Kto pierwszy..

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Kto pierwszy..

lora2
  • lora2

  • Posty: 48
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
w moim wypadku Pan zawsze szarmancko otwiera drzwi, prowadzi do stolika, pozwala wybrać miejsce na którym mam ochotę usiąść i dopiero potem siada sam, pozwala mi wybrać danie... ale u kelnera zamawia On... nawet gdy zje wcześniej, nigdy nie pogania , poprostu cierpliwie czeka aż i ja skończę jeść.... gdy jest to np bar ... On odnosi talerze... a co do płacenia.... płaci On... ale i tak ze wspólnego budżetu więc dylematu nie mam ... nie jestem pewna czy wszystko jest zgodne z zasadami savoir-vivre... ale mi tak odpowiada... i mojemu towarzyszowi również... i o jednym zapomniałam... w szatni podaje mi okrycie... pomagając włożyć płaszcz

Odp: Kto pierwszy..

Lucy
  • Lucy

  • Posty: 193
  • Przepisy: 13
  • Artykuły: 0
A ja wole jak Pan płaci. I zaprasza. I prowadzi do stolika

Odp: Kto pierwszy..

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
eee, hgg jakies przestarzale masz informacje, teraz juz nie zawsze pan placi a kolacja moze byc biznesowa czyli bez serca

Odp: Odp: Kto pierwszy..

Pan otwiera drzwi. Wpuszcza panią. Rozbierają się (o tym jest w innym watku). Idą na salę. Jeżeli pojawia się kelner, ktory ich doprowadza do stolika, za kelnerem idzie pani a potem pan. Jeżeli kelner się nie pojawi, pan idzie pierwszy, torując drogę pomiędzy stolikami zarowno sobie jak i pani swego serca. No i pan nie zapomina portfela.... ;-)

Odp: Kto pierwszy..

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
to przepuszczanie kobiety w drzwiach tez juz nie dziala? czy tylko zawieszona jest dla drzwi restauracji?

Odp: Odp: Kto pierwszy..

malgorzata
chyba tak...

Odp: Kto pierwszy..

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
kiedys dawno temu dostalam ksiazke savoir-vivre przy stole i tam byl wywod na ten temat ale na pewno nie uzalezniony od tego kto placi, ale moze ona juz przeterminowana jest...

Odp: Odp: Kto pierwszy..

malgorzata
jarek-energy napisał(a):

a kto placi?

dobre pytanie, Jarek! Placi pan!

Odp: Kto pierwszy..

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
hm, wg mnie pan powinien otworzyc pani drzwi i wpuscic pania, schody zaczynaja sie pozniej jak isc do stolika i w to wmieszany jest juz kelner albo i nie

Odp: Kto pierwszy..

jarek-energy
a kto placi?

Odpowiedz na/ edytuj Kto pierwszy..