. Co do tłuszczu to zależy od Ciebie. Możesz dodać zarówno margarynę jak i masło. Ja używałam masła, bo ciasteczka wychodzą pyszne maślane. Teraz ze względu na córkę mam ograniczone pole manewru, ale najważniejsze jest jej zdrowie

Kruche ciasto - jaka mąka i tłuszcz?

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Chciałbym zrobić kruche ciasteczka. Problem w tym, że nie wiem jakiej mąki użyć. Czy ma to w ogóle jakieś znaczenie? Czy ciasto może się nie udać, gdy dam "złą"? A co z tłuszczem? Lepsze masło czy margaryna?

Odpowiedz na/ edytuj Kruche ciasto - jaka mąka i tłuszcz?